[MOC] Light Assault Corvette

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

[MOC] Light Assault Corvette

#1 Post autor: Legate Scimitar »

Jak już kiedyś wspomniałem, męczyłem się nad pewnym statkiem kosmicznym, no i chyba go już skończyłem... ;)

Obrazek

Dla miłośników historyjek... Hmmm...
Ludzkość w końcu sięgnęła gwiazd, kolonizując Marsa, Europę (mam na myśli księżyc Jowisza) i parę asteroid... Jak wiadomo (:P) nie mogło obyć się długo bez konfliktów, więc gdy Mars i Europa próbowały ogłosić niepodległość (główne zaplecza surowców kopalnych w Układzie Słonecznym), doszło do wojny między zaborczymi władzami Ziemi i walczącym o niepodległość planetami... A prezentowany tutaj okręt jest właśnie lekką marsjańską jednostką przeznaczoną do niszczenia lekkich i średnich okrętów nieprzyjaciela (do fregat włącznie).

Uzbrojenie:
2Xcięższe działka
3Xśrednie uzbrojenie
2Xlekkie działko przeciw myśliwcom

Parę zdjęć:

Wygląd ogólny:
1
2
3

Detale:
1 - silniki
2 - kokpit
3 - dolny właz
4 - bok

A tutaj są takie dwa axle , którymi można rozłożyć podwozie, lub zmienić układ skrzydeł

Tutaj będzie Galeria
Ostatnio zmieniony 2008-06-27, 12:18 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 11 razy.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Skądś znam ten układ antenek z przodu... widziałem taki w Saucer Centurion z serii spyrius ;) Ogólnie bardzo fajny statek zrówno pod względem kształtu jak i kolorystyki. Tylko przód...normalnie aż się prosi o bardziej opływowy kształt. Kabina wygląda na tak masywną, że 'lekka marsjańska jednostka' nie do końca mi tu pasuje :D Ale poza tym super.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajny statek. Podoba mi się ten dolny właz. Fajnie dobrane kolory. Mógłbyś poprawić kokpit i trochę dopracować silniki.
Why so serious?

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Havoc pisze: Tylko przód...normalnie aż się prosi o bardziej opływowy kształt.
Też jestem tego zdania... przód mógłby być lepszy...

Zdjęcia z bliska wszystkie są w miarę ładne, są detale, fajnie że są jakieś dodatkowe funkcje mechaniczne...
Nad kształtem mozna by w niektórych miejscach popracować (w szczegółach), ale na niektórych zdjęciach (np z góry-tyłu) wygląda fajnie...
Kolorystyka może być :) już taką widziałem kiedyś więc chyba zdaje egzamin :)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#5 Post autor: Legate Scimitar »

Przedewszystkim dzięki za wszystkie komentarze i cieszę się, że się nawet podoba :)
Havoc pisze:Tylko przód...normalnie aż się prosi o bardziej opływowy kształt. Kabina wygląda na tak masywną, że 'lekka marsjańska jednostka' nie do końca mi tu pasuje :D
grevious27 pisze:Mógłbyś poprawić kokpit i trochę dopracować silniki.
spacelord pisze:Też jestem tego zdania... przód mógłby być lepszy...
Kokpit pewnie jeszcze przerobię (jest to model którego raczej nie będę rozbierał), a sam przód (bez szyb) szczerze powiedziawszy bardziej podoba mi się taki jaki jest; nie chciałem robić czegoś do bólu ogranego, poza tym w kosmosie i warunkach niskiej grawitacji (np. Mars) kwestie opływowości są raczej drugorzędne... Prawdopodobnie spróbuje obniżyć o jednego stud'a same szyby i o jedną do dwóch płytek ten płaski element z przodu...

Co do silników to na razie skończyły mi się pomysły... Ale też się za nie kiedyś zabiorę ;)
Havoc pisze:Skądś znam ten układ antenek z przodu... widziałem taki w Saucer Centurion z serii spyrius ;)
No tak, he he, jak zobaczyłem model na Allegro to urzekł mnie ich kształt ;)

Z dalszych planów to jak zakupie trochę białych i czerwonych tileów to się jeszcze jakieś "malowanie" dorobi, no i planuje trochę nad funkcjonalnością wnętrza popracować ;)

ODPOWIEDZ