[MOC] Sd.Kfz.222 i przygoda w Afryce - Sam. opanc. + diorama

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#16 Post autor: pit »

Całkiem fajny samochód.
Na pewno trudno jest zrobić te wszystkie skosy w tak małym modelu.
Otwierane włazy na dole są po prostu świetne.
Natomiast trochę za duże są te "szczeliny" obserwacyjne kierowcy i dowódcy, a ze szczegółów to łańcuch na zderzaku zastąpiłbym sznurkiem - tu wygląda na trochę za duży.
No i koło zapasowe lepiej wyglądałoby nieosłonięte - no chyba, że za bardzo by odstawało.
A kafelki na kołach są moim zdaniem o.k.

Co do dioramki, a właściwie motorka, to się kół przyczepię - różne są :) i karabinu z antenki...
kris kelvin pisze:Zresztą jest temat wojenny (nasz swojski), który aż się prosi o zbudowanie - Monte Cassino rzecz jasna. Sam bym się za to zabrał jakbym tylko potrafił :D.
Z Monte Cassino to raczej jednak do castlowców bym się zwrócił - jedynie musieliby sobie wojsko zmodernizować :)
Ciamek pisze:Do budowy czegoś z Afrika Korps zainspirował mnie czołg Pita. A, że na czołg jeszcze gotowy nie jestem, to zbudowałem pojazd, który zawsze mi się podobał.
Zresztą do czegoś trzeba wykorzystać te ludziki z Indiany Jones'a ; o)
A powiem Ci, że nie taki czołg straszny, jak go malują :)
Ludziki z Indiany faktycznie są inspirujące - zarówno Niemcy, jak i Rosjanie. Jedynie żal, że pułkownik Dovczenko taki rzadki, a przez to drogi.
TruckeR pisze:Jeśli to ma być Afrika Korps, to pojazd powinien być w kolorze piaskowym, w przypadku stalowoszarego koloru wóz powinien znajdować się raczej w Europie.
Toż to jest standardowy kolor Panzer Grau :). Wbrew pozorom, "piaskowy" kolor wcale nie był taki popularny.
Tutaj jest trochę na temat malowania pojazdów niemieckich.
Grand pisze:Jest za wysoki, a tak to ok. :P
Moim zdaniem wysokość jest o.k. W stosunku do minifigów wszystkie pojazdy są za wysokie.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#17 Post autor: Ciamek »

kris kelvin pisze:Czemu tylko wszyscy budują tych Niemiaszków? Dajcie coś polskiego - jakiegoś Shermana :D
Ja Shermana ciągle chcę, ale ciągle mi się nie chce ; o)
Tylko trochę dziurawy po bokach ;P Scenka też fajna.
pit pisze:Natomiast trochę za duże są te "szczeliny" obserwacyjne kierowcy i dowódcy,
No niestety szczeliny, te zamierzone i te niezamierzone, są za duże. Nie udało mi się odpowiednio skompresować bryły tak żeby się mieściły ludziki i nie było szpar : o(
Częściowo mogę też zwalić problem na zawiasy, które przyjmują tylko konkretne kąty rozwarcia - nie mają płynnej regulacji jak te stare ; o)
pit pisze:No i koło zapasowe lepiej wyglądałoby nieosłonięte
Nie widziałem na przeglądanych zdjęciach wozu z nieosłoniętym kołem, dlatego nawet nie brałem tego pod uwagę... A faktycznie pewnie by lepiej wyglądał, bo dekiel jest zbyt stożkowaty.
Co do dioramki, a właściwie motorka, to się kół przyczepię - różne są :) i karabinu z antenki...
Kółek motrowych mam tylko dwa, ale karabin mogłem w sumie zrobić ze zwykłego pręta - miecza świetlnego : o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ