[Zawody] GP Mazowsza 2008 - wyścig 3

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

[Zawody] GP Mazowsza 2008 - wyścig 3

#1 Post autor: smyk »

Było blisko. Robiliśmy WSZYSTKO, by tym razem Duke nie wygrał. Ale i tak wygrał ;P

Można sobie gdybać, ale cyferki są bezlitosne: Duke rządzi!

WYNIKI

Odcinki były ekstremalnie trudne. Świetny sprawdzian, ale chyba musimy szukać trudniejszego terenu :) Dziękuję zawodnikom za wspólną niezłą jazdę!

Artykuł i media wkrótce.
Załączniki
GPM2008 - race 3 049.jpg
Ostatnio zmieniony 2012-10-04, 08:49 przez smyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

Dziękuję zawodnikom za świetne zawody.
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 20:44 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

Gratuluję!
Ale co tak kiepsko z filmami i zdjęciami? Nie mogę się już doczekać!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

Piotrek builder pisze:Gratuluję!
Ale co tak kiepsko z filmami i zdjęciami? Nie mogę się już doczekać!
Krótka relacja i film z wczorajszego wyścigu na www.trucktrial.pl

Dziękuję Dukowi i Emilusowi za materiały.
Pozwoliłem sobie poświęcić trochę więcej miejsca TGA, bo był to jego pożegnalny wyścig. Czas na emeryturę w ciepłym garażu.

A przy okazji refleksja: odkąd zmieniliśmy przepisy i wprowadziliśmy punktację wg koncepcji Aro zawody stały się znacznie bardziej przewidywalne. Można mówić o faworytach, bo nie da sie wygrać jednym odcinkiem, za to popłaca równa jazda na wysokim poziomie. Sukces zależy w 75% od maszyny. Czy to dobrze? Na pewno jest to skuteczna motywacja do budowania konkurencyjnych maszyn :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#5 Post autor: pitrek02 »

smyk pisze:Krótka relacja i film z wczorajszego wyścigu na www.trucktrial.pl
Widzę, że podczas zjazdu nikt nie wpadł na pewien pomysł, unikający wywrotki. :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

Jaki to pomysl? :P Chetnie wszyscy posluchaja :]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

Ja bym pojechał przed siebie, niszcząc zarazem chorągiewkę. Zaoszczędziłbym czasu przeznaczonego przez wszystkich (oprócz smyka) na manewrowanie i dachowanie.
Nie wiem czy było by to opłacalne, ale w moim wypadku, byłby to jedyny sposób na przejechanie tego odcinka. :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Piotrek builder pisze:Ja bym pojechał przed siebie, niszcząc zarazem chorągiewkę. Zaoszczędziłbym czasu przeznaczonego przez wszystkich (oprócz smyka) na manewrowanie i dachowanie.
Ja już raz zaoszczędziłem.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

W akim pzypadkumoglbys tylko liczyc, ze bys zrobil "bobofruta", czyli dachowanie ze zgubieniem polowy kabiny z ladowaniem na kolach po odcinka dalej, co dalo mu na pierwszym etapie GPG zwyciestwo ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

W akim pzypadkumoglbys tylko liczyc, ze bys zrobil "bobofruta", czyli dachowanie ze zgubieniem polowy kabiny z ladowaniem na kolach po odcinka dalej, co dalo mu na pierwszym etapie GPG zwyciestwo ;]
Unimogiem zjeżdżałem z kąta 50 stopni. Upadku do przodu, się nie boję. :)
Gorzej na boki. ;)
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 14:22 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#11 Post autor: smyk »

Piotrek builder pisze:Ja bym pojechał przed siebie, niszcząc zarazem chorągiewkę. Zaoszczędziłbym czasu przeznaczonego przez wszystkich (oprócz smyka) na manewrowanie i dachowanie.
Nie wiem czy było by to opłacalne, ale w moim wypadku, byłby to jedyny sposób na przejechanie tego odcinka. :)
Opłacalne*. Tylko w ferworze walki ciężko na to wpaść. Po tym poznaje się starego wygę, że w mig na trasie ocenia ryzyko i opłacalność łapania kar.

Na pierwszym GPM2008 jednej trasy też nikt nie mógł pokonać, a wystarczyło ściąć słupek :)

*o ile nikt nie przejedzie tego odcinka "na czysto".
Ostatnio zmieniony 2008-06-01, 14:27 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

smyk pisze:Opłacalne*. Tylko w ferworze walki ciężko na to wpaść. Po tym poznaje się starego wygę, że w mig na trasie ocenia ryzyko i opłacalność łapania kar.
Widzę, że również się okazało, że na kamieniach nie warto stosować dyfrów. :)

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#13 Post autor: Duke »

Piotrek builder, Po czasie łatwo wszystko oceniać, ale w ogniu walki trudno tak analizować. Nikt nie ustrzegł się błędów, nawet ci, którzy jako ostatni przejeżdżali jakiś odcinek (bardzo dobrze, że teraz kolejność startów się zmienia, zwykle ten, kto jedzie pierwszy ma najtrudniej i wszyscy już wiedzą, gdzie uważać).
Wszyscy wywracali pojazdy, i chyba Kraz Emilusa okazał się najbardziej wytrzymały. Mój pojazd po tym wyścigu wygląda tragicznie, niby jest w jednym kawałku, ale kabina jest zmasakrowana i trzyma się tylko dzięki temu, że częściowo zbudowałem ją z liftarmów, teraz zastanawiam się , czy przez miesiąc nie uda mi się stworzyć nowego pojazdu.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#14 Post autor: TruckeR »

Szkoda, ze nie ma zdjęć (na filmie nie jest pokazany 'końcowy' wygląd samochodu Duke'a..). Fajna muzyka. Ładną mieliście pogodę ;-) Trasa na kamieniach wyglądała dośc zabójczo, zdecydowanie fajniejszy był odcinek 'przewrotkowy' :-)
smyk pisze:Pozwoliłem sobie poświęcić trochę więcej miejsca TGA, bo był to jego pożegnalny wyścig. Czas na emeryturę w ciepłym garażu.
Na emeryturę, czy do kasacji? :->
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#15 Post autor: smyk »

TruckeR pisze:Szkoda, ze nie ma zdjęć (na filmie nie jest pokazany 'końcowy' wygląd samochodu Duke'a..). Fajna muzyka. Ładną mieliście pogodę ;-) Trasa na kamieniach wyglądała dośc zabójczo, zdecydowanie fajniejszy był odcinek 'przewrotkowy' :-)
Zdjęcia jeszcze będą, ale nie wiem, czy doczekasz się tego czego oczekujesz ;) Trasy właściwie wszystkie były zabójcze, wystarczy spojrzeć na liczbę kar. Aż dziwię się, że jakiś odcinek wygrałem. Chyba wszystkim było równie ciężko.
Dzięki za pochwały - motywują do dalszych eksperymentów z montażem filmików.
TruckeR pisze:
smyk pisze:Pozwoliłem sobie poświęcić trochę więcej miejsca TGA, bo był to jego pożegnalny wyścig. Czas na emeryturę w ciepłym garażu.
Na emeryturę, czy do kasacji? :->
Na emeryturę. Na półkę. Do muzeum. Nie planuję rozbiórki, zostanie jako pojazd awaryjny, "drugi samochód w rodzinie", a może nawet doczeka się wreszcie małego retuszu estetycznego.

Od lipca trzeba zacząć ścigać Duka, bo zbyt lekko kosił zwycięstwa ;) A do tego potrzebna jest nowa ciężarówka.

ODPOWIEDZ