Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Wrecker Mark II
Autor Wiadomość
M_longer 
VIP

Wpisy: 5088
Wysłany: 2008-06-25, 19:27   [MOC] Wrecker Mark II

Witam :)

Postanowiłem ostatnio wskrzesić mój jedyny holownik z ''nosem''.
Ale że sam mam powoli dość czerwonych MOCy, wybór padł na kolor czarny...

Zastanowiłem się co warto było by poprawić w wyglądzie i funkcjonalności i... skończyło się na czymś co w niewielkim stopniu przypomina pierwowzór ;)
Głównymi zmianami są: zwiększona funkcjonalność (czyli bawialność ;) ) oraz 'nowy rozmiar kół' i zmiana szerokości z 6 na 7 studów (inaczej się nie dało :> )

Na pierwszy ogień poszło zwiększenie funkcjonalności.

W przeciwieństwie do wersji pierwszej, tutaj zastosowałem rozwiązanie podobne do tego z Pneumatic Tow Trucka, tylko że udało mi się upchnąć je (dosłownie, wewnątrz praktycznie nie ma wolnego miejsca...) na mniejszej powierzchni.

Model posiada dwa obwody pneumatyczne, każdy z jednym małym siłownikiem, oba zasilane przez małą pompkę, która chowa się w górnej części zabudowy (właściwie sleepera ;) )

Pierwszy odpowiada za podnoszenie i opuszczanie ramienia dźwigu (które jest oczywiście rozsuwane ręcznie ;) ):

Drugi odpowiada za unoszenie i opuszczanie widelca:

W działaniu wygląda tak:

Model posiada też coś czego Pneumatic Tow Truck nie miał...
Za pracę obu bębnów wyciągarek odpowiada... nie, nie ten bush z boku... tylko micromotor który jest tym bushem włączany :) (dokładnie mówiąc to bush siedzi na axlu który przechodzi przez pole reverser :) )

Widać go tu:

Sama wyciągarka jest dość mocna (chyba?), pozwala m.in. na coś takiego:

I bardziej prawdopodobne:

Filmik:

Po obudowaniu tego wszystkiego tak aby wyglądało w miarę przyzwoicie i nie straszyło wystającymi przewodami wziąłem się za wygląd przodu ciężarówki.

Wyszło chyba całkiem nieźle? ;)

Dziękuję za uwagę i jestem ciekaw co myślicie o odświeżonym Wreckerze :)

GALERIA :
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=325812
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2008-06-26, 14:49, w całości zmieniany 2 razy  

spacelord 

Wpisy: 908
Wysłany: 2008-06-25, 19:52   

Wygląda super... funkcje robią wrażenie - niedługo trzeba będzie wymyślić nazwę dla tego typu budowli (pewnie już jest) - niby city, a jednak środek z technic, niby model-team, ale chyba sporo mniejsze...
Bardzo fajne kolorystycznie, wszystko dopracowane (czytaj: wygładzone ;) )... super się prezentuje...

poza tym że wszystko jest na plus to:
- dlaczego światełka się nie świecą jak w poprzednim modelu ?? (a bardzo ładnie się świeciły ;) )
- czarna gładka przestrzeń za kabiną - czy nie mogłoby tam coś być - cokolwiek (coś wystawać, jakieś urozmaicenie...) ?

edit:

tak się przyglądam tej kabinie jeszcze - naprawdę bardzo ładnie Ci wyszła :) a niektóre rozwiązania są super (np. nad kołami)
Ostatnio zmieniony przez spacelord 2008-06-25, 19:54, w całości zmieniany 2 razy  

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5068
Wysłany: 2008-06-25, 19:55   

Wow, niesamowicie upchnięte.

M_longer 
VIP

Wysłany: 2008-06-25, 20:02   

spacelord napisał/a:
dlaczego światełka się nie świecą jak w poprzednim modelu ?? (a bardzo ładnie się świeciły ;) )

Dzięki ;)
Nie świecą się bo:
Zabudowa jest na 7s, a to sprawiło by że obudowanie tego klocka ze światłami (1x4) tak aby światła świeciły 'symetrycznie' i nie było niepotrzebnych dziur było by małym problemem.

A drugi powód (ten bardzie przyziemny) jest taki że... nie mam drugiego kabelka od starej elektryki :( (ale chyba niedługo będę go miał ;)

spacelord napisał/a:
czarna gładka przestrzeń za kabiną - czy nie mogłoby tam coś być - cokolwiek (coś wystawać, jakieś urozmaicenie...)

Właśnie na urozmaicenie nie ma zbytnio miejsca (cały tył to właściwie obudowa dla systemów technicznych ;)
Między innymi dlatego zbiorniki na paliwo powędrowały pod kabinę...
Battery Box jednak zajmuje dużo miejsca wewnątrz, na dodatek też niesymetrycznie (dlatego z jednej strony jest schowek, a z drugiej tylko czarna ściana...)

spacelord napisał/a:
ak się przyglądam tej kabinie jeszcze - naprawdę bardzo ładnie Ci wyszła :) a niektóre rozwiązania są super (np. nad kołami)

:)

Zagadka:
Kto wpadnie na to jak jest zbudowany przód? :>
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2008-06-25, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-06-25, 20:08   

M_longer napisał/a:
Zagadka:
Kto wpadnie na to jak jest zbudowany przód? :>

Szare axle długości 3 studów? Bardzo fajna ciężarówka w twoim stylu. Co ci sie ztało że nie jest czerwona?

M_longer 
VIP

Wysłany: 2008-06-25, 20:12   

ImpreSariO napisał/a:
Szare axle długości 3 studów? Bardzo fajna ciężarówka w twoim stylu. Co ci sie ztało że nie jest czerwona?

Tak.
I one NIE są przyklejone ;)

A dlaczego nie czerwona?

Części z których są zrobione przednie nadkola i maska mam tylko w kolorze czarnym...
Zresztą, czarny wygląda chyba lepiej? ;)

spacelord 

Wpisy: 908
Wysłany: 2008-06-25, 20:22   

M_Longer napisał/a:
Części z których są zrobione przednie nadkola i maska mam tylko w kolorze czarnym...
Zresztą, czarny wygląda chyba lepiej? ;)

Dużo lepiej :) - czarny z szarym to bardzo ładne połączenie... (czerwony też nie jest zły... chyba że do space ;) )

M_Longer napisał/a:
I one NIE są przyklejone ;)

Jakby były przyczepione z drugiej strony to byłoby dopiero... ;) (pewnie są po prostu włożone i trzymają się bo mają ciasno, chyba że się mylę?)
Ostatnio zmieniony przez spacelord 2008-06-25, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  

intech 
Technic Maniak

Wpisy: 79
Wysłany: 2008-06-25, 20:27   

No i M_longer pokazał kto tu rządzi...

Świetny model, zarówno pod względem estetycznym, jak i bawialnym/funkcji.
Tak jak pisałem na IRCu, gratuluję Ci pięknego i sprawnie działającego modelu, którego jak znam życie i Ciebie, lada chwila nie będzie.

P.S. Bardzo podoba mi się widelec oraz pompka, zamontowana w tym, a nie innym miejscu.

Pozdrawiam, intech!

M_longer 
VIP

Wysłany: 2008-06-26, 14:54   

spacelord napisał/a:
pewnie są po prostu włożone i trzymają się bo mają ciasno, chyba że się mylę?

Owszem trzymają się, ale nie na wcisk (można je z łatwością wyjąć... ba, nawet same radośnie opuszczają miejsce... gdy poruszy się tą płytkę co je trzyma od dołu :> ), tylko dlatego że jakoś się wpasowują między te elementy wokół nich :)

intech napisał/a:
No i M_longer pokazał kto tu rządzi...

Bez przesady ;)
Ja tylko buduję lekko technicowe modele... w systemowej powłoce ;)
intech napisał/a:
którego jak znam życie i Ciebie, lada chwila nie będzie.

No i już powoli znika...

Za to mam filmik :)

A teraz czekam aż Sariel zbuduje takiego większego w wersji Technic :P

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wysłany: 2008-06-26, 14:58   

M_longer napisał/a:
A teraz czekam aż Sariel zbuduje takiego większego w wersji Technic :P

Spodziewaj się go do końca wakacji, czekam jeszcze tylko na części :P
Całkiem fajnie działa to maleństwo, nie spodziewałem się że pneumatyka pompowana ręcznie taką małą pompką będzie tak dobrze działać.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-06-26, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  

M_longer 
VIP

Wysłany: 2008-06-26, 15:32   

Sariel napisał/a:
Spodziewaj się go do końca wakacji, czekam jeszcze tylko na części :P

Czekam ;)

Sariel napisał/a:
Całkiem fajnie działa to maleństwo, nie spodziewałem się że pneumatyka pompowana ręcznie taką małą pompką będzie tak dobrze działać.

Największa wadą w Pneumatic Tow Trucku było skakanie małego siłownika który podnosił i opuszczał widelec, ponieważ cały układ był zasilany dużą pompką.

Mała pompka + małe siłowniki działają lepiej, ponieważ wtłacza się praktycznie tylko taką ilość powietrza jaka jest potrzebna do uniesienia siłownika i nie zwiększa się niepotrzebnie ciśnienia w układzie.
Chociaż i tak nie jest idealnie, bo te siłowniki są baaardzo podatne na zmiany ciśnienia ;)

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wysłany: 2008-06-26, 15:33   

Ano są, ale w konstrukcji tej wielkości raczej trudno mówić o dużych obciążeniach :)
Czekam teraz jeszcze tylko na publikację galerii żeby zaklockować to maleństwo.

M_longer 
VIP

Wysłany: 2008-06-26, 15:37   

A, właśnie, galeria nie jest publiczna bo dodałem zdjęcia z rozbiórki ;)

Jak widać wyżej przewody miały naprawdę ciasno ;)

Pietruch 

Wpisy: 1379
Wysłany: 2008-06-26, 15:49   

Wygląda naprawdę pięknie, każdy detal dopracowany, wszystko działa płynnie i co najważniejsze bardzo dobrze upchnięta elektryka i pneumatyka. Nie będę się rozpisywał, bo nie mam się do czego przyczepić, wszystko jest tak przemyślane, że kurz nie siada. :P
Podsumowanie: ogromna funkcjonalność i piękna dbałość o szczegóły - to najważniejsze cechy tej konstrukcji. Gratulacje. !
Ostatnio zmieniony przez Pietruch 2008-06-26, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  

V1 
VIP

Wpisy: 2525
Wysłany: 2008-06-26, 16:31   

Japońce mogliby się od Ciebie uczyć.
Zastosowanie mikrosilniczka z dyskretnie uruchamianym przełącznikiem jest najlepszą rzeczą w tym pojeździe, bardzo mi się to podoba.
A z detali najbardziej podobają mi się przednie błotniki.
Czy widelec nie jest za długi? Czy w rzeczywistości też ciężarówki się holuje na tak długich wysięgnikach?
I czy nie dało rady zrobić jednakowych opon?
W każdym razie 'tow truck' 8285 zdecydowanie przy tym wysiada.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu