[MOC] Stajnia

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

#16 Post autor: Hippotam »

Fistach pisze:- kolor auta
Tutaj akurat kwestia gustu - mi się podobają samochody w takich kolorach no i to jedyny (poza białym) kolor w ktorym miałem dwa wolne daszki.
Fistach pisze:- siano dla koni - znacznie lepiej sprawdziłyby się dłonie minifigów
Benny pisze:Heh, kiedy jeszcze mi się wydawało, że się wyrobię planowąłem zrobić sianko dokładnie w taki sam sposób :)
Moje siano (czterysta żółtych control sticków) nie dojechało, choć liczyłem na to do ostatniego dnia. Nie kupujcie klocków we włoskich sklepach na BL jesli zalezy Wam na czasie :-)
Fistach pisze:-lejce zbyt owinięte dookoła - lepsze byłyby z odpowiednio krótszego sznurka bez plate'ów
kris kelvin pisze:mi się akurat tak zrobione lejce średnio podobają
Tak, te lejce nie są najlepsze, ale nie wiem jak zrobić lepsze?

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#17 Post autor: Robson »

ImpreSariO pisze:Samochodzik według mnie bardzo słabo wypada na tle budynku i otoczenia.
Moim zdaniem jednak samochodzik jest bardzo dobrze wykonany. Pod kolor i w stylu Lego taki taki Legowy te co teraz oni tworzą są podobne i tyle. Dla mnie super.
Stajnia tak samo idealna boska i nie wiem jeszcze jaka - po prostu powala.
MOC miesiaca czy tam MOC stajni - wygrana :P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#18 Post autor: zgrredek »

Tak, te lejce nie są najlepsze, ale nie wiem jak zrobić lepsze?
Sznurek zawiązać na pysku konia. Nadmiar sznurka można zamaskować gdzieś na wozie.

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

Wziąć taki element - LINK
Zaczepić na łapkach minifigów i obwiązać dookoła końskiego pyska - świetne lejce albo uprząż - w zależności od długości :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#20 Post autor: Kirysowaty »

Może tak choć raz ktoś ze starej ekipy dałby szanse młodym? :P Hippo i tak wygra, więc wszyscy inni mogą od razu się poddać. Ale to Andzia ocenia, może co innego weźmie pod uwagę...
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Fistach

#21 Post autor: Fistach »

Tutaj akurat kwestia gustu - mi się podobają samochody w takich kolorach no i to jedyny (poza białym) kolor w ktorym miałem dwa wolne daszki.
Wszystko kwestia gustu - to że się komuś moc podoba czy nie :)
Chodziło mi raczej w tym sensie, że auto jest abrdzo podobne kolorystycznie do budynku i brakuje trochę kolorów.

Co do lejcy to proponowałbym Ci sznurek przyciąć na odpowiednią długość, 2 razy plate 1 x 1 round czarny i przygnieść sznurek plate'em na dłoni minifiga tak, że niewielkiego fragmentu sznurka wystającego nie będzie widać. Bo takto koń wygląda jakby miał nie lejce a szalik na szyi (czy co tam konie mają)
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 13:58 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#22 Post autor: Bartex0805 »

Całą stajnia mi się podoba tyle w niej szczegółów drobiazgów, fajnie zdejmowane dachy i piętro budynku. Samochód fajnie zrobiony. Zastanawiam się skąd wziąłeś dach i maskę w kolorze tan ?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#23 Post autor: Kubrick »

Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Hippotam

#24 Post autor: Hippotam »

Bartex0805 pisze:Zastanawiam się skąd wziąłeś dach i maskę w kolorze tan ?
Mam dwie sztuki 4884

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#25 Post autor: Kubrick »

Hippo, nie za dobrze Ci? xD
Tak mi sie ten pickup spodobal, ze chyba popelnie takiego na zolto i z jakas inna zabudowa (o ile pozwolisz), tylko kupie sobie furgonetke pocztowa na czesci. Do Klockow Zdroju by sie przydalo pare takich samochodzikow :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#26 Post autor: Pepin Krootki »

Oj Hippo, Hippo. Po Twoich MOCach to aż wstyd coś własnego wystawiać. Gratulacje za to, że nie przypomina to paradisy. Świetny dach i wnętrze. Lejce nie są takie najgorsze. Mógłbyś tylko trochę zróżnicować poziomy podjazd,ścieżka - trawa. Trawa powinna być trochę wyżej. Przyjemna i sielska budowla :).
tu byłem - Pepin

Hippotam

#27 Post autor: Hippotam »

kris kelvin pisze:Wziąć taki element - LINK
Zaczepić na łapkach minifigów i obwiązać dookoła końskiego pyska - świetne lejce albo uprząż - w zależności od długości :)
Kris, ale ja tak właśnie zrobiłem... Tylko zamiast pyska zawiązałem na szyi... Wieczorem sprawdze jak by to wyglądało tak jak piszesz.
Kubrick pisze:Hippo, nie za dobrze Ci? xD
Upolowałem kiedyś drugiego za smieszne pieniądze. To jeden z niewielu zestawów który mam podwójnie.
Fistach pisze:Chodziło mi raczej w tym sensie, że auto jest abrdzo podobne kolorystycznie do budynku i brakuje trochę kolorów.
Bałem się, że intensywny kolor odciągnie uwagę od stajni. Mógł być jeszcze biały, ale wtedy kompletnie by się zlał z budynkiem. A że piaskowych autek jest mało, miałem nadzieję że kolor zrekompensuję prostotę konstrukcji ;-)

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#28 Post autor: Kubrick »

Pepin Krootki pisze:Gratulacje za to, że nie przypomina to paradisy.
Ale paradisa byla taka fajna xD Miala rozowe klocki, ktore swietnie pasuja do mojej wizji dodatkow stylisytczych do trialowki xD
Pepin Krootki pisze:Trawa powinna być trochę wyżej.
W sumie, przydaloby sie jeszcze dac kilka kwaitkow i krzaczkow, wiecej by sie dzialo na tym trawniku :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Nexus 7

#29 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo fajna stajnia, ogladam ja od dwoch dni i coraz bardziej mi sie podoba. Siana brakuje. Calosc na, jak zawsze, wysokim poziomie. Okna ciekawe, do charakteru budynku pasuja bardzo dobrze.
Samochod jest z troche innej bajki. Rozumiem po co sie tam znalazl, ale poniewaz sam przyznales ze samochody to nie twoja specjalnosc to moze warto bylo go zastapic czyms innym? Wozownia zamiast garazu i jakis powoz?

kris kelvin

#30 Post autor: kris kelvin »

Hippotam pisze: Kris, ale ja tak właśnie zrobiłem... Tylko zamiast pyska zawiązałem na szyi... Wieczorem sprawdze jak by to wyglądało tak jak piszesz.
No faktycznie ślepy jestem :).
No nic, trzeba było użyć krótszych kawałków i obwiązać na pysku :D

ODPOWIEDZ