5615 The Knight

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

5615 The Knight

#1 Post autor: KUKUS »

Będąc dzisiaj w sklepie nabyłem dwa takie wspaniałe zestawy:
Obrazek
Recenzja 5615 Rycerz z mini zbrojownią:

DANE TECHNICZNE
Seria: Castle
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 21
Liczba figurek: 1
Wymiary pudełka: 9,5 cm x 9,5 cm x 4,7 cm
Waga: około 38 gramów (ważono na kuchennej wadze)
Ceny: od 11-19zł (ja zapłaciłem ok. 12 zł za zestaw)

SPIS CZĘŚCI
GALERIA

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten zestaw, zaświeciły mi się oczy i pomyślałem: on musi być mój ! ;) Jestem z niego naprawdę zadowolony i bardzo bym był kontent, gdyby w przyszłości pojawiły się podobne zestawy z krasnoludami i orkami.

PUDEŁKO
Pudełko jest niewielkie- zajmuje bardzo mało miejsca. Po złożeniu zestawu może posłużyć jako miejsce składowania różnych małych elementów.
Widok z przodu:
Obrazek
Widok z tyłu:
Obrazek
... jeżeli się przyjrzycie, z tyłu pudełka zaznaczono białym drukiem gdzie należy otworzyć- jest to bardzo pomocne- nie trzeba otwierać za pomocą noża (tak jak w niektórych zestawach wikingów).
Bok pudełka:
Obrazek

INSTRUKCJA :
Obrazek
.... instrukcja jest dosyć mała, ale czytelna. Z drugiej strony instrukcji znajduje się reklama innych zestawów z serii Castle. Jeżeli się przyjrzycie, to każdy element w instrukcji ma zapisany jakiś numer.
Wszystkie elementy w woreczku:
Obrazek
... tak jak w poprzednich zestawach serii Castle, zestaw posiada perłowe elementy broni (pancerz, hełm, dzida, miecz). Miecz w odróżnieniu od tych ze starej serii można łatwo zgiąć, przez co jest mniej łamliwy.

ZESTAW PO ZMONTOWANIU:
Obrazek
Półka na broń i zbroję:
Obrazek Obrazek
rycerz w całej okazałości:
Obrazek Obrazek

POZOSTAŁE ELEMENTY:
Obrazek

CIEKAWOSTKA
Bardzo mile zostałem zaskoczony, kiedy okazało się, że w drugim zestawie znalazłem dodatkowo drugą łapkę (czyli w jednym zestawie zamiast dwóch łapek, miałem 3 łapki): Obrazek

ZALETY
  • stosunkowo niska cena
  • zbroja
  • wspaniały pomysł na prezent
  • bawialność
  • ładnie dobrane elementy
  • tarcza
  • piękny kolor brązowy półek
  • pozostały ciekawe elementy
  • malowany tors minifiga
WADY
  • pudełko troszkę słabo brzęczy ;)
  • niekiedy może natrafić się zestaw z kiepskim nadrukiem
OCENA: +5/6
... Czekam na wasze opinie- mam nadzieję, że będziecie zadowoleni. Bądźcie łaskawi z oceną mojej recenzji- to mój pierwszy raz :). Recenzję napisałem wzorując się na innych recenzjach.
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 14:29 przez KUKUS, łącznie zmieniany 20 razy.

lolas

#2 Post autor: lolas »

Dzieki za recenzje!

Wczoraj, bedac na przed-weekendowych zakupach w Auchan zobaczylem ze pojawily sie "impulsy" w cenie 11,99zl. Oba male zestawiki z serii Castle powedrowaly do koszyka.
Dzis otworzylem 5615 i niemilo sie rozczarowalem. Jakosc nadrukow jest wrecz zalosna. Nadruk na glowce jest rozmazany - w maszynie musiala zmienic sie sila nacisku i farba "rozjechala" sie. Na tarczy kolor ciemnoniebieseki jest zle spasowany (nieco przesuniety wzgledem pozostalych kolorow) a co gorsza w kilku miejscach pojawiaja sie dziury - forma drukujaca albo zostala uszkodzona/zdeformowana, albo dla odmiany za slabo docisnieta.

O jakosci plastiku uzytego do produkcji broni byla juz mowa, wiec nie bede sie rozwodzil na ten temat ;-)
Mam nadzieje, ze trafilem na jakas gorsza serie i nie jest to nowa jakosc lego :-/

Wielki minus dla firmy Lego. Moj PIERWSZY zestaw kupiony po dark age okazal sie wielkim rozczarowaniem :-(

P.S. 5614 (czarodziej) wyglada duzo lepiej. Nadruki sa ostre i na swoim miejscu. Jak na razie w konkurencji jakosci z tanioscia jest remis 1:1 ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-02-02, 09:43 przez lolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

Bardzo mi sie podoba ten zestaw, szczególnie ze względu na zbroję. Choć nie wiem, trochę będę tęsknił za światem, gdzie lśniące stalowe zbroje były trudno dostępne i drogie...
Mój egzemplarz jest dobrej jakości, choć nierówny nadruk już mi się raz przytrafił - w wikingach.

Co do recenzji to:
- usunąłbym nawiasy z nagłówków, dziwacznie to wygląda
- tekst jest bardzo rozstrzelony, nie ma potrzeby po każdym zdaniu wstawiać pustej linijki
- zdjęcia - sprobuj umieszczać kilka (dwa, trzy) w jednym wierszu. Teraz zdjęcia są w jednej wąskiej, długiej kolumnie - niewygodnie się to czyta.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#4 Post autor: liwnik »

Zestaw jest bardzo fajny. Ja już jakiś czas temu kupiłem dwie sztuki(więcej nie było).
W obydwu moich zestawach nadruki były wykonane dobrze, ale nierówny nadruk trafił mi się kiedyś na
koniu ( http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2028693 ).
Do broni w nowych kolorach jakoś nie mogę się przyzwyczaić i ich nie używam.
Ostatnio zmieniony 2008-02-02, 11:13 przez liwnik, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Brak pióropusza do hełmu z przyłbicą to chyba złośliwość.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

V1, dokładnie w 7009 też brkaowało pióropusza :/ przykre rozczarowanie, a zestawik mam od jakiegoś czasu i chba sobie kupie jeszcze z jakieś 2 ;]
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

V1 pisze:Brak pióropusza do hełmu z przyłbicą to chyba złośliwość.
Coś mi się w pamięci odłożyło, że pióropuszy już więcej nie będzie, bo zrezygnowano z ich produkcji. Wydaje mi się, że było to w jakimś wywiadzie z twórcami nowego Castle.
Zdrufko, Ciamek

lolas

#8 Post autor: lolas »

Niedano kupowalem czarne pioropusze (te najwieksze - potrojne) i cena 2,5USD/szt troche mnie zalamala...
Szkoda, ze zrezygnowali z produkcji tych elementow. Teraz rycerze paraduja z dziurami w helmach :-/

Hippotam

#9 Post autor: Hippotam »

lolas pisze:Niedano kupowalem czarne pioropusze (te najwieksze - potrojne) i cena 2,5USD/szt troche mnie zalamala...
Czarne są najrzadsze i najdroższe. To bardzo dobra inwestycja, cena bedzie tylko rosnąć...
Ostatnio zmieniony 2008-02-02, 12:46 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: szww »

recenzja calkiem przyjemna, i ladne fotki :)

co zas pioropuszy... nie tracmy nadziei, ja caly czas wierze, ze pojawia sie jeszcze nowe wzory

(cytat z http://www.classic-castle.com/sets/arti ... ack07.html)

"We have had several production, packing, and cost issues with the plumes that meant we were not able to add them to the sets. I am trying to solve this for the future as we need to find a new solution to this, but I am afraid to say that the old plumes will not be appearing in any future retail products."

lolas

#11 Post autor: lolas »

Hippotam pisze:
lolas pisze:Niedano kupowalem czarne pioropusze (te najwieksze - potrojne) i cena 2,5USD/szt troche mnie zalamala...
Czarne są najrzadsze i najdroższe. To bardzo dobra inwestycja, cena bedzie tylko rosnąć...
Wszystko na to wskazuje :-(
Nie zaspokoilem jeszcze swojego apetytu na ten element, wiec musze sie pospieszyc z zakupami ;)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#12 Post autor: tomey »

Hippotam, a zestaw http://peeron.com/inv/sets/6009-1 ? Też maultki a miałeś w pełni uzbrojonego rycerza !
37236809 nowe gadu:)

Hippotam

#13 Post autor: Hippotam »

tomey pisze:Hippotam, a zestaw http://peeron.com/inv/sets/6009-1 ? Też maultki a miałeś w pełni uzbrojonego rycerza !
Przepraszam, do czego nawiązujesz?

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#14 Post autor: tomey »

Sorrki za brak cyctatu "Bardzo mi sie podoba ten zestaw, szczególnie ze względu na zbroję. Choć nie wiem, trochę będę tęsknił za światem, gdzie lśniące stalowe zbroje były trudno dostępne i drogie... " to napisałeś w drugim poście pod recenzją
37236809 nowe gadu:)

Hippotam

#15 Post autor: Hippotam »

tomey pisze:Choć nie wiem, trochę będę tęsknił za światem, gdzie lśniące stalowe zbroje były trudno dostępne i drogie... "
Zestaw ktory przywołałeś zawiera "nielśniącą, niestalową" zbroję - OldDkGray, a ten z recenzji ma ją w kolorze Metallic Silver (która wystepuje tylko tu i w Dwarves' Mine).

ODPOWIEDZ