[MOC] Alfa Truck

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
AertE
Posty: 59
Rejestracja: 2007-06-23, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: AertE

 

[MOC] Alfa Truck

#1 Post autor: AertE »

Obrazek

Witam! Model tej ciężarówki powstał tuż po tym jak odkryłem w tamtym roku LUGPol i ponownie zauroczyłem się klockami. Pamiętam, że pracowałem wtedy nad nim kilka dni. Jak widać nie wzorowałem się na żadnym konkretnym prawdziwym modelu ciężarówki, jest to mój własny projekt (który niestety już dawno nie istnieje..).

Tutaj możecie zobaczyć model w całej okazałości:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
GALERIA

Drzwi w kabinie są otwierane. Dodatkowo aby ułatwić dostęp do pomieszczenia z łóżkiem można podnieść cały dach. Umożliwiają to słupki na zawiasach.
Obrazek

Kabina wyposażona jest w wiele udogodnień takich jak komputer pokładowy czy CB radio. Jak wspomniałem w ciężarówce jest leżanka oraz kran tak aby kierowca mógł umyć się w razie potrzeby przymusowego postoju z dala od stacji. Do pomieszczenia wchodzi się specjalnymi drzwiami umieszczonymi z tyłu pojazdu.
Obrazek Obrazek

Możliwe jest również uniesienie całej kabiny, która kryje pod sobą silnik. Aby wykonać ten zabieg należy jednak otworzyć drzwi od pomieszczenia do spania. Czarna rurka służy do skręcania kołami z poziomu dachu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuję za uwagę zapraszam do komentowania :)

Obrazek Obrazek
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Tyle czasu i nikt nic nie napisał?
No to ja zacznę: nie jest źle, ba nawet całkiem dobrze:) Ładna kabina, choć leżanka wygląda kiepsko, deska ma za dużo jakichś komputerów. Niezbyt realnie wygląda też silnik i dośc niski prześwit. Mimo to model jest naprawdę udany i jak widzę bardzo bawialny:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Model fajny, tylko kabina mogłaby być lepsza. Jak było już powiedziane bardzo bawialny :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ramzes »

Jak dla mnie model przyzwoity. Widac ze lubisz sie bawic i tworzyc wlasne patenty o czym swiadczy ciezarowka. Nie jest moze idealna, ale przypuszczam, iz powodem sa brak iw klockach:)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Co to za burdel z barierek za kabina?
Male kola.
Fajne slupki.
Male kola.
Pstrokaty (czerwone elementy wszystko psuja).
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
AertE
Posty: 59
Rejestracja: 2007-06-23, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: AertE

 

#6 Post autor: AertE »

Mikolaj, faktycznie kabina jest trochę ciasna przez to wszystko, a prześwit rzeczywiście sprawiał problem przy jeździe ale już tego nie zmieniałem. Dzięki za pozytywną opinię :)

grevious27, Tobie również dziękuję, to prawda, że model był bardzo bawialny :)

Ramzes, masz niestety rację, korzystałem tylko ze zbiorów jakie zdobyłem kiedyś, od dawna nie pozwoliłem sobie na nowy zestaw. Dzięki :)

Kubrick, koła jak i pstrokatość to m.in. wina braku w klockach, miło że spodobały Ci się chociaż słupki :)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ