[MOC] Drezyna PKP OMW-3a

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

[MOC] Drezyna PKP OMW-3a

#1 Post autor: Maciej Drwięga »

Kolejny dzisiaj publikowany MOC, choć powstał na początku roku i już roboczo na forum się pojawiał.
Coraz trudniej ją spotkać na bocznicy tego typu cuda. Mi udało się upolować odśnieżarkę OMW-3a w 2006 w Zagórzu (po imprezie w Dukli, oto geleria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=192168 ). Bardzo sympatyczna drezynka o dość ciekawej konstrukcji. Z przodu zamocowany pług, z tyłu wirnik druciany. Spotkałem się z informacją, że używano go do odchwaszczania torowiska - nie wiem na ile to prawda, na ile nie.
Miłego oglądania :) Oczywiście model pojawi się także na imprezie w Kielcach jako element sekcji utrzymania infrastruktury kolejowej :)

Obrazek

Galeria:
http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... -3a_01.jpg do 11
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=316878 (po moderacji).
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#2 Post autor: Misterzumbi »

Slicznie ci wyszla! Super progi. Kapitalna.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

Cud miód i orzeszki. :)
Wyszło Ci wręcz rewelacyjnie!!
Gdyby tylko była cała żółta... ;P

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

Misterzumbi pisze:Super progi. Kapitalna.
No powinienem publicznie podziękować, bo Adam doradzał na etapie projektu - między innymi jego zasługa to lapmy z nasadek od dźwigienek :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Wszystko ladnie pieknie, ale w Stanach byla? Dzisiaj w wiadomosciach na Super Stacji podawali, ze gdzies tam przeszlo tornado i polozylo na boku pociag towarowy (jedno z ostatnich zdjec).
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

WOW! To jest śliczne a podwozie to już czysta magia! Coraz bardziej nabieram ochoty żeby przyjechać do Kielc chociaż na parę godzin aby móc zobaczyć te wszystkie cudeńka na żywo.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

ImpreSariO pisze:Coraz bardziej nabieram ochoty żeby przyjechać do Kielc chociaż na parę godzin aby móc zobaczyć te wszystkie cudeńka na żywo
To tylko jedna drezyna, cudeniek szynowych będzie troszkę więcej - między innymi fafka SM42 by Misterzumbi live ! No i jej "uniwersalna" siostra SU42 w malowaniu żółto-niebieskim - "polsat".
Myślę, że warto będzie wpaść :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-03, 18:44 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#8 Post autor: dzulian »

No ja Kielcami normalnie żyje. Jak się dowiedziałem w styczniu że takie coś będzie to myślałem że wyjdę z siebie. No i właśnie ta wiadomość przyczyniła się do mojego wyjścia z dark age.
Ale co tu gadać MOC naprawdę super choć jestem zwolennikiem budowania z wyobraźni. Tu naprawdę oddałeś oryginalność i wierną kopię wykonaną z klocków a co do czerwonego dachu moim zdaniem lepszy by był czarny. Ale z braku laku :)
Super
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

dzulian pisze:Tu naprawdę oddałeś oryginalność i wierną kopię wykonaną z klocków a co do czerwonego dachu moim zdaniem lepszy by był czarny. Ale z braku laku :)
Marudzisz. Jest śliczna. :-) Mam tylko pytanie - jak zamocowana jest oś, skoro wywaliłeś to standardowe mocowanie?
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

dzulian pisze:moim zdaniem lepszy by był czarny
Ciemne szyby "trains" kosztowaly by mnie tyle co ze dwie takie drezyny ;) Przezyje czerwone ;)
TruckeR pisze:jak zamocowana jest oś, skoro wywaliłeś to standardowe mocowanie?
Technic brick 1x1 with hole, przez to przechodzi pin, w pinie jest hose 3 mm (flex po prostu) a przez to przechodzi zwykła oś od kół pociągów :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Maciej Drwięga pisze:Technic brick 1x1 with hole, przez to przechodzi pin, w pinie jest hose 3 mm (flex po prostu) a przez to przechodzi zwykła oś od kół pociągów :)
Aha. W sumie, to jakoś nigdy nie wpadłem, zeby zdjąć koło z osi, już rozumiem na czym to polega :-) To znaczy wpadłem na taki pomysł, ale koła siedziały mocno i nie chciałem ich zdejmować na siłę, aby czegoś sobie nie zepsuć. Dzięki :-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Bardzo ładny pojazd, widzę, że robisz serię tych drezyn.
Świetna pochyła maska, i podwozie. Niebieska szczota od biedy może być :)
Przychylam się do zdania, że czarny dach byłby lepszy.
Jak również przychylam się do decyzji podyktowanej przesłankami ekonomicznymi :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Cacuszko.

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

Też mi się diablo podoba. Im bliżej kielc tym więcej różnorakich szynowców powstaje :)
Miła odmiana.

200 post :D
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 11:42 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#15 Post autor: greenblue »

Gratuluję Maciej!!!
Twoja drezyna została zauważona i pojawiła się w najnowszym RailBricks - linka
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

ODPOWIEDZ