[MOC] Out of Dark Age

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Out of Dark Age

#1 Post autor: Hippotam »

Praca na konkursik zorganizowany na forum ambasadorów.
Vignette Representing yourself

We'd like each of you to build a standard 8x8 vignette that represents you and your interests within the world of LEGO building and community. Please be as creative as you can.
Obrazek

Tylko to jedno zdjęcie. Dziękuje spacelordowi za szare główki!

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Tak trzymać Hippotam! Wyciągnij ilu się da wprost do ery cheese slopes i innych ułatwiaczy życia :D

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#3 Post autor: trubal »

FAJNE!
Świetny pomysł, a wykonanie, jak zwykle na wysokim poziomie:)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Bardzo się zastanawiałem jak to wyjdzie... :) - i wyszło całkiem udanie - wiadomo o co chodzi, a z tym napisem na dole to już całkiem (bardzo dobrze że jest) :)
Nie wiem co tu komentować więcej ;) - więc troszkę pomarudzę:

Górna część - jest oczywiście kolorowa, ale chyba mogłaby być bardziej (w sumie to tylko minifigi i klocki są kolorowe - podłoga już nie) - ale z drugiej strony praca byłaby wtedy mniej stonowana (pewnie jakiś taki wariant był testowany)... zastanawiam się jakby wyglądało płynne przejście z ciemnego w jasny w ścianach - coś a'la MOC Zgrredka ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6091]Ściany zamku[/URL])

A druga rzecz - to jakoś to sobie wyobrażałem że Hippotam będzie wyciągał szarego minifiga ręką za rękę - a tu tylko się schyla, a szary minifig na drabinie stoi... ale to pewnie też było testowane na wiele sposobów :)

Praca bardzo fajna - głównie ze względu na pomysł, ale wykonanie oczywiście niczego nie psuje i jak zwykle jest solidne :)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

Jak dla mnie totalna bomba. Nie mam żadnego zastrzeżenia. Bardzo podoba mi się przesłanie winietki i sposób w jaki podszedłeś do zadania. Świetna symbolika. Podział na kolory oraz zegar na ścianie idealnie pasują do sytuacji. Ostatnio powstaje mnóstwo dobrych mini scenek i coraz ciężej jest pokazać coś naprawdę wyjątkowego. Twoja za to właśnie taka jest.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Perełka. Jakby jeszcze minifig na drabinie robił się kolorowy. Np to co ponad poziomem podłogi robi się kolorowe; cały szary a tu głowa i dłoń już kolorowe. No, musiałby stać chyba stopień wyżej.

lordofdragonss

#7 Post autor: lordofdragonss »

Jedna z najpięknieszych Vinetek o temacie "legowym".
A w dodatku reprezentujesz sie przez jedną z moich ukochanych Fabulandowskich postaci :D

crises

#8 Post autor: crises »

W winietkach pomysł to 3/4 sukcesu. Tutaj jest rewelacyjny. Ludziki jak w nieprzymierzając czyśćcu jakimś w nieświadomości żyją, a Ty wyciągasz do nich pomocną dłoń. Super.

Myślę, że góra jest wystarczająco kolorowa. W innym wypadku pstrokacizna +10.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:Perełka. Jakby jeszcze minifig na drabinie robił się kolorowy. Np to co ponad poziomem podłogi robi się kolorowe; cały szary a tu głowa i dłoń już kolorowe. No, musiałby stać chyba stopień wyżej.
Dokładnie tak. Powinien być trochę wyżej na drabinie i mieć już legową główkę.
Celnie zgredku, celnie :)

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#10 Post autor: Benny »

Bardzo fajna metafora i przyjemne wykonanie :)

Rakenski

#11 Post autor: Rakenski »

Nawprawde bardzo fajna winietka. W zupełności zgadzam sie z pomyslem zgrredka. Myślę ze mogłbys to poprawic. Może warto by było dodac troche czarnych kafelków na dole. Naprawde pomysł na 7!

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

Dziekuję za miłe słowa!
spacelord pisze:Górna część - jest oczywiście kolorowa, ale chyba mogłaby być bardziej (w sumie to tylko minifigi i klocki są kolorowe - podłoga już nie) - ale z drugiej strony praca byłaby wtedy mniej stonowana (pewnie jakiś taki wariant był testowany)... zastanawiam się jakby wyglądało płynne przejście z ciemnego w jasny w ścianach - coś a'la MOC Zgrredka (Ściany zamku)

A druga rzecz - to jakoś to sobie wyobrażałem że Hippotam będzie wyciągał szarego minifiga ręką za rękę - a tu tylko się schyla, a szary minifig na drabinie stoi... ale to pewnie też było testowane na wiele sposobów :)
Podłoga jest kolorowa, tylko pewnie słabo widać - jest tam szachownica z kafli tan i dark tan. Bałem się czegoś wyrazistego - testowałem dark red, ale wyglądało jakby się kapali w basenie krwi...

Co do wyciągania za ręce - okazało się że hipopotam ma za krótkie rączki. Figurki prawie stykałyby się głowami, nie było to czytelne.
Jakby jeszcze minifig na drabinie robił się kolorowy. Np to co ponad poziomem podłogi robi się kolorowe; cały szary a tu głowa i dłoń już kolorowe. No, musiałby stać chyba stopień wyżej.
Myslałem o tym, ale bałem się że scenka wtedy straci czytelność. Choć przyznaję, nie spróbowałem tak.
Rakenski pisze:Może warto by było dodac troche czarnych kafelków na dole
Gdzie?
Rakenski pisze:Nawprawde bardzo fajna winietka
Bardzo proszę winietki przyklejac na szybie samochodu gdy jedziemy za granicę. A tutaj jest miniaturka (jak w malarstwie) ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-06-18, 11:22 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#13 Post autor: pitrek02 »

Świetna winietka!
Jak już crises wspomniał, pomysł jest często ważniejszy od wykonania.
Lecz w tym przypadku to i to, jest na wysokim poziomie!

Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#14 Post autor: Sariel »

Świetne, świetne, ale brakuje mi tam Andrzejka z jakimś Technicem :P
Jakie są szanse zobaczenia prac innych ambasadorów?
Ostatnio zmieniony 2008-06-18, 12:46 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#15 Post autor: Hippotam »

Sariel pisze:Świetne, świetne, ale brakuje mi tam Andrzejka z jakimś Technicem :P
.

Jesteś za to Ty, po prawej. Poznałeś się? Miałeś mieć zębatki w ręce, ale jakoś nie chciałeś ich mocno trzymać :-)

Niektóre miniaturki są u Bruce na vignette bricks, ale nie wszystkie. Wiekszość to attachementy na tamtym forum, postaram się je wyciągnąć za zgodą autorów
Ostatnio zmieniony 2008-06-18, 13:14 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ