Devastator

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

Devastator

#1 Post autor: Duke »

Obrazek Obrazek
Devastator to pojazd bojowy miażdżacy pojazdy przeciwnika i taranujący budynki. Poza tym nie jest uzbrojony, sama jego masa i wymiary wystarczą aby pokonać przeciwnków, którzy nie zdążyli uciec.
Załoga: 1 osoba
Napęd: 2 turbiny gazowe Avco Lycoming Medium PF
Przeniesienie napędu: przekładnie ślimakowe Gleason 1:24
Trakcja: gąsienice z demontowalnymi ostrogami
Zawieszenie: brak, amortyzowany fotel kierowcy

Pojazd może poruszać się w pozycji tzw "do góry nogami", czyli jeśli w ogniu walki wykopyrtnie się na plecy, to nic nie szkodzi, pojedzie dalej.
Pojazd posiada tzw. "kamuflaż miejski" , stąd nieregularne kolory gąsienic i kadłuba.


Galeryja

Filmy

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZdooIymsODg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fPFgwt2_2GE[/youtube]

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Nie myślałem, że dojdzie kiedyś do tego, że zachwyci mnie jakiś technicsowy pojazd. A tu nie dość, że zachwycił, to jeszcze tak bardzo, że musiałem publicznie to ogłosić.
Chylę czoła przed waści geniuszem.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#3 Post autor: stpman »

Oniemiałem ;] Patrzę na to "cuś" już od kilku minut i dopiero teraz jestem w stanie napisać cokolwiek. Może ładne to to nie jest, może kolorystyka miejscami trochę razi... ALE całość wygląda niesamowicie!!! No i jego siła i możliwość powalają na kolana!!!;] (tzn. tych nieszczęśników, którzy nie uciekli przed nim):P
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#4 Post autor: Emilus »

Koła zapewne nie są związane z gąsienicą i przenoszą moc przez tarcie?

Bo miejscami kiepsko w terenie (a gdyby gąsienica się zazębiała z kołami + te kolce z pinów, to wjechałby chyba na pionową ścianę)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

Witam. Model powala właŚciwoŚciami jak i prostotą. Na które osie jest napęd ?
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#6 Post autor: Duke »

Napęd na tył, co ma duże znaczenie, bo podczas jazdy dolna część gąsienic jest napinana i ma mniejszą tendencję do uślizgu na kołach napinających.
Gdyby gąsienica zazębiałą się z kołami byłoby pewnie lepiej, ale i tak problemem największym jest przyczepność gąsienic do podłoża. Bez ostróg da się jechać tylko na w miarę płaskim terenie, natomiast z ostrogami w terenie przyczepność zależy od rodzaju gruntu no i czasem ostrogi zaplątują się w rośliny i bardzo ciężko jest manewrować.
Pojazd posiada bardzo prostą, ale wytrzymałą konstrukcję. Zapomniałem dodać, że powstał, by wystartować w klasie "open" na zawodach TruckTrialowych:)

Roug

#7 Post autor: Roug »

O nie
Budowałem takie pojazdy zaraz przed dark age'm i teraz miałem zamiar do nich powrócić i coś niedługo złożyć ale mnie ubiegłeś
A co do pojazdu to bardzo fajny jest.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

Bardzo fajny jest :) - do klasy open super... a jeśli chodzi o wygląd to ta kabina na górze mogłaby być zdecydowanie lepsza i ładniejsza, no ale do truck-trialu taka może być ;)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#9 Post autor: Legate Scimitar »

Bardzo, bardzo fajny, wygląda jakby był inspirowany pierwszym tankiem :)
Nie znam się (jeszcze) na truck trialu, ale bardzo fajnie brnął przez teren (jak przejeżdżał przez trawę to przypominało rozjeżdżanie drzew).

ODPOWIEDZ