[MOC] WS-100

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Two-Faced

[MOC] WS-100

#1 Post autor: Two-Faced »

Po dłuższej przerwie i zasileniu mojej kolekcji skromnym ale fajnym zestawem Creator Mini Flyers (4918) - prezent urodzinowy :), mogę wreszcie zaprezentować MOCa.

Zbudowany jest wyłącznie z części pochodzących z zestawu Creator 4918. I to nie wszystkich, gdyż nie wykorzystałem czerwonych części, m.in. serków (a miałem ich aż 3 mimo, że peeron podaje 2!)

Jest to mój pierwszy okręt w mikroskali. W mojej koncepcji jest to bardzo duży bombowiec, który z dwóch otworów widocznych u dołu może spuszczać szeroki asortyment bomb i rakiet różnej średnicy zarówno z orbit planet jak i w atmosferze na różne obiekty. Jako że pociski kierowane z daleka łatwo zestrzelić, to silnie opancerzony bombowiec z eskortą łatwiej dotrze blisko celu. Te dwie dziury wyglądają niepozornie, toteż przestrzeń wewnątrz statku zamiast ogromnego magazynu amunicji, można również wykorzystać jako miejsce dla żołnierzy, którzy przeprowadzą desant po bombardowaniu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Nie orientuję się dobrze w skali jeszcze, także jak ktoś by mi pomógł dookreślić rozmiary to byłbym wdzięczny. Statek ma 10 studów długości, 3 szerokości i 3 wysokości. Przyjmując, że myśliwce w mikroskali mają 2 study długości, to byłby z tego spory bombowco-desantowiec.

Aha i jeszcze GALERIA (jak upublicznią)

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Duży Bombowiec/Transporter
Już miałem nadzieje że coś następnego dużego po Havoc'u będzie ;) ...

Kształt fajny, ale dolna ciemna część chyba zbyt prosta. 2x po płaskie na 4 study klocki w okręcie na ok 10 studów... Coś na górze też mogłoby być... Tyle krytyki - nie zbudowałem nic w mini-skali to nie wiem jak to jest ;)

i nie za mały ten MOCyk jak na urodzinową okazję? ;)

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

spacelord pisze:Już miałem nadzieje że coś następnego dużego po Havoc'u będzie
Skąd wiesz, że jestem duży? :D

Ogólnie fajny MOC zwłaszcza, że robiony tylko z 4918. Mikroskala jest mi dosyć obca, ale w dookreśleniu skali statku z pewnością mógłby pomóc Jerac tak jak w moim przypadku.

Darth Sion

#4 Post autor: Darth Sion »

No powinieneś skonsultować nim pare rzeczy... ale nie jest źle !!! Jest tylko trochę za płaski, jednak na tak małą skalę to jest super ;)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#5 Post autor: Legate Scimitar »

Hmm... Ta dolna część jest jak na mój gust za prosta, ale reszta całkiem fajna.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

A mnie sie dół podoba. Ale nie góra: dodaj jakieś np. wieże czy działka:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Rakenski

#7 Post autor: Rakenski »

Całkiem ok, ale tak jak mowi Mikołaj jakies działka dobuduj

Two-Faced

#8 Post autor: Two-Faced »

Dziękuję za opinie :) Rzeczywiście czarna część trochę monotonna no i góra za płaska ale muszę jeszcze poćwiczyć żeby dać jakieś działka czy greeble na czymś tak małym. Trochę usprawiedliwia mnie fakt, że podszedłem do tego testowo, rekreacyjnie, chcąc wypróbować części z 4918. Zresztą to moje pierwsze serki, reszta moich klocków to Dark Age, nowsze fajne części to chyba z zestawów Star Wars mam. Jak się dobiorę do reszty mych czarnych i białych to może będzie wersja 1,2.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#9 Post autor: grevious27 »

Dla mnie OK. Małe ale fajne. Popieram koncepcję z wieżą.

ODPOWIEDZ