6034 Black Monarch's Ghost

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

6034 Black Monarch's Ghost

#1 Post autor: KUKUS »

Obrazek
Recenzja 6034 Black Monarch's Ghost (Duch Czarnego Monarchy):

DANE TECHNICZNE
Seria: Castle
Rok produkcji: 1990
Liczba klocków: 43
Liczba figurek: 2
Wymiary pudełka: 9,5 cm x 14,3 cm x 4,7 cm
Waga: same klocki około 60 gramów (ważono na kuchennej wadze)
Ceny: różnie; 20- 40 zł (allegro; ja zapłaciłem koło 30 zł z wysyłką)

SPIS CZĘŚCI
INSTRUKCJA
GALERIA

Zanim rozpocznę recenzowanie tegoż pięknego i stylowego zestawu chciałbym podziękować Pawłowi997 za osobiste dostarczenie mi rycerza. To mój pierwszy zakup na allegro ;) (kiedyś musi być ten pierwszy raz :p ). Do konca jednak nie bylem pewien czy dobrze zrobiłem i trochę się obawiałem, jaki będzie faktyczny stan zestawu, kiedy dostanę go do rąk; dzisiaj się tak mile złożyło, że dostałem zamówienie. Otóż otwieram paczuszkę misternie obwijaną brązowym papierem, i... ku mojej uldze zestaw okazał się być kompletny, w stanie niemal idealnym (tylko siodło okazało się mieć odłamaną 1 rączkę, ale jakoś to przeżyję :P Zawsze chciałem mieć zbroję i miecze rodem ze starych castle i nareszcie moje marzenie zostało spełnione.... no i ten szary kruk ;)

PUDEŁKO
Obrazek
... już sam stan pudełka mnie zachwycił- pochodzi z roku 1990, a jest niemal w stanie perfekcyjnym.

INSTRUKCJA
Obrazek
...dość spora instrukcja (jak na taki niewielki zestaw) jest na tyle czytelna, iż nawet młodsi Legomaniacy powinni sobie poradzić ze złożeniem rycerza ;) ....

RYCERZ
Obrazek
...wspaniały rycerz, dosiadający swojego dzielnego rumaka, gotów jest walczyć po stronie sprawiedliwości do ostatniej kropli krwi! :P Zaletą rycerza jest nadruk na torsie, porządna zbroja z przyłbicą, piórka, tarcza z black knights ;)... razić może jedynie ta uśmiechnięta buzia, która była typowa w zestawach z tego okresu...

DUCH
Obrazek
... BU!!!!! Straszny duch zamieszkuje tą komnatę i nie za bardzo rad jest z odwiedzin rycerza chcąc, by pozostawiono go w spokoju... Warto podkreślić, że duch pokryty jest specjalną warstwą fosforyzującą, dzięki której naprawdę świeci w ciemności 9wystarczy, że przez pewien czas naświetli się go światłem z lampy; trzeba jednak uważać, żeby zachować odpowiednią odległość ducha od żarówki).

CAŁOŚĆ
Obrazek
... zestawik wygląda całkiem zgrabnie. Jest nieduży, zmieści się łatwo na półce (albo w plecaku ;) )... wprawdzie nie ma zbyt wielu elementów, ale części są treściwe (zbroja, przyłbica, szary miecz...) i na pewno przydadzą się każdemu Legomaniakowi. Uważam, że zestaw jest warty nabycia i szczerze go polecam :) mogę w pełni powiedzieć, że część moich marzeń spełniła się właśnie dzisiaj :P

ZALETY
  • stosunkowo niska cena
  • szara, oryginalna zbroja, przyłbica, piórka, miecz castlowy
  • bawialność
  • ładnie dobrane elementy
  • tarcza
  • malowany tors minifiga
  • papuga, albo raczej sokół myśliwski czy co to tam jest
WADY
  • u mnie siodło ma odłamaną 1 rączkę, a 2 jest w dobrym stanie
  • budynek z duchem mógłby być bardziej rozbudowany
  • mało klocków :P
OCENA: -6/6
... w końcu to stare Castle, nie ;) ??
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 10:27 przez KUKUS, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

fluoryzującą
Fluoryzuje się zęby :P
Jak już to fosforyzująca ;)
Ten duch jest tylko pokryty tą warstwą fosforyzującą, czy cały materiał potrafi 'świecić' w ciemności?
Bo wg peerona duch z tego zestawu jest wykonany z tego samego materiału (Glow in the Dark) co części z Monster Dino.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Cały materiał świeci (poza rzecz jasna wnętrzem ducha, np. torsy i główka nie świecą)- sorki, źle się wyraziłem ;P jeśli się dokładniej przyjrzycie instrukcji zobaczycie, jak należy "ładować ducha" (za pomocą lampki) żeby świecił w ciemności ... całkiem możliwe, że to ten sam materiał co w Monster Dino (podobne części znajdują się również w niektórych bioniclach) ...
Ostatnio zmieniony 2008-07-17, 18:37 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#4 Post autor: Hasky128 »

Ja mam dwie sztuki. Dostałem za darmo od kumpla :D Moje jedno siodełko też ma ułamany uchwyt. Dla mnie to zawsze coś z Castle. Jeszcze pare lat i może zacznę budować coś swojego.

PS: ja na instrumentalnych metodach oznaczania zw. organicznych poznalem i fosforo i fluoroscencje:D
...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Qworg »

Eh... to były czasy... Pamiętam jak dostałem ten zestaw doznałem szoku z powodu hełmu z otwierana przyłbicą :)
Ptaszek w zestawie nie robi raczej za papugę tylko za orła lub sokoła (czy inne takie ptaszysko).
Jeśli piszesz recenzje konkretnie tego jednego zestawu to faktycznie ułamany uchwyt przy siodle ma znaczenie, jeśli zaś piszesz ogólnie (tzn recenzja ma dotyczyć wszystkich zestawów 6034) to chyba tej wady nie powinieneś pisać. Jako że jest to zestaw stary to jego największa wadą jest chyba dostępność?
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 09:05 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Worg pisze:jako że jest to zestaw stary to jego największa wadą jest chyba dostępność?
...wadą jak wadą. Faktycznie, w sklepie go nie znajdziesz, ale na allegro jest dość często spotykany.

Rzeczywiście, powinienem wspomnieć, że oryginalne siodło z tego zestawu powinno mieć tylko 1 uchwyt.

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Rzeczywiście, powinienem wspomnieć, że oryginalne siodło z tego zestawu powinno mieć tylko 1 uchwyt.
to to pilnikiem możesz zjechać to ułamane i będziesz miał jak oryginalne;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

...ale mi to nie przeszkadza- wprawdzie 1 uchwyt jest ułamany, ale nie na tyle, żeby broń spadała :) ...

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

.ale mi to nie przeszkadza- wprawdzie 1 uchwyt jest ułamany, ale nie na tyle, żeby broń spadała :
acha bo mi akurat się tak połamaly, że nie ma szans broni do nich przyczepić.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Mam ten zestaw. W katalogu.
:)
Mimo iż castle średnio mnie interesuje, ten zestaw zawsze zwracał moją uwagę - ma bardzo dużo wyposażenia, które - o dziwo - przydało mi się w moim krążowniku:)
Bardzo ładna recenzja.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#11 Post autor: grevious27 »

Dobra recenzja, fajnego zestawu. Fajny jest ten duch i hełm z przyłbicą.
Ostatnio zmieniony 2008-07-21, 14:19 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Och, pamietam ten cudny zestaw z mych lat szczeniecych! Siostra go dostala w prezencie, w roku produkcji. To byly czasy... Szpanowalysmy duszkiem na cala podstawówke ;)

Dzieki za przypomnienie. Chyba tez na niego zapoluje, aby wrócila magia tamtych lat.
Ostatnio zmieniony 2008-07-22, 23:50 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ramzes »

Nie ma co, stare zestawy Castle maja swój klimat, szkoda tylko ze mala podaż:)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#14 Post autor: grevious27 »

Nie ma co, stare zestawy Castle maja swój klimat
Wszystkie stare zestawy mają swój klimat :) I to w nich kochamy.
Why so serious?

ODPOWIEDZ