8112 Arachnoid Stalker

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

8112 Arachnoid Stalker

#1 Post autor: Jerac »

Z reguły kupuję zestawy po długiej i wnikliwej analizie dostępnych części, nie patrząc na wygląd modelu głównego. Ot, zlożę go raz, niejako dla zasady - a nóż poznam jakąś fajną technikę, po czym wrzucę instrukcję do pudełka, pudełko do szafy, a modelik do Działu Modeli Jeszcze Nie Rozebranych. Ale ten zestawik... kupiłem nie z powodu części, ale właśnie wyglądu modelu. Dlatego należy mu się recenzja.

Rok produkcji: 2008
Ilość elementów: 131
Figurki: robot Exo-Force, ruchome nogi, ramiona, "dłonie".
Cena w Polsce: ~25 PLN

Lista części

Obrazek

Obrazek
Pudełko. Nie za duże, nie za małe. Estetyczne.
Obrazek
Jak widać najwięcej zajmują instrukcje. Woreczki podzielone na małe i duże części, nie na poszczególne etapy

Decyzja o zakupie była szybka, przynajmniej jak na moje standardy. Co prawda już wcześniej widziałem zestaw - pod postacią listy części, a jakże - ale decyzja zapadła w momencie gdy ujrzałem go na Allegro, za 25 złotych. Transakcja błyskawiczna, zobaczyłem, kupiłem, zapłaciłem. Minęły 3 dni i pod drzwiami wylądowała paczuszka, z pudełkiem zupełnie sensownych, niewielkich rozmiarów, bo i pajączek nieduży. Niezbyt solidne, ale przetrwało próbę czasu, tj Pocztę Polską. Jeśli chodzi o mnie - więcej nie trzeba. Na pudełku to co każdy widzi - z przodu "lekko" wyretuszowane zdjęcie, z tyłu klasyczna już dla serii Exo-Force demonstracja tego co się stanie jeśli damy dziecku 2 modele z tej serii naraz. Zlepek paskudny. Naprawdę projektują je te same osoby które są odpowiedzialne za modele główne? Wewnątrz 2 instrukcje, i to wcale nie takie cienkie - obie mają nieco ponad 20 stron, 2 woreczki - oba z gładkiej folii, odpowiednio na małe i większe części. Nic nie walało się luzem, więc przeszedłem do czynności zasadniczej, jaką jest...

...budowa. Dwie instrukcje, i wcale nie jest powiedziane że trzeba zacząć od pierwszej. Dlaczego? Otóż pajączek składa się z 3 oddzielnych, niezależnych elementów - pająka właściwego, latadełka i "łapki". Pająka składamy w pierwszej książeczce, "łapkę" i latadełko w drugiej. Co ciekawe, punktów jest całkiem sporo, bo po zsumowaniu wszystkiego wychodzi ich aż 35! I nie jest tak że przyczepiamy po jednym klocku naraz, nie miałem wrażenia że jestem traktowany jak idiota. No, skończyłem.
Jak już wspomniałem w skład zestawu wchodzą łącznie 3 modeliki. Pająk składa się z tułowia z odnóżami i odłączanej kabiny, którą nazwałem latadełkiem z prostego powodu - nijak nie da się jej postawić ze względu na zaokrąglony spód. Cokolwiek to jest, na pewno nie zostało przewidziane jako urządzenie wielorazowego użytku, no chyba że wróci do pajączka. "Łapka" natomiast to coś w rodzaju maleńkiego robocika z zębami i przezroczystą zielonkawą kopułką, pod którą znajduje się coś całkiem oczywistego dla robotów, czyli czaszka. Co to za robot bez czaszki pod zielonym kloszem? Interpretacji możliwych mnóstwo, szczególnie dla dzieci. Ja nie będę wnikać w szczególy, grunt że pasuje do reszty. Na pocżątku zaznaczyłem że kupiłem ten zestaw ponieważ mi się spodobał model, a nie części, co w nim takiego ładnego? Mianowicie, nie wygląda wcale na zestaw. Wygląda jak praca kogoś z Classic-Space. Nie ma się wrażenia że został zbudowany możliwie małym kosztem, mimo iż tak faktycznie jest! Nie to co część dużych zestawów które składają się z kilku mozliwie wielkich elementów, straszą dziurami w liftarmach, o nie. Wszystko jest dopracowane, dobór części inteligentny (użycie długich gładkich skrzydełek w charakterze odnóży), podobnie jak dobór kolorów. W tym miejscu wypada pogratulować projektantowi stworzenia naprawdę ładnego modelu. Ładnego oraz bawialnego... tak jakby mnie to obchodziło. A jednak, w cenie jednego zestawu dostajemy łącznie 3 zabawki, bowiem żaden z podmodeli nie wygląda źle osobno, idę o zakład że dzieciom się spodoba. Jedyny drobiazg którego się przyczepię to nóżki pająka. Umocowane są na sztywno i można je tylko podnosić lub opuszczać, nic więcej. Szkoda, ale jeśli dzięki temu płacimy parę złotych mniej - w porządku, opłaca się.

Obrazek
Dopalacz czy rura wydechowa?
Obrazek
"Łapka" poszła na spacer. Czyżby pajączek wyglądał teraz nawet lepiej?
Obrazek
Latadełko musi być przytrzymane, inaczej się zwyczajnie wywróci. Ach ta technologia przyszłości...

Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o częściach. Mamy 4 pomarańczowe kafle 1x4, 2 czarne i 2 pomarańczowe serki, 3 "kratki" (tile 1x2 with grill) w tym samym kolorze, oraz 3 czarne kafle 1x2. Sporo jak na taki zestawik. Są też płytki z clipami, 6 pomarańczowych ząbków, 4 zółte, 6 czarnych.... no, tych: Obrazek...a do kompletu kilka zawiasów, wspomniane czarne długie skrzydełka robiące za nóżki, parę drobiazgów i trochę klasycznych płytek. Mamy też 2 bardzo ciekawe części, mianowicie to: ObrazekMożliwości jakie to daje w mikroskali są baardzo bardzo znaczne. Słowem - mnóstwo użytecznych części. Żałuję że kupiłem tylko jednego pajączka, tani i dobry. Jak (prawie) zawsze do zestawu dołączone są naklejki, ale są one wszystkie przeznaczone na nie więcej niż jeden klocek naraz, i są całkiem ładne. Nie przykleiłem ich co prawda teraz, ale prawdopodobnie skorzystam w przyszłości.

Podsumowując: jeśli budujesz space, pozycja obowiązkowa, prawie jak cool cars. Jeśli obstawiasz przy szeroko rozumianym systemie - na pewno nie będziesz rozczarowany kupką ciekawych części jaką dostaniesz. Ewentualnie, możesz go po prostu postawić na biurku, niech obseruje Cię przy pracy.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 10:19 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#2 Post autor: crises »

Kiedy oglądałem ten model od razu przyszło mi na myśl, że pasuje do "Jeracowych" statków kosmicznych. Zwłaszcza czarne skrzydełka. Jak na Exo-force to bardzo estetyczny i zgrabny. Części jest sporo i bardzo różnorodne. Od serków i kafelków, przez grile, kolce i płomienie, half piny, do czaszki i piły. Naprawdę niezły wybór.
Na marginesie przyczepię się do nazwy. "Arachnoid" czyli pajęczak - a nóg mu za mało zrobili. Teraz to z niego jest raczej Insectoid.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Chyba jedyny zestaw Exo-force który mi się w miarę podoba. Kupiłbym go gdyby była okazja. Ale nie dał bym więcej niż 35zł. Znajduję się częsci które mogą się przydać.
Ostatnio zmieniony 2008-05-17, 12:18 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.

upgrade

#4 Post autor: upgrade »

Ja planuje kupić ten model:) po tych zachwalaniach może nawet 2 razy:)Jestem jedyny który lubi exo force... choć nie przekonują mnie do końca te modele ale pewne ich elementy:) Ten podoba mi się wyjątkowo. Co do exo force uważam że można czasem dużo fajnych elementów danio kupić. Mi się udało 7707 za 170zł dostać:D Na dniach wrzucę recenzję:)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

No to zdrowo przepłaciłeś.

http://allegro.pl/search.php?string=lego+7707
W tej chwili są 2 za około 130 złotych.

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Świetny model. A szczególnie, jak to nazwałeś łapka. Według mnie to przyrząd do kontroli umysłów. PrzycZepia sie takie dziadostwo na głowe wroga i wróg jest twój :D

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

dowód na to że Exo Force to wcale nie jest tandeta
Fakt, przyznaję, że ten zestaw nie jest tandetny, a nawet ciekawy. Ale określając EF jako tandetę brałem pod uwagę zestawy, z którymi się spotkałem m. in. Mobile Devastator 8108 czy też Sonic Phantom 7704. Ale takie zestawy jak ten oczywiście zasługują na uznanie (ciekawe części za bardzo przystępną cenę).

pkowalcz

#8 Post autor: pkowalcz »

Jak na swoją cenę (MSRP 8 dolców!), to jest to świetny dawca części - trzeba będzie na niego zapolować ;). Natomiast jako zestaw do zabawy... cóż, nie jest genialny, ale też nie jest to taki brzydal jak zwykle w Exo-Force... Da się przeżyć, poza tym chyba mało kto z nas zostawi go na półce :P.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#9 Post autor: Benny »

Pamiętam, że jak oglądałem nowości Exo Force na brickshelfie ten spider od razu zwrócił moją uwagę :) Faktycznie, jeden z fajniejszych modeli w tej serii.

czekoladowyboss

#10 Post autor: czekoladowyboss »

Kupiłem. Świetny zbiór drobnych klocków jak za tą cenę. Warto dodać, że są wbrew spisowi są 4 x http://www.peeron.com/inv/parts/48729 i 3 pomarańczowe http://www.peeron.com/inv/parts/50746 (przynajmniej u mnie). Zwłaszcza to pierwsze może być dla niektórych ważne (np dla mnie :).
Ostatnio zmieniony 2008-05-20, 20:28 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#11 Post autor: Adrian »

Swoją drogą dawno nic z tych nowszych zestawów nie kupowałem, więc może się na ten zestaw skuszę ;]

Zestaw ogólnie jest okej... nie przepadam za bardzo tym typem zestawów, jednak jest sporo przydatnych części, które mogą się przydać... tylko szkoda, że nie ma minifiga...

Bynajmniej ogólne wrażenia całkiem całkiem :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Orange...
Mhmmm...

No i zestawik wylądował na liście 'do kupienia' (zbieram pomarańczowe klocki ;) )

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#13 Post autor: Sariel »

Zestaw jest już w firmowym stoisku Lego w warszawskiej Reducie, cena 27,75 PLN.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#14 Post autor: lugomina »

Ja od zeszlego roku wiem, ze Exo Force to zaden Bionicle, na szczescie :)
Ten zestaw kupilam ze wzgledu na pomaranczowe i zólte "kly" (czy rogi Wikingów jak kto woli). Ucieszyly mnie rózne niespodziewane, przydatne czesci (n.p. kafle czarne i pomaranczowe oraz te 2 neonowe klosze)
ale troche rozczarowaly mnie nogi pajaka - na co mi 6 skrzydel od helikopterów? ;)
No i jak zwykle szkoda, ze robocik a nie figurka, ale za te cene da sie spokojnie przezyc.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Legusio

#15 Post autor: Legusio »

Bardzo miły zestawik, a najbardziej bawialna z całości jest mała łapka, latadełko zaś w ogóle mi nie podchodzi. Powoli zakochuję się w EXO :)

ODPOWIEDZ