[MOC] Red Star

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Vojtek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-04-03, 13:40
Lokalizacja: Świdnica
brickshelf: Vojtek

 

[MOC] Red Star

#1 Post autor: Vojtek »

*** Niniejsza praca nie ma na celu propagowania idei komunistycznych. Nie wyraża również w żaden sposób przekonań i poglądów Twórcy. Ma ona jedynie charakter historyczny i ogólnokulturowy. ***


Witam Wszystkich.

Początkowo powstała sama gwiazda, później narodził się pomysł scenki, ostatecznie, gwiazda została zabudowana czarnymi brickami, co pozwala na odpowiednią iluminację.

Zapraszam do obejrzenia: Galeria

Efekt końcowy:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-04-22, 07:45 przez Vojtek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Galeria niedostępna, więc popatrzę potem. ALe na pierwszy rzut oka: wow, jestem po dużym wrażeniem:) Bardzo fajny pomysł, ładnie wykonany sierp i młot:P

A i coś jeszcze teraz zauważyłem: Czy to nie powinno być w kategorii ,,historia'' XD
Ostatnio zmieniony 2008-04-21, 19:08 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#3 Post autor: szarikm »

Vojtek, jest tylko jeden problem i to dość poważny: Sierp i młot są u Ciebie odwrócone! Ze złej strony zrobiłeś zdjęcie.

To tak jak Robert Kubica staną na podium pod flagą Maroka.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#4 Post autor: martinbb »

Lustrzane odbicie i po sprawie ;)
Inspired by NavySEALs

Vojtek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-04-03, 13:40
Lokalizacja: Świdnica
brickshelf: Vojtek

 

#5 Post autor: Vojtek »

szarikm pisze:Vojtek, jest tylko jeden problem i to dość poważny: Sierp i młot są u Ciebie odwrócone! Ze złej strony zrobiłeś zdjęcie.

To tak jak Robert Kubica staną na podium pod flagą Maroka.
Faktycznie, zauważyłem, ale na śmierć zapomniałem je obrócić, dobrze przynajmniej, że to nie konstrukcyjna pomyłka :).

Już poprawione, mam nadzieję, że galeria też funkcjonuje.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Mikolaj pisze:Czy to nie powinno być w kategorii ,,historia''
Dobrze że to już historia (ach te klocki z pewexów) :) - ale niedaleka więc nawet tu pasuje...

Ciekawy pomysł :) A jak pomysł ciekawy - to i wykonanie też musi być ciekawe ;)
Dużo masz tych przezroczystych klocków... Ciekawe co przezroczystego będzie następne? :)

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#7 Post autor: dzulian »

Witam
To zdjęcie jest znakomite.
http://www.brickshelf.com/gallery/Vojte ... tar05.jpeg
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-04-21, 22:01 przez dzulian, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#8 Post autor: szarikm »

To jest też dobre:
http://www.brickshelf.com/gallery/Vojte ... tar07.jpeg
przypomina Malinę z "Gdzie jest Nemo?" :)

Vojtek, "będziesz robić" w witrażach?? :)

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#9 Post autor: aro_kal »

No i fajno. Jest sobie gwiazda. Nawet nawet. Ale jest pewien problem natury nazwijmy to moralnej. Odrobina politycznej wiedzy tu się przyda.

Faszyzm jak i komunizm są zakazane. Zakazane są też i ich symbole. Oczywiście bardzo chętnie stosuje się ten zakaz do faszyzmu i swastyki, mimo że komunizm ma na koncie wielokrotnie więcej ofiar niż faszyzm. Zatem absolutnie nie wypada budować tego rodzaju symboli, niezależnie od tego jaka Ci przyświeca idea, bo przez niektórych mogą być one odczytane jako chwalące to co reprezentują. Gwiazda ta jest takim samym dziadostwem jak wcześniej wspomniana swastyka, a na jej zbudowanie raczej nikt by się nie porwał bo i po co.

Tyle tylko, że komunizm, szczególnie radziecki, zabijał swoich ludzi, zatem nam w naszej kochanej UE nie przeszkadza to. Nazizm uderzał w nas samych, a w szczególności w naród wybrany, który ma niemały wpływ na politykę europejską i światową, dlatego na starym kontynencie postrzegany jest jako potrójne zło.

Mimo, że twoja budowla nie jest niczym złym, pamiętać należy o tym, by system ten, jak i jego symbole piętnować na każdym kroku. Nie zapominajmy, że miał on wpływ na naszą ojczyznę przez kilkadziesiąt lat po drugiej wojnie światowej i niemały wpływ ma na nią dziś. U władzy, szczególnie władzy pieniądza, są wciąż ci sami ludzie, lub ich następcy. Dlatego też przydałaby się adnotacja, że nie utożsamiasz się z tym co ta gwiazda reprezentuje, że to tylko sztuka. To się przyda młodemu pokoleniu.

PS. Skąd w ogóle wzięła się ta moda na całe to CCCP i wszystko inne symbole z nim związane? Pardon, że się lekko uniosłem, ale zbyt duża wiedza o pewnych sprawach, nie pozwala mi przymknąć oka na takie coś.



szarikm: dalszy ciąg dywagacji na temat symboli Narodowych: [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=66503#66503]TUTAJ[/URL]
Ostatnio zmieniony 2008-04-22, 08:54 przez aro_kal, łącznie zmieniany 2 razy.

Vojtek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-04-03, 13:40
Lokalizacja: Świdnica
brickshelf: Vojtek

 

#10 Post autor: Vojtek »

Na początek, proszę nastęne posty na temat ideologiczny kierować w temacie założonym przez szarikma ( dziękuję ).
Mikolaj pisze: Czy to nie powinno być w kategorii ,,historia''
No właśnie nie byłem pewien.
spacelord pisze:Ciekawe co przezroczystego będzie następne? :)
Postaram się, żeby było mniej kontrowersyjne, ale nie kosztem efektowności.
szarikm pisze:Vojtek, "będziesz robić" w witrażach?? :)
Tak, chcę budować głownie "Trans-brickami".
aro_kal pisze:przydałaby się adnotacja, że nie utożsamiasz się z tym co ta gwiazda reprezentuje, że to tylko sztuka.
Już jest.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#11 Post autor: Benny »

Trudno się nie zgodzić z tym co napisał aro_kal. Mimo to modelik jak najbardzej może się podobać, myślałem, że przezroczyste klocki przydają się w sumie niewiele ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

FANTASTYCZNE !!!
Oryginalnie i bardzo ładnie zbudowane. Z podświetleniem wygląda znakomicie.

Amerykanizm czystej wody - ten na niebiesko - mogłeś sobie darować, jest zupełnie zbędny :)
Ostatnio zmieniony 2008-04-22, 22:35 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#13 Post autor: Mikolaj »

V1 pisze:Amerykanizm czystej wody - ten na niebiesko - mogłeś sobie darować, jest zupełnie zbędny :)
Niech lepiej zostawi bo zaraz znowu jakaś dyskusja wybuchnie:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: Przemek »

Zniesmaczenie. Pewnie mógłbym określić moje odczucia innym słowem, ale wybrałem to najłagodniejsze. Czekam na kolejne dzieło. Tym razem może ze swastyką w roli głównej?

Taka praca powinna zostać natychmiast po pojawieniu się usunięta. Nie widzę w tym żadnego zabawnego przesłania, bo czy można śmiać się z flagi ( obojętnie z jakiego materiału wykonanej ), która jest symbolem jednego z najbardziej zbrodniczych systemów?
KKS Lech Poznań

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#15 Post autor: szarikm »

Przemek pisze:Nie widzę w tym żadnego zabawnego przesłania, bo czy można śmiać się z flagi ( obojętnie z jakiego materiału wykonanej ), która jest symbolem jednego z najbardziej zbrodniczych systemów?
To czy się ktoś śmieje, to sprawa indywidualna. ja to odebrałem jako po prostu "sztukę".

ODPOWIEDZ