[MOC] Greyhound Tank

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lizak86
Posty: 62
Rejestracja: 2007-06-22, 22:28
Lokalizacja: Kwidzyn
brickshelf: lizak86

 

#16 Post autor: lizak86 »

Trzymam zdanie Pietrucha:
Zsynchronizowana ilość tych elementów http://media.peeron.com/pics/inv/custpi ... 852197.jpg sprawia ze czołg jeździ jak w rzeczywistości pomijając ślizganie gąsienic podczas skrętu (nie maja o co zahaczyć, bo śliska powierzchnia:) no i brak zawieszenia. Wieżyczka powinna być trochę większa co do reszty i z ukosowana, ale dla mnie i tak ładnie
Kurna chciałbym mieć taki zapał do klocków, jeszcze nie tak dawno budowałeś ciężarówkę do trialu, a tu już dwie opcje na skrzynie biegów i na deser czołg, co byśmy sie nie nudzili:)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#17 Post autor: smyk »

lizak86 pisze:Kurna chciałbym mieć taki zapał do klocków, jeszcze nie tak dawno budowałeś ciężarówkę do trialu, a tu już dwie opcje na skrzynie biegów i na deser czołg, co byśmy sie nie nudzili:)
W tej materii Sariel jest absolutnym rekordzistą. A trialówkę nie tylko budował, ale także ukończył, wypróbował, doszczętnie rozbił i wymył. Przeciętnemu AFOLowi zajęłoby to rok. Albo chociaż pół. Sariel zmieścił się w dwa tygodnie!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Oj, zdaje się że w trzy :)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#19 Post autor: smyk »

Sariel pisze:Oj, zdaje się że w trzy :)
Ludzki robot! ;P

W sumie to ciągle offtop, ale Twoja twórczość/płodność, to temat na osobne elaboraty. Z jednej strony wywołujesz w ludziach fascynację, z drugiej powodujesz opór narzucając tak nieludzkie tempo.
Lubisz budować i czerpiesz z tego satysfakcję. To takie... pierwotne(?)

Znaczna część AFOLi stosuje się jednak do zasady: nie ilość sie liczy, a jakość. I pewnie stąd ten cały szum, bo burzysz ich spokój i ich dogmaty.

Ale wiem doskonale, że i Ty byś potrafił wedle rzeczonej zasady. Mam dowody: Kamaz, Faun, STank, MarkI. Wszystko się rozbija o przyjemność... z błyskawicznej realizacji błyskotliwych pomysłów.

To paradoks: jesteś tak twórczy, że nie jesteś w stanie stworzyć* arcydzieła!

*stworzyć - dopracować, ukończyć, wypróbować, dopieścić, poświęcić dziełu wystarczająco dużo czasu i pracy.

ps. powyższe rozmyślania nie są zarzutem. Są przejawem fascynacji.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#20 Post autor: Pietruch »

smyk pisze:Mam dowody: Kamaz, Faun, STank, MarkI.
Ja bym dopisał jeszcze Stara, bo jak by nie patrzeć to powstawał więcej niż 1-2 tygodnie. ;)

Każdy buduje w takim tempie w jakim czuję się najlepiej i nie można tego tak łatwo zmienić.
Jak Sariel miałby się stosować do tej reguły: "nie liczy się ilość, tylko jakość" to zbudowanie tych wszystkich MOCy zajęłoby lata. Myślę że to jest to optimum, Sariel buduje bardzo dużo, ale jego MOCe wciąż się podobają i nie tylko u nas. A to co zrobił z PF to już przechodzi ludzkie pojęcie. Można jeszcze dodać, gdyby nie jego zapał, to na forum nie mielibyśmy tej ogromnej skarbnicy wiedzy, jaką jest "LugPol Wiki".

A teraz może coś na temat: bardzo ładny czołg. ;)

I jeszcze jedno, nie słuchaj się Smyka. :P
Ostatnio zmieniony 2008-05-25, 10:06 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#21 Post autor: smyk »

Pietruch_15 pisze:
smyk pisze:Mam dowody: Kamaz, Faun, STank, MarkI.
Ja bym dopisał jeszcze Stara, bo jak by nie patrzeć to powstawał więcej niż 1-2 tygodnie. ;)
Też się nad Starem zastanawiałem, no ale właściwie to jedynie kabina nie zawiodła i wyciągarka. Reszta mechaniki jednak nie spełniała wymagań. Potrzeba więcej testów i udoskonaleń. Do czego zachęcam, bo potencjał w tej trialówce jest!
Pietruch_15 pisze:Każdy buduje w takim tempie w jakim czuję się najlepiej i nie można tego tak łatwo zmienić.
Toteż nie chcę nic zmieniać. Jedynie analizuję :)
Pietruch_15 pisze:Można jeszcze dodać, gdyby nie jego zapał, to na forum nie mielibyśmy tej ogromnej skarbnicy wiedzy, jaką jest "LugPol Wiki".
Ani godziwej reprezentacji myśli technicowej na Klockach. Twórcza energia Sariela bardzo się przydaje. Cenię ją wysoko!

A teraz coś na temat: bardzo przeciętny czołg ;P
Pietruch_15 pisze:I jeszcze jedno, nie słuchaj się Smyka. :P
Ani smyka, ani Pietrucha, ani Mamy ;) Sam wiesz, co chcesz robić. Instynkt masz dobry.
Ostatnio zmieniony 2008-05-25, 10:11 przez smyk, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#22 Post autor: Pietruch »

smyk pisze:Toteż nie chcę nic zmieniać. Jedynie analizuję
Oczywiście, ale napisałeś że może to burzyć czyiś spokój, więc ten ktoś na pewno chciałby aby Sariel zmienił styl budowania. Ale to tylko przypuszczenia, bo raczej nie znajdziemy takiej osoby. ;)

Smyku zapomniałeś jeszcze o Tacie. :P

Bardzo fajna dyskusja na temat, myślę że Sariel wyciągnie z niej wnioski. :D
Ostatnio zmieniony 2008-05-25, 10:16 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

Pietruch_15 pisze:Bardzo fajna dyskusja na temat, myślę że Sariel wyciągnie z niej wnioski. :D
Tak, przysiądę trochę nad koparką żeby wszystko się w niej schodziło ;P
smyk pisze:Ale wiem doskonale, że i Ty byś potrafił wedle rzeczonej zasady. Mam dowody: Kamaz, Faun, STank, MarkI.
Z wymienionych MOCy tylko przy Marku I miałem poczucie że naprawdę się przykładam do wyglądu, który zresztą był oparty na rozwiązaniach Pita. S Tank i Faun miały zaburzone proporcje, Kamaz był raczej brzydki. Buduję po prostu tak, jak czuję, nie zakładam stworzenia arcydzieła tylko czegoś co mnie zadowoli - stąd lekko mnie zaskoczył np. entuzjazm nad S Tankiem :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-25, 10:46 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#24 Post autor: Pietruch »

Sariel pisze:Tak, przysiądę trochę nad koparką żeby wszystko się w niej schodziło
O to chodziło. :)
Sariel pisze:entuzjazm nad S Tankiem
Dla mnie to było arcydzieło. !
Pozdrawiam,
Maciej

Piotr91

#25 Post autor: Piotr91 »

Całkiem ładnie jeździ i podoba mi się sterowanie wieżą. Co do wyglądu nie będę się wypowiadał. Jest po prostu neutralny. Ale film... 3 minuty zwykłej jazdy po płaskiej powierzchni?? Wolałbym go zobaczyć w terenie.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#26 Post autor: Kubrick »

Piotr91, on nie ma pracujacego zawieszenia, wiec nie chcialbys w terenie :]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Wiadomo jakby jazda w terenie wyglądała - zwykłe przewalanie się przez przeszkody metodą "przepchnąć środek ciężkości na drugą stronę" :)
Pietruch_15, co do następnego MOCa, to koparka jeszcze chwilę poczeka, coś ją niespodziewanie ubiegło :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-25, 16:25 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#28 Post autor: Pietruch »

Sariel pisze:Pietruch_15, co do następnego MOCa, to koparka jeszcze chwilę poczeka, coś ją niespodziewanie ubiegło
Teraz to już przegiąłeś, chyba się do Ciebie przejadę. ;P Jeżeli to będzie coś fajnego mogę Ci jeszcze wybaczyć. ;P
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:koparka jeszcze chwilę poczeka, coś ją niespodziewanie ubiegło :)
Kolejna ładowarka? :>

Ale nie powiem tego co zwykle, że też chcę coś na gąsienicach :P

Ładny modelik :)

Frax

#30 Post autor: Frax »

Pietruch_15 pisze:A to co zrobił z PF to już przechodzi ludzkie pojęcie.
A zrobi jeszcze więcej, prawda Sariel? Masz duży potencjał ;)

A teraz może coś na temat: bardzo ładny czołg. Tak ogólnie. Bardzo przeciętny czołg. Jak na ciebie. :P
A z drugiej strony to trochę cię zbliża do zwykłych śmiertelników: nie samymi arcydziełami żyje Sariel ;)

ODPOWIEDZ