[MOC] Stary niebieski holownik

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#16 Post autor: Jerac »

I cena 60-70 złotych. Wciąż Ci się taka opcja podoba? :>

Gdyby nie haczyk i wyciągarka nic bym nie musiał tu ciąć, i jedno i drugie wolałbym oryginalne :)

Lusterko chciałem szare bo tak. Od razu uprzedzam pytanie o to czemu drugiego nie ma: miałem tylko jednego niebieskiego clipa ;p

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#17 Post autor: dzulian »

Witam

Podwozie znakomite
Lusterko też ale czemu tylko jedno ?
Cały świetnie pasuje do naszego miasteczka może go ujżymy?

Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

Podoba mi sie wal napedowy ;] Tylko czemu on tak daleko siega w przod? Toz skrzynia powinna sie konczyc zaraz za kabina ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#19 Post autor: Jerac »

Racja. Pomyślę jak to poprawić. A w sprawie lusterka już pisałem:
Jerac pisze:Od razu uprzedzam pytanie o to czemu drugiego nie ma: miałem tylko jednego niebieskiego clipa ;p
Ostatnio zmieniony 2008-06-10, 20:40 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#20 Post autor: Kubrick »

A tak w ogole, to co to za hak tam uzyles?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#21 Post autor: ImpreSariO »

Nie wiem jak to sie ma do ciężarówek ale sporo starych samochodów osobowych i sportowych miało lusterko tylko po stronie kierowcy. Moim zdaniem jest to bardzo fajny detal świadczący o tym że pojazd jest jak najbardziej kilkadziesiąt letni. Dach rzeczywiście szkoda że wystaje tak bardzo ale jakby kończył sie równo z szybą wyglądał by gorzej. Może lepiej było by zrezygnować z wycieraczek i pomęczyć się z wersją na pół studa. Jeszcze jakiś czas temu pewnie objechałbym ci pomysł zrobienia własnego haka ale sam w najbliższym czasie posunę sie do robienia naprawdę sporej ilości modyfikacji przy moim MOCu. Model jest wyrąbany! Gratuluje!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

Słodki. Zacznę od podwozia - fajnie że oddałeś ramę i fajnie, że spełnia ona swoje zadanie - to znaczy pilnuje aby pojazd się bardzo nie rozpadał :)
Tylne zawieszenie bardzo mi się podoba - zdecudowanie dodaje realizmu. Jedyne co mnie dręczy to pojedyncze koła, ale rozumiem, że bliźniaki wymagają poważnego zwężenia ramy i wtedy cala koncepcja bierze w łeb... Ale może chociaż od góry zrobić pełny blotnik trochę szerszy - dodało by solidności konstrukcji - choć wiem, że to karkołomne. Teraz mam wrażenie, że po podpięciu czegoś na haku on po prosu się załamie :)
Sama kabina przypomina trochę nysę (choć nysa z taką zabudową nigdy nie powstała), trochę jakieś stare amerykańskie GMC, White czy inny Mack albo KW bulldog z przełomu lat 60/70 - bardzo klasyczne, stylowe, szczególnie ta wyoblona maska i jeszcze trochę wysunięta atrapa chłodnicy. Choć rzeczywiście nic konkretnego nie da się dopasować :)
Naprawdę fajne :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#23 Post autor: Jerac »

Nooo masz. Wiesz jaki jest prawdziwy i jedyny powód dla którego nie ma bliźniaków?

ZAPOMNIAŁEM.

Poważnie... zwężenie ramy to nie jest jakaś tragedia, łatwo by nie było i chyba całość by trochę się wydłużyła, ale technicznie nie widzę przeszkód żeby to zrobić. Wtopa miesiąca po prostu.

Dzięki za opinie! :>
Ostatnio zmieniony 2008-06-10, 22:42 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#24 Post autor: Maciej Drwięga »

Jerac pisze:Poważnie... zwężenie ramy to nie jest jakaś tragedia, łatwo by nie było i chyba całość by trochę się wydłużyła, ale technicznie nie widzę przeszkód żeby to zrobić. Wtopa miesiąca po prostu.
Ja widzę nie tyle problem techniczny co ... wizualny ? estetyczny ? Jeżeli zwężysz ramę, to jej podłużnice będą bardzo blisko siebie... Oczywiście możes się ratować i tylne koła zrobić o 1/3 kropki szerzej niż kabinę (po 1/3 na stronę), to nawet doda klimatu, jednak resory i rama nie będą już takie czytelne i ażurowe w moim odczuciu...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ