lokomotywa manewrowa Little Red 2.o

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
malinblue

lokomotywa manewrowa Little Red 2.o

#1 Post autor: malinblue »

Cześc! Blisko trzy lata temu zmontowałem małą czerwoną lokomotywę wzorowaną na niebieskim modelu PICO, która poszła sobie na allegro. Teraz zbudowałem kolejną jej wersję, chwilowo bez nalepek, które jeszcze zrobie/dopracuje.
Oto ona:

Obrazek

galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=348935

co o niej sądzicie?:)

Dla przyrównania poprzednik:

Obrazek

i jego galeria:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=348937

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Poprzednik, tzn. ta na metalowych kółkach, mimo że można w nim trochę poprawić, jest zdecydowanie bardziej udany.

Tą pierwszą trzeba najpierw otrzepać z koszmarnej ilości towaru, który do niej naprzyczepiałeś.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#3 Post autor: szarikm »

V1 pisze:Tą pierwszą trzeba najpierw otrzepać z koszmarnej ilości towaru, który do niej naprzyczepiałeś.
O tak, zdecydowanie! Pierwsza wersja jest lepsza - taka bardziej zwarta.

Wookashek

#4 Post autor: Wookashek »

Poprzednik zdecydowanie lepszy. Na tej nowej jest zbyt wiele niepotrzebnych dodatkow ktore tylko przeszkadzaja.
Ostatnio zmieniony 2008-10-26, 05:23 przez Wookashek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: Kasia »

Mi również bardziej podoba się ta starsza wersja, ta nowsza jest zdecydowanie przeładowana. Chciałeś umieścić na niej co tylko się da, efekt jest taki, że wszystkie te detale zlewają się w jedną mocno chaotyczną i niezrozumiałą całość. Nie obraź się, ale mi się ta kolejka skojarzyła z pojazdem zbudowanym z części znalezionych na złomowisku i jeśli miałaby taką nazwę, to uznałabym, że jest nawet całkiem fajna ;)

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#6 Post autor: Antek »

poprzednik moim zdaniem lepszy, nowa wersja jest za bardzo hmm "urodzajna" :)

malinblue

#7 Post autor: malinblue »

bu chlip :( skończyły mi się karbowane klocki a myślałem że po przez te dodatki będzie bardziej... sexi(?) :P

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#8 Post autor: Piterko »

Nie trzeba było sprzedawać na Allegro ;] Tak czy siak model był śliczny (ten drugi). Ten pierwszy jest z lekka przeładowany. Gdyby ci starczyło klocków, spóbuj przebudować to na lokomotywę parową. Powinno pójść łątwiej.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#9 Post autor: caro »

Też wole starą lokomotywę. Ta nowa przypomina mi...Hmmm no właśnie nic mi nie przypomina,a patrząc na pierwszą od razu widzę ładną, przyjemną czerwoną ciuchcie :)
Powoli Astra GSI

Krzysztof

#10 Post autor: Krzysztof »

Witam mam nadzieję, że nie dostane ochrzanu za odświeżanie tematu sprzed miesiąca.

Na wstępie zaznaczam iż poprzednik był lepszy, bo był prostszy, zgrabniejszy. Zobacz, że dzisiaj lego ma coraz bardziej wyśmienite elementy krągłości itp a i tak sporo osób buduje techniką z lat 80-90 bo jest ona prosta, i przejrzysta. Moim l zdaniem lokomotywa po poprawkach ma za dużo dodatków, chyba poniosła Cię fantazja bo moja wyobraźnia nie ogarnia tego co miałeś przekazać tymi dodatkami ;-)
Pamiętaj, że dodatki w klockach mają podkreślać charakter pracy muszą być stonowane i odpowiednio dobrane bo robi się coś takiego co widzimy na ulicach tzw "wiejski tuning" bo ktoś na przyczepiał wszystko co miał pod ręką myśląc że wtedy pojazd jest lepszy i szybszy ;-)

[ortografia sprawdzona, interpunkcja tak sobie ;-)]

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Muszę się zgodzić z wszystkimi opiniami - pierwsza wersja rzeczywiście prezentuje się znacznie lepiej!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#12 Post autor: Maciej Drwięga »

Krzysztof pisze:mam nadzieję, że nie dostane ochrzanu za odświeżanie tematu sprzed miesiąca.
Odświeżyłeś go opisując sedno problemu, więc możesz czuć się ułaskawiony ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Krzysztof

#13 Post autor: Krzysztof »

Skoro Pan prezes tak twierdzi :-)) To dobrze :-)
Pozdrawiam Cię Macieju :-))

ODPOWIEDZ