6887-2

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

6887-2

#1 Post autor: Jerac »

Przez czas jakiś na classic-space pojawiały się przeróbki klasycznych statków Lego - tych pierwszych, najstarszych, jak i nieco nowszych. W końcu pokusie uległem i ja.... Na warsztat poszedł zestaw 6887. Nigdy nie miałem okazji położyć na nim łap, zawsze był "za drogi" - a później, gdy już mogłem, stał się zwyczajnie nieciekawy. Przynajmniej nie na tyle żeby wydać na niego kasę.

Jeśli ktoś myśli że taka replika to prosta sprawa, poważnie się myli. Dawno się tak nie użerałem z kolorystyką i kształtem poszczególnych elementów, wiecznie coś nie pasowało a oryginał zbyt spójny nie jest. Gdzieś po drodze zaginęła możliwość odłączenia przodu od reszty, ale nie martwi mnie to bo i tak nie mam żadnych zamienników.

Obrazek
Obrazek

Pozostałe zdjęcia:
1 2 3 4 5 6 7

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Stare dobre czasy. Pamiętam ten zestaw z serii Blacktron. Konkurującej z serią M-Tron. Jakoś zawsze wolałem tą drugą. Ale taka próba 'odnowienia' klasyków to super sprawa. Świetnie wyszło. Szkoda tylko, że ta kabina się nie odczepia. Z tego co pamiętam to w większości zestawów z tej serii występowały odłączane kabiny. W Blacktronie 2 zawsze podobał mi się najbardziej Aerial Intruder. Czekam z niecierpliwością na jego odnowioną wersję. Oczywiście jeśli zamierzasz kontynuować renowację B2.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Ciężko będzie. Ten statek jest w sumie sensowny, pod względem funkcjonalnym przypomina mi tie fightera przystosowanego do działań w atmosferze, ale aerial intruder jest... dziwny. Głównie z powodu tej gigantycznej "szyby" na środku. Jak wymyślę jakieś uzasadnienie dla tego elementu, lub też wymyślę sensowny ale również rozpoznawalny zamiennik, to pomyślę. Chociaż bez zakupów się nie obędzie bo drugiego takiego kokpitu narazie nie zmontuję :>

(btw, kabina się odczepia - po prostu nie zawsze w tym samym miejscu i nie zawsze w pożądanym momencie :D)
Ostatnio zmieniony 2008-04-25, 10:01 przez Jerac, łącznie zmieniany 3 razy.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Fajnie wyszło :) Taka klasyczna konstrukcja - ale bez żadnych studów ;) Pomysł też fajny - w ramach relaksu można się pobawić w takie coś kiedyś...
na razie całą energię wkładam w pojazd na sobotę (a to już jutro :/)...

Ten zestaw miałem :) Oryginał był bardziej szkieleciasty, miał większe skrzydła i nóżki... Ale ten też jest OK :) Wzorzec przypomina bez dwóch zdań :)

Tylko - oryginał miał silniki na skrzydłach - a tutaj brak odpowiedników...
Ostatnio zmieniony 2008-04-25, 10:45 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Havoc pisze:Pamiętam ten zestaw z serii Blacktron. Konkurującej z serią M-Tron
ja wolałem blacktron - mieli fajną fortecę i statki (o ile się nie mylę, bo te serie są starsze ode mnie)
Bardzo mi się podoba, tak jak oryginał. Mam nawet katalogi z nim(to był chyba 92 rok)
spacelord pisze:Taka klasyczna konstrukcja - ale bez żadnych studów ;)
hmm... Ja tam lubie study:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Świetne! Bardzo fajnie wyglądają wstawki w kolorze limonki. Muszę przyznać że wygląda lepiej niż oryginał. Zastanawiałem się parę razy nad takim ulepszaniem firmowych zestawów ale to dość ryzykowne. Musi wyjść naprawdę dobrze aby nie być posądzonym o zwykły plagiat. Tobie się udało.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#7 Post autor: Benny »

Zawsze lubiłem ten stateczek :)

Bardzo fajny remake, przypomniał się klimat dawnego space. Naprawdę wygląda lepiej od oryginału ;)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

Zawsze chciałem zobaczyć ten stateczek po liftingu ;) Sentyment z dzieciństwa + poziom wykonania pracy = należą się słowa uznania ;)

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

Kawał dobrej roboty. Jeden z moich dawnych znajomych miał ten statek, kiedyś dostałem od niego trochę części w zamian za plastikowe żołnierzyki i były wśród nich elementy kabiny... Twoja wersja wykorzystuje sporo nowych elementów, z pewnością jest bardziej "futurystyczna".
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ