[MOC] Pogromca Wapieni

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#16 Post autor: smyk »

Mam ważenie, że to jeszcze nie to. Nie ulega wątpliwości, że model jest o niebo lepszy od zeszłorocznego, ale ciągle wygląda jakby stał na szczudłach. Do tego zbyt ażurowa zabudowa tyłu. Bo kabina nie jest zła.

Co do sprawności - czy ten ostatni przejazd na filmiku jest pod górkę? Bo widać, że się Pogromca męczy, ale nie widać nachylenia.
Pojemnik na baterie jako przeciwwaga robi swoje, ale widać w pewnym momencie jak zaczepiasz nim o przeszkodę.
No i mam dużo wątpliwości, co do stabilności bocznej. Ale z tym mało kto daje sobie radę :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#17 Post autor: TruckeR »

Nawet nawet. Zniesmaczył mnie tylko trochę zjazd ze schodów, nie sądzę, zeby to było zdrowe dla Twojego przedniego mostu. Kiedyś zjechałem tak parę razy z dośc wysokiego pudełka i raczej nie będę więcej próbował ;-)

Poza tym battery box z tyłu jest głupio zamontowany, w ten sposób szybko go sobie porysujesz, musisz go dać w inne miejsce, przeskzadza w jeździe :-) I mimo tego, na jednym ze zjazdów auto było o krok od przewrotki.

Poza tym taki dośc wolny. I mogłeś dac ciut żywsza muzyką. Ja bym Vangelisa podstawił do relacji z wojskowej defilady, no ale jak tam sobie chcesz :-P
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 09:37 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#18 Post autor: smyk »

TruckeR pisze:Zniesmaczył mnie tylko trochę zjazd ze schodów, nie sądzę, zeby to było zdrowe dla Twojego przedniego mostu. Kiedyś zjechałem tak parę razy z dośc wysokiego pudełka i raczej nie będę więcej próbował ;-)
No to Trucker miałeś słabe mosty :] Testowałem MANa na przeszło 10 cm zeskokach i wszystko było okej.
TruckeR pisze:Poza tym taki dośc wolny. I mogłeś dac ciut żywsza muzyką. Ja bym Vangelisa podstawił do relacji z wojskowej defilady, no ale jak tam sobie chcesz :-P
Marudzisz. Pasowało do widoczków i tempa jazdy. Akurat śniadanie zdążyłem zjeść oglądając.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#19 Post autor: TruckeR »

smyk pisze:No to Trucker miałeś słabe mosty :] Testowałem MANa na przeszło 10 cm zeskokach i wszystko było okej.
Nie. Mam solidny most, ale jakoś nie chciałem ryzykować. Testowałem to na samochodzie 4x4, kabina była duża i ciężka, siła z jaką to uderzało w podłogę była dla mnie trochę zastanawiająca :-) Most jakoś wytrzymał, ale za to przy każdym zjeździe rozwalała mi się kabina (tzn. dach wyprzedzał resztę auta..). Poza tym zawsze coś się może połamać, raczej wolę się tak nie bawić ;-)
smyk pisze:Marudzisz. Pasowało do widoczków i tempa jazdy. Akurat śniadanie zdążyłem zjeść oglądając.
Ja tam wolę coś bardziej dynamicznego. Twisted Sister jest ok.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#20 Post autor: pitrek02 »

smyk pisze:Co do sprawności - czy ten ostatni przejazd na filmiku jest pod górkę?
Tak. coś koło 35-40 stopni. :)
smyk pisze:No i mam dużo wątpliwości, co do stabilności bocznej. Ale z tym mało kto daje sobie radę :)
Z tym jest nawet nawet. Jest pokazana na poprzednim filmiku, podczas podjazdu pod górkę.
TruckeR pisze:Poza tym taki dośc wolny
Dziś postaram się zmniejszyć przełożenie.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 11:07 przez pitrek02, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

Podoba mi sie ten gruz. To naprawde ladny gruz :]
Ale wiesz? Unimog ma silnik rzedowy, 6-cylindrowy, pod maska,nie edzy fotelami. Popraw to.
Radzi sobie to nawet, ale masz jeszcze troche czasu, wiec mozesz spokojnie go dopiescic :]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#22 Post autor: pitrek02 »

Kubrick pisze:Radzi sobie to nawet, ale masz jeszcze troche czasu, wiec mozesz spokojnie go dopiescic :]
Dzisiaj miałem trochę czasu, więc chciałem zmniejszyć przełożenie. :)
Tylko to pogorszyło sprawę. :(

Natomiast, mając rozebranego trucka, posmarowałem wazeliną wszystkie ośki i zębatki, oraz niektóre wymieniłem.
Jeździ teraz szybciej o 1/4! :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#23 Post autor: Kubrick »

A masz w nim akku, czy zwykle baterie?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#24 Post autor: pitrek02 »

Kubrick pisze:A masz w nim akku, czy zwykle baterie?
Akku, a to jest jakaś różnica?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#25 Post autor: Kubrick »

Chcialbym zauwazyc, ze jednostka napedowa Twojego Unimoga jest niezgodna z:

Kod: Zaznacz cały

- pracująca atrapa silnika zgodna co do umiejscowienia, układu i liczby cylindrów z pierwowzorem;
O ile mi wiadomo, Unimogi maja rzedowe szostki pod maska, nie widlaste cosie miedzy fotelami ;P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ