[MOC] Transporter paliwa Sił Kosmicznych

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Transporter paliwa Sił Kosmicznych

#1 Post autor: spacelord »

Witam :)
Chciałbym przedstawić Transporter paliwa Sił Kosmicznych (mam nadzieję że to głupio nie zabrzmiało ;) ). W planach chcę stworzyć kilka serii i w każdej po kilka modeli (coś na wzór Blacktron, Mtron, itp) - mam nadzieję że mi się uda :)

Oto pierwszy przedstawiciel pierwszej serii:
Obrazek
Obrazek

Model jest dwu-modułowy. W obu koła mają 'udawane' zawieszenie (widać na niektórych zdjęciach).

Jeśli galeria nie jest publiczna to tu jest link do pierwszego zdjęcia (można zmieniać numerki od 01 - 20): PIERWSZE ZDJĘCIE

ps
Havoc swój czołg przedstawił również w ruinach ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6200]TUTAJ[/URL]) co mi się bardzo spodobało, stąd u mnie fragment prostego krajobrazu (z czarnych niby-gór jestem bardzo zadowolony i chyba ten motyw gdzieś jeszcze wykorzystam ;) )... apropo ruin to się nie wyświetlają :/ (TUTAJ)

Galeria TUTAJ

Zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-04, 08:43 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Havoc swój czołg przedstawił również w ruinach co mi się bardzo spodobało
cieszę się, że się podobało :), ja akurat za tamtym swoim dziełem średnio przepadałem dlatego usunąłem galerię, ale fotki na kompie jeszcze mam ;) (mogę wstawić jakby co)
Odnośnie twojej 'scenki' to góry rzeczywiście udane, wygląda jak powierzchnia jakiejś wykręconej planety. Pojazd też super, zwłaszcza podoba mi się kolorystyka ze starego dobrego classic space no i super zrobione zbiorniki.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: szww »

skaly wyszly rewelacyjnie, swietny pomysl,

a pojazd jest taki po prostu slodki :) piękny 'neo-classic space' <brawo>

dla pelni szczescia wywalilbym jednak wszystkie elementy z przexroczystego zoltego bo wg. mnie troszke psuja efekt (swiatelka zamienilbym na zielony przexroczysty, a elastyczne weze na bialy)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#4 Post autor: Legate Scimitar »

Model bardzo fajny (szczególnie drugi modół ze zbiornikami), kolorystyka też jest dobrze dobrana (złote elementy mimo wszystko nie rażą mnie po oczach - bez nich było by zbyt monotonnie), no i teren bardzo fajnie wyszedł (przypomina kształtem trochę pokręcony świat Protosów ze SC Brood War :) )

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

Mam wrażenie, że trochę mało wydajny ten transporter - większe zbiorniki by nie zaszkodziły ;).
Bardzo fajna kolorystyka - połączenie trans-green z białym wygląda naprawdę dobrze.
Ciekawie zrobione "zawieszenie", sposób niby prosty, ale warty zapamiętania :).

PS. Co to za części w charakterze ruin? (tak, wiem, jest peeron, ale nie sądzę, żeby po wpisaniu "weird & freaky corner" coś znalazł :P)

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Co to za części w charakterze ruin?
http://www.peeron.com/inv/parts/4737
złote elementy mimo wszystko nie rażą mnie po oczach - bez nich było by zbyt monotonnie
właśnie, to samo pomyślałem, w końcu w classic space też były mieszane kolory światełek i wyglądało ok

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Widzę że wszystkim komentującym podoba się teren :) - w takim razie na pewno ten motyw jeszcze wykorzystam, bo mi też się bardzo podoba :)
pkowalcz pisze:Co to za części w charakterze ruin?
Stare dobre classic-space - ale biorąc pod uwagę Twój wiek to nie miałeś nawet szansy takich klocków zobaczyć w sklepie ;) (jedynie na np. allegro)... eh - dwa z tych klocków pochodzą z mojego pierwszego zestawu space :D (ponad 22 lata)
Havoc pisze:Pojazd też super, zwłaszcza podoba mi się kolorystyka ze starego dobrego classic space
W zasadzie to tylko przypomina trochę taką kolorystykę, bo identycznej w CS nie było (chyba żeby liczyć malutkie modele biało-czarne z dodatkiem zielonych światełek)...

A - i co do światełek, to niestety białych rurek nie mam :/ a te wydawały mi się lepsze niż czarne... a żółte dodatki też wyglądały lepiej niż same zielone (sprawdzałem)...
szww pisze:piękny 'neo-classic space'
Fajna nazwa dla stylu budowania :) - była wcześniej używana?
pkowalcz pisze:większe zbiorniki by nie zaszkodziły
Pomyślałem o tym - więc paliwo niestety wymaga sporo dodatkowego oprzyrządowania aby dało się je przechowywać i transportować ;)
pkowalcz pisze:Ciekawie zrobione "zawieszenie", sposób niby prosty, ale warty zapamiętania :)
Na pewno był wielokrotnie już wykorzystywany... ja go znam z np. starego pojazdu classic-space
Legate Scimitar pisze:przypomina kształtem trochę pokręcony świat Protosów ze SC Brood War
Przed SC spędziłem tyle czasu że chyba ze 100 MOCy by za to powstało, a jakoś nie skojarzyłem podobieństw do tych skał :/ (wprawdzie dziwne były, ale chyba mało podobne do tych?)
Ostatnio zmieniony 2008-05-04, 22:08 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#8 Post autor: Legate Scimitar »

Heh, może rzeczywiście nie stricte takie jak te skałki z SC (nota bene dawnooo nie grałem), ale było to pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło jak je zobaczyłem...

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Fajny model ;) ma harakter! Podobają mi się te ruiny, wykonane z dziwnego klocka, którego osobiście nie posiadam. Nawet jak bym go miał, pewnie lepiej bym go niewykorzystał xD
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

pkowalcz

#10 Post autor: pkowalcz »

spacelord pisze:Na pewno był wielokrotnie już wykorzystywany... ja go znam z np. starego pojazdu classic-space
spacelord pisze:ale biorąc pod uwagę Twój wiek to nie miałeś nawet szansy takich klocków zobaczyć w sklepie ;)
No właśnie :P

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

Bobofrutx pisze:Podobają mi się te ruiny, wykonane z dziwnego klocka
Piszecie jakby to by jakiś niesamowity budulec ;)

Pewnie już nikt nic nie napisze, więc dziękuję wszystkim za komentarze - miło się czyta :)
A w tych klimatach już jest następny MOCyk w budowie - pewnie znajdzie się tam i miejsce dla tego 'dziwnego klocka' ;)

Havoc

#12 Post autor: Havoc »

Pewnie już nikt nic nie napisze
No ja jeszcze mogę :) taki drobiazg ale może weźmiesz pod uwagę. Mianowicie komputerki - jeśli masz albo możesz zdobyć to montuj w takich MOCach te z classic space bo do modelu białego z szybami trgreen (typowego dla CS) nie bardzo pasują te z Ice Planet.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#13 Post autor: spacelord »

Havoc pisze:No ja jeszcze mogę :)
Każdy komentarz jest mile widziany :)
Havoc pisze:Mianowicie komputerki - jeśli masz albo możesz zdobyć to montuj w takich MOCach te z classic space
Mam mam :) - ale jakoś mi się wydawało że te bardziej pasują... w kabinie też chciałem z ice-planet dać, ale już mi się nie chciało szukać - tzn po 10 minutach szukania zrezygnowałem :)
Dzięki za uwagę - następnym razem lepiej się przypatrzę co pasuje bardziej :)

Ideę mam właśnie taką żeby to w miarę classic-space przypominało - i mam dylemat, co zrobić z tym wszechobecnym wygładzaniem modeli, zwłaszcza dużych (nie mam za dużo gładkich klocków) - ale to wyjdzie w praktyce :)

Havoc

#14 Post autor: Havoc »

mam dylemat, co zrobić z tym wszechobecnym wygładzaniem modeli, zwłaszcza dużych (nie mam za dużo gładkich klocków)
Ideę mam właśnie taką żeby to w miarę classic-space przypominało
No i sam sobie odpowiedziałeś :) , wygładzanie modeli jest w modzie ale jak ma przypominać te z CS to nie musi być gładki. W końcu to był urok klasycznych modeli, nie tylko tych ze space. Te morza studów...aż się łezka w oku kręci. Teraz jak ktoś porządnie wygładzi model to ciężko powiedzieć czy to w ogóle Lego dopóki się człowiek nie przyjrzy dokładnie. Jak chcesz upodabniać swoje MOCe do CS to tile'sy ogranicz do minimum.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

O widzisz, umknął mi ten temat. Ciekawy pojazd, bo pomimo iż wygląda względnie nowocześnie, ma w sobie coś ze starych pojazdów z serii Futuron. Momentami jest nieco zbyt chaotyczny, ale z drugiej strony współczesne sondy czy też łaziki też nie są okryte opływową obudową, a swoje zadanie spełniają idealnie.

Podoba mi się kolorystyka, biały i zielony to dobre połączenie, szczególnie uzupełnione paroma kroplami żółtego.

Aha, neo-classic space jest jak najbardziej funkcjonującym terminem.

ODPOWIEDZ