[MOC] Żaglowiec

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pushpull
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-02, 17:19
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: pushpull

 

[MOC] Żaglowiec

#1 Post autor: pushpull »

Witam wszystkich.

Po ostatniej przygodzie z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6083]żaglówką[/URL] postanowiłem pójść za ciosem i zbudowałem żaglowiec. Jeśli ktoś się spodziewa że będą w nim siedzieć technifigi, to niestety muszę go rozczarować, nie starczyłoby mi klocków :) Klocków nie starczyło nawet na minifigi. A więc jest mikroskala. Nigdy wcześniej nic w takiej skali nie budowałem. Mam nadzieję że jakoś wyszło.
Obrazek
Od razu z góry przepraszam za jakość zdjęć. Niedostatki światła i średnio udane tło. Na następne tło kupię wielki arkusz białego brystolu, obiecuję :) no i zdjęcia postaram się zrobić w dzień, a przynajmniej jakąś mocniejszą lampkę wynajdę (albo lepiej dwie). Po prostu już nie mogłem wytrzymać, on tak biedny stoi od 3 dni i czeka na fotorelację :P

Żagle znowu zrobiłem z papieru, chociaż zastanawiałem się nad wersją ze zwiniętymi żaglami z klocków, wzorem U.S.S. Constellation ale póki co odszedłem od tego pomysłu. Mógłby jakoś łyso wyglądać :)

Zapraszam do obejrzenia i komentowania (im szczerzej tym lepiej)
un deux trois galeria
Ostatnio zmieniony 2008-04-09, 23:32 przez pushpull, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Niezły :) przypomina mi taki jeden statek piracki z lat dziecinnych - tylko tamten był bardziej żółty... ponownie nietypowa konstrukcja - bokiem klocki...
statków na forum mało się pojawia więc tym lepiej że statki budujesz ;)
pushpull pisze:on tak biedny stoi od 3 dni i czeka na fotorelację :P
w tygodniu w pracy... weekendy często zajęte... ale w końcu lato nadchodzi i problem ze światłem się skończy... będzie można robić zdjęcia pewnie nawet po 18.00 i będą ładnie wychodzić :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Pomysł świetny, wykonanie niezłe. Jak dla mnie kadłub jest za cienki, bo biała podstawka sugeruje, że to cały statek, a nie tylko część nadwodna. Gdybyś taki jaki jest położył na "wodzie" byłoby dobrze. A jeśli jest ta podstawka to przydałoby się jeszcze ze dwie warstwy klocków. Rufa bardzo rozbudowana i potrzebuje balastu w postaci grubszego kadłuba.

crises

#4 Post autor: crises »

Ach jak mi brakuje koła od steru. Takiego wielkiego z rączkami, którym kapitan może zakręcić z rozmachem i nadać kurs jednostce na nowe wody. Może taki element by pasował?
Obrazek
Dobrze, że pamiętałeś żeby flagi skierować w tą samą stronę co wydęte żagle.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Nie jest źle, miło wygląda choć jest to okręt troszkę oszczędny w kolory (skąd ja to znam :D) No i pochwała za SNOT :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#6 Post autor: bartek_mi »

podoba mi sie zaloga

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#7 Post autor: KUKUS »

Bardzo ładny statek- super żagle, ładna kolorystyka i ciekawe kształty :) Proponowałbym dodać armaty.

pushpull
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-02, 17:19
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: pushpull

 

#8 Post autor: pushpull »

Niezły :) przypomina mi taki jeden statek piracki z lat dziecinnych - tylko tamten był bardziej żółty...
przyznam się szczerze, trochę na niego zerkałem podczas budowy :)
Jak dla mnie kadłub jest za cienki, bo biała podstawka sugeruje, że to cały statek, a nie tylko część nadwodna. Gdybyś taki jaki jest położył na "wodzie" byłoby dobrze. A jeśli jest ta podstawka to przydałoby się jeszcze ze dwie warstwy klocków
mój błąd, powinienem obfocić go po wodowaniu :) niestety na jeszcze 2 warstwy zabrakłoby slope'ów, na pewno wyglądałby pełniej
Ach jak mi brakuje koła od steru
nie miałem żadnej ciekawej części. mogłem dać coś okrągłego 2x2, ale wydawało mi się za duże, chociaż przy dużym statku to i duże koło sterowe powinno być, to teraz rzeczywiście wygląda jak jakiś klakson :D
choć jest to okręt troszkę oszczędny w kolory
tak miało być, bałem się że mógłbym przesadzić z ozdobnikami
podoba mi sie zaloga
no moim faworytem jest admirał szary z kwadratową czapką :)

dziękuję za tyle pozytywów :) a co do budowania statków w ogóle, to tak mnie jakoś naszło, nie żebym się tym pasjonował. myślę że następny model nie będzie już statkiem, no ale kto to wie :>

ODPOWIEDZ