Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Księgarnia

Jak wam się podoba księgarnia?
¦wietna
22%
 22%  [ 8 ]
¦wietna
22%
 22%  [ 8 ]
Bardzo dobra
16%
 16%  [ 6 ]
Bardzo dobra
16%
 16%  [ 6 ]
Dobra
5%
 5%  [ 2 ]
Dobra
5%
 5%  [ 2 ]
Przeciętna
5%
 5%  [ 2 ]
Przeciętna
5%
 5%  [ 2 ]
Taka sobie
0%
 0%  [ 0 ]
Taka sobie
0%
 0%  [ 0 ]
Słaba
0%
 0%  [ 0 ]
Słaba
0%
 0%  [ 0 ]
Beznadziejna
0%
 0%  [ 0 ]
Beznadziejna
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomo¶ć
Lomero 

Doł±czył: 14 PaĽ 2004
Wpisy: 355
Sk±d: Warszawa
Wysłany: 2005-04-09, 20:20   [MOC] Księgarnia

Witam,

Przedstawiam Wam mój nowy MOC, średniowieczną księgarnię. Całość mieści się w "malowniczej", ceglanej kamienicy. Robotnicy na twoich oczach wymieniają stare okna. W środku, na parterze mieści się omawiana księgarnia. Na pierwszym piętrze mieści się sypialnia właściciela. Dalej na drugim piętrze znajduje się jego pracownia w której pisze książki, albo rysuje mapy. Na strychu znajdują się (jak to zwykle na strychu) stare niepotrzebne śmieci. Jak wam się podoba? Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Lomero 2010-05-05, 00:18, w cało¶ci zmieniany 1 raz  

Tom I Wielki
[Usunięty]

Wysłany: 2005-04-09, 20:39   

całkiem fajne, rzeczą która mnie irytuje w replikach budynków średniowiecznych jest to, że pomiędzy parterem, a oknami pierwszego pietra powinno być miejsce na szyld..całkiem niezły pomysł z tym dzwigiem :]

Korn 
Tytan

Doł±czył: 30 Lis 2004
Wpisy: 133
Sk±d: Łuków
Wysłany: 2005-04-10, 10:55   

Juz zauważyłem na brickshelfie ten MOC ale nie zauważyłem że to twój... jestem pełen uznania i powiadam ci oby tak dalej :)

gras1
[Usunięty]

Wysłany: 2005-04-10, 11:43   

SUPERRR

dla mnie doslownie petarda - te cegly sa genialne - tyl budowli tez.
zauwazyłem to juz wczesniej na Brickshelfie ale nie zauważyłem ze to twoje !!!

petarda.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Doł±czył: 25 Cze 2004
Wpisy: 2419
Sk±d: Wrocław
Wysłany: 2005-04-10, 22:19   

Cegiełki są śliczne : o)
I fajne mebelki

shaggie 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 04 Cze 2004
Wpisy: 170
Wysłany: 2005-04-11, 01:49   

O kurde, rozwaliłeś mnie tym. Dawno nie widziałem tak dobrego MOC-a... dyskusyjne jest, czy w średniowieczu były księgarnie (raczej skryptoria w klasztorach), ale mniejsza o to.
Dźwig jest kapitalny - delikatny, nieco nawet rachityczny (w końcu średniowieczny). Czy bloczek się obraca?
Wnętrze, jak zwykle u Ciebie, napakowane fantastycznymi szczegółami, są nawet ubrania na wieszakach! Jak zrobiłeś SNOT w kandelabrze?
Nie mam się do czego przyczepić. Budynek zarówno z zewnątrz, jak i w środku wygląda super, kupa świetnych szczegółów, dobra grywalność, dzięki otwieranym ścianom. Kurczę, najwyraźniej teraz ja będę musiał się od Ciebie uczyć... :)

Lomero 

Doł±czył: 14 PaĽ 2004
Wpisy: 355
Wysłany: 2005-04-11, 17:08   

Cytat:
Jak zrobiłeś SNOT w kandelabrze?

Włożyłem tą część w tą część . Resztę widać na zdjęciach :)

Cytat:
Kurczę, najwyraźniej teraz ja będę musiał się od Ciebie uczyć... :)

Przesadzasz :)

Cytat:
rzeczą która mnie irytuje w replikach budynków średniowiecznych jest to, że pomiędzy parterem, a oknami pierwszego pietra powinno być miejsce na szyld..

Nie dokońca rozumiem czy irytuje cię to, że u mnie nie ma szyldu, czy to, że w ogóle powinnien być szyld. Jeśli to pierwsze, to po pierwsze zapomniałem o szyldzie ( :) ), po drugie szyld powinien być minimum rozmiarów 2x2, a wtedy ludziki zawadzały by o szyld głową. A po trzecie chyba by to gorzej wyglądało.

Cytat:
Czy bloczek się obraca?

Sam się nie obraca (znaczy jak wciągam i wyciągam linę), ale ręką można nim poruszać bardzo łatwo i nie ma właściwie żadnych oporów.

Cytat:
dyskusyjne jest, czy w średniowieczu były księgarnie

Właściwie chyba nie było, ale wychodziłem z założenia, że nie każdy musiał pisać całe książki, ale np. artykuły, pojedyńcze wiersze itp. Skoro tak można to było powielać o wiele szybciej niż księgi, a także sprzedawać w księgarniach. A poza tym w księgarnich można (jak w mojej) również sprzedawać mapy (np. okolicy) i wtedy instytucja księgarni miałaby trochę sensu :)

Dziękuje za wszystkie komentarze

Pozdrawiam

Rafi83
[Usunięty]

Wysłany: 2005-04-13, 05:59   

O żesz w mordę ten MOC z zewnątrz prezentuje się doskonale ,i jak chyba każdy jestem zachwycony cegiełkami ,z budowli na budowlę stajesz się coraz lepszy.Masz talent bratku ;).

GOKU
[Usunięty]

Wysłany: 2005-04-13, 10:48   

Lomero, teraz to juz przesadziles, super MOC, szczegolnie rozwala mnie zyrandol, po prostu ten pomysl jest super, swietnie wygladaja podwojne okna a cegielki to juz w ogóle przesada, moc superasty, nigdy bym takiego nie zbudowal

Wy¶wietl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu