[MOC] STAR 266

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#46 Post autor: Kubrick »

pixel pisze:poza tym kubrick nie dopatrzylem sie pionowego zabezpieczenia przed rozpieciem
Tam trojkaty sa spiete 4 axlami 5, 2 skrajne trzymaja te trojkaty ze soba. Moim zdaniem to wystarczajaco, ale wszystko wyjdzie w testach. Jutro bede sprawdzal jak to dziala i zdam dokladna relacje, ale poki co i tak zapowiada sie duzo lepsza konstrukcja od dotychczasowej ;]


EDIT:
Maszyna przeszla pomyslnie pierwsze testy z nowym mostem. Wlasciwie, to sam przod moglby teraz sluzyc do ciagniecia tego potwora po bezdrozach :D W takim razie kilka slow na temat podwozia (kabiny chwilowo nie ma, bede ja modyfikowal).

-na plytkach w kuchni wykazuje spora podsterownosc, ale juz na nierownosciach staje sie zwinna maszyna
-przedni most jest pancerny, za to zaczely strasznie sie rozpinac od naprezen tylne, wiec bede musial nad nimi przysiasc dla rownowagi
-skok przedniego zawieszenia chyba sie niewiele zmienil, ale za to po dodaniu amorkow w systemie Makorola pracuje to zdecydowanie plynniej
-zdolnosc pokonywania przeszkod sie popra... pojawila :) wjezdza na pionowa sciane ;]
-palak skopiowany z GAZa smyka okazuje sie fajnym rozwiazaniem, bardz dobrze sie sprawdza przy dachowaniu, bo praktycznie nie ugina sie i jest bardzo sztywny.

Przykro mi, film zostawiam sobie na duzo pozniej ;)
Ostatnio zmieniony 2008-07-02, 20:05 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#47 Post autor: Kubrick »

Czas wreszcie pochwalic sie ostateczna (?) wersja. No, moze nie do konca, bo jeszcze do Kielc pewnie cos podrasuje, ale to juz taka kosmetyka, ze uznajmy, ze tego nie bedzie ;]
Obrazek
Poprawilem ostatecznie mosty, usprawnilem zawieszenie, zwiekszylem niezawodnosc, pokonalem GAZa Miensa, dolozylem palak smyka, wywazylem lepiej maszyne, wzmocnilem mocowanie sciany czolowej...
Generalnie, maszyna jest nie do poznania w porownaniu z pierwotna wersja.
Podziekowania dla smyka za zmotywowanie mnie jednym zdaniem do rozwijania tego modelu, naprawde warto bylo troche w tym podlubac, zeby teraz miec czym sie bawic w trudnych warunkach :D



*obrazek jest linkiem do galerii
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#48 Post autor: smyk »

Kubrick pisze: Podziekowania dla smyka za zmotywowanie mnie jednym zdaniem do rozwijania tego modelu
Co ja znowu takiego powiedziałem?

Galeria jeszcze nie opublikowana, ale skoro wychodzę, to powiem co widzę na zdjęciu:
jest łyso bez zderzaka, można by go sobie darować, pod warunkiem, że zrobiłbyś taką klatkę ochronną jak ma oryginał na fotomontażu (razem z płytą ochronną). Rasowo by to wyglądało.

Inna opcja to klasyczny starowski zderzak. Może wyciągarka?

Cieszę się, że już nie tylko wygląda, ale i jeździ. Zapracowałeś sobie ;)

Aha. Tylko nie osiadaj na laurach. Musisz dopracować Stara do perfekcji - w końcu w Kielcach przyjdzie mu zmierzyć się z PFami.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#49 Post autor: Kubrick »

smyk pisze:w końcu w Kielcach przyjdzie mu zmierzyć się z PFami
Moze ejszcze ktos bedzie na starej elektryce ;))
smyk pisze:jest łyso bez zderzaka, można by go sobie darować, pod warunkiem, że zrobiłbyś taką klatkę ochronną jak ma oryginał na fotomontażu (razem z płytą ochronną)
Ale poprzedni zderzak mial kiepskie mocowanie i lubil odpadac z byle powodu. Musze opracowac lepsza wersje (poza tym, to zdjecie jest z GPG, gdzie mi zalezalo na kacie natarcia).
A klatka nie wchodzi na razie w gre, bo moim zdaniem ta nie pasuje zupelnie (za duza mi sie wydaje).
smyk pisze:Może wyciągarka?
Mysle jak to upchnac, nawet juz na zapas wyprowadzilem naped z silnika na druga strone, zeby tam dac przystawke odbioru mocy. W tylnej czesci ramy mam troche miejsca, za silnikiem jest pusto, moge kombinowac jeszcze, ale na razie nie odczuwam potrzeby,zeby robic tam cokolwiek.
smyk pisze:Co ja znowu takiego powiedziałem?
to:
smyk pisze:Trzymaj się tego modelu, dopracuj go i pojeździj nim pełny sezon. I zafunduj mu PFy :D
PFow jeszcze mu nie funduje, ale moze kiedys...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#50 Post autor: pixel »

podoba mi sie
szczegolnie dobre wrazenie robi porownany do oryginalu w taki sposob
fajnie

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#51 Post autor: Kubrick »

pixel pisze:szczegolnie dobre wrazenie robi porownany do oryginalu w taki sposob
Jak milo takie rzeczy czytac :D Przysiadlem jeszcze wieczorem nad nim, dorobilem jednak przedni zderzak, przemodelowalem delikatnie progi i poprawilem srodkowy slupek przedniej szyby, wiec wyglada jakos tak bardziej po ludzku. Szczegoly sa w jego galerii.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#52 Post autor: TT »

Zawsze jak oglądałem tego stara to myślałem czemu nie ma zderzaka? Myślałem, że pewno go dorobisz, bo ciężarówka jeszcze nie skończona. Teraz już wiem. Lecz mam kolejną wątpliwość - czemu nie ma tej klatki? i myślę, że ją jeszcze dorobisz :D

Żmudna, ciężka praca dała efekty :) Jedna ciężarówka, a postęp pomiędzy wersją 1.0, a 2.0 ogromny. Swoją drogą mojej ciężarówce też by się przydało poprawić mosty, usprawnić zawieszenie, zwiększyć niezawodność, pokonać GAZa Miensa, dołożyć pałąk smyka, wyważyć lepiej maszynę, wzmocnić mocowanie ściany czołowej... To jak Kubricki mogę podesłać MANa?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#53 Post autor: Kubrick »

Przykra sprawa, wzialem stara do babci (zajmuje z pakietami serwisowymi pol malenkiego bagaznika) i testowalem w plenerze na podworku. Sprawa jest powazna, bo maszyna strasznie tracila moc, przednie kola sie okropnie rozjezdzaly... Jak tylko skoncze za chwile forumowe odsiadywanie abonamentu za neostrade, to zaczne odsiadywanie w strefie serwisowej, zeby maszyna na Kielce byla sprawniejsza.
TT pisze:czemu nie ma zderzaka? Myślałem, że pewno go dorobisz
Dorobilem.
TT pisze:czemu nie ma tej klatki? i myślę, że ją jeszcze dorobisz :D
Wyjdz xD
TT pisze:a postęp pomiędzy wersją 1.0, a 2.0 ogromny
Stylistycznie niewiele tego postepu. Poprawilem troche tylna zabudowe, przerobilem minimlanie progi, zmienilem zderzak, walnalem palak (bez niego rama sie lamie za kabina...). Jeszcze na Kielce zostalo troche pracy nad nim, a czasu nie ma... :(
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ