[MOC] Brama zamkowa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#16 Post autor: V1 »

Piękne! Jedna z piękniejszych budowli w tym stylu. Najlepszy jest drewniany pomost nad bramą, piękny.
Poza tym wóz jest świetny (przyglądałem już mu się chyba w innym wątku), krata (dobrze, że nie skorzystałeś z gotowej :), wystający występ z dwoma małymi okienkami. Ciemnoszare kamienie dużo dają, i most jest świetnie zrobiony. Dobrze zrobione ludziki, mają dobrze podobierane główki, co jest niestety rzadko spotykane.
Cała budowla jest znakomita, zamek architektonicznie jest na wysokim poziomie. Całość ma dla mnie smak miłego zabawkowego świata, w którym chciałbym się znaleźć i samemu być zarośniętym człowiekiem z lasu w zielonym płaszczu odwiedzającym kamienne, murowane centra cywilizacji raz na miesiąc.

A teraz co mógłbyś ulepszyć :)

Woda mnie nie porywa (choć jest dosyć dobra). Jest zbyt sterylna.
Ziemia - zamiast ciemnoszara lepsza byłaby czarna, i nieco zróżnicowana w pobliżu koryta fosy. Brakuje przekroju przejścia podziemnego pod zamkiem. Tyle miejsca, aż się o to prosi. Choć z drugiej strony może to zbyt oklepane... (byle nie zakopany szkielet :)

Przydałyby się jakieś kamienie i syf (fachowo mówiąc - zróżnicowanie nawierzchni :) na gościńcu i gdzieniegdzie niskie zielsko przy murach zamku. Teraz roślinność na trawnikach wygląda jak specjalnie hodowana, a dróżki regularnie sprzątane. Choć nie mówię że tak jest niedobrze, to tylko moje osobiste preferencje.

Budowla sprawia wrażenie surowej i dlatego tarcze nad wejściem są trochę od czapy, szczególnie że poza tym nigdzie nie ma żadnych innych 'artystycznych' ozdób.
Prawa wieża, pierwsze piętro – dwa okna od frontu. Okna nie są centralnie pod łukami, a biorąc pod uwagę że są cofnięte o 1 klocek, to przesunięcie fragmentu ściany z nimi o pół klocka w bok powinno być banalne.

Mam wrażenie że modułowość Cię w tej budowli znacznie ograniczyła architektonicznie (pewnie tak jest w większości przypadków kiedy poza wyglądem trzeba dodać jakąś funkcjonalność).
Doceniam, ale gdybyś z tego zrezygnował, mógłbyś bez ograniczeń robić różne cuda w pionie po całej wysokości ścian, poszczególne ‘piętra’ nie byłyby tak wyraźnie zarysowane, nawet jak się patrzy z bardzo daleka (bo to akurat mi się nie podoba). Szczególnie parter jest wyraźnie inny niż reszta ponad nim – przypory kończą się wraz ze stropem, narożniki z ciemnych kamieni również.

Drewniane zakończenie wieży jest świetne z tymi podpórkami. Bardzo lubię takie drewniane wstawki, tym bardziej że samemu nie udało mi się jeszcze sensownie tego zbudować. Ale dach na tej wieży wydaje mi się za wysoko co najmniej o jednego klocka, i przydałoby się zrobić na tej drewnianej ścianie wystające czubki desek, żeby krawędź ściany nie była cała na jednym poziomie.
Ostatnio zmieniony 2008-06-04, 00:09 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Swietna praca. Drewniane wstawki po prostu genialne. Woda bardzo fajna. Sam woz tez doskonaly, najlepszy chyba jaki widzialem w tej kategorii.
Rozumiem ze to inspiracja ale ... swiat Warhammera rozni sie dramatycznie od slodkich domkow i kolorowych zamkow LEGO Castle. Tam wszystko jest ponure, ciemne, krzywe, brudne, po prostu straszne. Wydaje mi sie ze zbudowanie czegos takiego z klockow moze byc sporym wyzwaniem. I dlatego wlasnie takie wyzwanie castle'owej braci [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6536]rzucam[/URL]

lordofdragonss

#18 Post autor: lordofdragonss »

Mnie najbardziej spodobały sie okna. Te obudowania wokół nich są bardzo klimatyczne. No i ten "domek" drewniany pomiedzy wieżami.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#19 Post autor: zgrredek »

Widziałem wczoraj jak jeszcze nie było żadnego wpisu, ale nie miałem czasu na wnikliwą ocenę, a nie chciałem pisać bez namysłu. No to teraz nie bardzo mam co napisać, bo już inni napisali o wszystkim.
Brama jest świetna i podpisuję się pod wszystkimi pochwałami.
Mam tylko trzy uwagi, a nawet "uważki" bo tak mało są znaczące i właściwie nie mają wpływu na ogólny zachwyt.
Pierwsza uwaga dotyczy łańcucha na końskich szyjach, ale o tym pisałem już przy okazji oceny wozu.
Druga dotyczy prawej wieży. Cztery słupy podtrzymujące dach to chyba za mało, zwłaszcza, że dach sporawy.
Uwaga trzecia; brakuje mi ze dwóch stróżów prawa przy bramie, żeby pilnowali kto wchodzi do miasta i czy nie próbuje się przemycić jakiś element niepożądany.

kris kelvin

#20 Post autor: kris kelvin »

Panie V1 - jakbym zrobił budowlę, do której się byś pan nie przyczepił to mógłbym już skończyć z budowaniem z lego. No generalnie racja - modułowatość może i trochę razi, ale zwykle moje budowanie trwa długo i czasem jakiś pomysł mi przychodzi do głowy po 2 tygodniach - rozwalanie wtedy połowy budowli nie jest jakoś szczególnie fajne :)
Co do roślinnności to racja, racja i jeszcze raz racja - taka pocztówkowa wyszła (oprócz drzewa, które akurat mi chyba wyszło dość ciekawie) - musze trochę nad tym popracować w przyszłości.

Panie Nexus - a Imperium? Przecież to spokojnie mógłby być jakiś zamek w jednej z prowincji Imperium. A steamtanki jakie kolorowe są :) A Brettonia?
Więc ta zgroza nie wszędzie się czai w Warhammerze.

Panie Zgrredku - no może faktycznie te cztery filary rażą. Tam było jeszcze piętro z pomieszczeniem, ale wyglądało marnie. Zostało jak zostało. O łańcuchu pisałem już wyżej - jest to o niebo lepsze rozwiązanie niż klocki. A strażnicy przy bramie byli, tylko postanowiłem, że będzie tam wyjeżdżał wóz, więc i tak byłoby ich słabo widać.

A tutaj jeszcze zdjęcie tyłu (żona się przydała jak już mówiłem :D)
Obrazek
Obrazek

W podziemiach miało być więzienie i magazyn, ale czasu już nie starczyło (chęci też )

Grand

#21 Post autor: Grand »

Brak słów... Wspaniała budowla, ale czegoś mi w niej brakuje. Hmm... mam! Przed mostem powinny być 2 pale a na nich nabici lego-wieśniacy :D Wtedy poczułbym klimat prawdziwego średniowiecza. :P Mroczny i pełen przemocy... niach niach ]:-D

Hippotam

#22 Post autor: Hippotam »

kris kelvin pisze:A tutaj jeszcze zdjęcie tyłu
Ach, i galeria sie znowu zrobiła no public. Notka na Klockach musi zaczekać...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#23 Post autor: Qworg »

Chyba będę cię musiał pozwać za wyciśniecie mojego mózgu przez uszy.... Po prostu cudowny klimat utrzymałeś. Całość wygląda jak z bajki. Ciekawy pomysł z serkami pod kratami. Nawet brak minifigów w środku wydaje się mało zauważalny. Wracam do zbierania mózgu.....

ODPOWIEDZ