[MOC] Zakon Ubogich Rycerzy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mapes

[MOC] Zakon Ubogich Rycerzy

#1 Post autor: mapes »

Tak na wstępie witam wszystkich, jako że jest to mój debiut na łamach tego forum.

Jako że jest to chyba jeden z bardziej znanych (a w każdym razie najbardziej tajemniczych) zakonów rycerskich średniowiecza, osobiście sądzę że LEGO rycerskie nie może się obejść :).

Chciałbym zaprezentować trzy, nazwijmy to scenki, w których główną rolę odgrywają właśnie Ci rycerze. Pierwsza z nich "Zrujnowana świątynia", "Procesja" oraz scenka batalistyczna "Atak".

Kilka próbek

Obrazek

Obrazek

Oraz link do całej galryjki http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=313871
Endżoj.
Ostatnio zmieniony 2008-04-15, 22:48 przez mapes, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

dziś śniadanie z 00453005_0000002em :)

Scenka OK. Ładnie wkomponowałeś klocki w zdjęcie (te 2 pierwsze). Hmmm - no i nie wiem co tu dalej komentować, na szczegółach się nie znam bo to nie moja specjalność... ;) - Fajna maczuga z kółka zębatego, no i ten jeden ludek na ostatnim zdjęciu który odwrotnie na koniu siedzi ;)

i oczywiście witamy i czekamy na następne prace :)

D.

#3 Post autor: D. »

! Mniejsza o scenki, chwalić trzeba świetną customizację :)

Ale to np wygląda jak uchwycone w ruchu:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3116734 :)
Ostatnio zmieniony 2008-04-16, 09:18 przez D., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#4 Post autor: Hasky128 »

Bardzo sympatyczne:) Podoba mi się z8 jako maczuga:D mała powierzchnia, ale wiele się dzieje.
...

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#5 Post autor: Misaki »

maczuga
to nie maczuga tylko buława! tylko wydaje mi się, że wojak, który operuje ją powinien mieć inny chełm - ten jest raczej dla łuczników/kuszników[/quote]

mapes

#6 Post autor: mapes »

No to możemy założyć że jest to łucznik kusznik który musiał porzucić swoją broń sięgnąć po broń boczną :P. Ale słuszna uwaga, na następnych scenkach będzie już bez buławy.

@edit
Kolejna scenka, ale teraz już spokojna. Templariusz przy leśnej kapliczce.

Obrazek

Obrazek

I link do galerii http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=313955
Ostatnio zmieniony 2008-04-16, 16:17 przez mapes, łącznie zmieniany 1 raz.

Hazar

#7 Post autor: Hazar »

Bardzo fajne customy, sznurek, którym są związane płaszcze wygląda jak prosto ze średniowiecza, ale za jakie grzechy katujesz moje biedne stare oczy tą nieszczęsną edycją fotek, a sepia to już w ogóle po bandzie:/

mapes

#8 Post autor: mapes »

Heh, za jakie to nie wiem, Ty mi powiedz ;). Co do zdjęć jedyna edycja to właśnie ta "nieszczęsna sepia" i "zrysunkowienie" która myślę że troszeczkę urozmaica zwykłe fotki. W reszcie zdjęć nie ma żadnych innych eksperymentów. Ale będę miał Twoją uwagę na oku przy następnych fotkach.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

D. pisze:Mniejsza o scenki, chwalić trzeba świetną customizację :)
O tak! Pelerynki pierwsza klasa.

No to chyba mamy już kandydata do zrobienia pelerynek dla fuhrera Jungingena i całej Krzyżackiej bandy ;)

mapes, zapraszam do zapoznania się z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6121]TYM WĄTKIEM[/URL]

mapes

#10 Post autor: mapes »

Temat obeznany, bardzo schlebia mi fakt że podobają Ci się moje pelerynki ;), z radością mogę pomóc.

Hazar

#11 Post autor: Hazar »

"zrysunkowienie" jest jak najbardziej ok, fajnie pasuje do legowego klimatu, zwłaszcza radosnych twarzy rycerzy z lat 90 (może to tylko sentymenty, ale podobają mi się znacznie bardziej niż te nowe). Przyczepiłbym się tylko do cyfrowej sepii, jako estetę, bolą mnie od niej zęby, a i z punktu widzenia klimatu też jakoś tak nie pasuje.
Dobra koniec czepiania sie.
B. fajną kolczugę (zbroję? kiepsko się orientuję w średniowiecznym uzbrojeniu) ma ten rycerz na zdjęciu 03. To naklejka?
Ehh, mam nadzieję, że dyskusja o sposobie zaprezentowania MOCa to nie offtop(?).
Ostatnio zmieniony 2008-04-16, 22:21 przez Hazar, łącznie zmieniany 1 raz.

mapes

#12 Post autor: mapes »

Od tego są fora żeby się czepiać ;). A co do zbroji to jest to naklejka. Tak powinna wyglądać gdybym miał kolorową drukarkę.
http://img522.imageshack.us/my.php?image=rohangy0.jpg

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Sympatyczny MOC- fajnie wykonana zbroja i kaptury. Na tarczach przydałoby się poprawić trochę nadruk, ale i tak nie jest źle ;) MOC jest pełen dynamizmu. Pomysł z rysunkowym rycerzem jak najbardziej udany.

mapes

#14 Post autor: mapes »

Po krótkiej przerwie kolejna scenka. Tytuł, hmm ciężka sprawa chyba najlepiej pasować będzie "Nie zostawiają nikogo" czy coś w ten deseń :P. Pierwsza fotka może nic nie mówić ale reszta powinna być oczywista już ;). Koniec ględzenia zapraszam do fotek

Obrazek

I tutaj reszta (wrzucone niedawno więc mogą być jeszce w weryfikacji)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=316412

@edit
kol. Spacelord, nie widzę sensu zakładać coraz to nowych tematów a mieć wszystkie scenki z Rycerzami Świątyni w jednym temacie :P Poza tym tytuł tematu mówi jasno:
[MOC] Zakon Ubogich Rycerzy
Czyli zestawy i scenki Templariuszowskie. :P
Ostatnio zmieniony 2008-04-30, 21:25 przez mapes, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#15 Post autor: spacelord »

Hmm... jeśli to całkiem nowa scenka (mimo że tematycznie blisko o tym co poprzednia) to chyba należałoby całkiem nowy temat napisać, a nie dopisywać do poprzedniego... ale to jak uważasz :)

ODPOWIEDZ