[MOC] Jezus był Motocyklistą

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Jezus był Motocyklistą

#1 Post autor: V1 »

Przyszła chwila, kiedy i ja zrobiłem coś przy wykorzystaniu szkieleta.....

Zrobione dzisiaj, na kolanie, przy okazji wykańczania piętnastego czy szesnastego motorka do miasteczka. Zapraszam.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
[ GALERIA ]
Ostatnio zmieniony 2010-08-25, 01:46 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#2 Post autor: Iskra »

Hmmm...będzie wojna? ;)

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#3 Post autor: trubal »

szczerze?
mimo że chyba rozumiem co chciałeś powiedzieć prezentując tą pracę, i mimo wysokiej jakości jako MOC, to sama w sobie mi się nie podoba, właśnie z powodu tego szkieletu.
Uważam że jest troche nie na miejscu
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Qworg »

Mi też ta praca się przez ten szkielet nie podoba, bez niego byłoby lepiej.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Conrack1410

#5 Post autor: Conrack1410 »

V1 twoje prace są na bardzo wysokim poziomie

jednak w tym przypadku to przesadna interpretacja i porównanie nie na miejscu

ogólnie nie lubię prac (o jakiejkolwiek treści) nawiązującej do aktu ukrzyżowania Chrystusa

są to rzeczy których nie wypada komentować w odmiennej formie ,niezgodnej z faktami bo jak wiemy ciało Jezusa nie zostało pozostawione na krzyżu podobnie jak nie zostały pozostawione ciała innych ukrzyżowanych Chrześcijan...


przez ten element praca staje się nie do przyjęcia - jest zbyt wyzywająca, zbyt oczywista w swoim kierunku interpretacji, przedstawiająca fakty w sposób zbyt przejaskrawiony i błędny

taka jest moja opinia

ps: nie rozumiem czy ukrzyżowana osoba to ofiara wypadku motocyklowego ? jeśli tak to co ma z tym wspólnego krzyż?


dopiero teraz zobaczyłem napis "Jezus był motocyklistą" - uważam to stwierdzenie za totalną bzdurę i głupotę....
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 07:17 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Mnie osobiście takie kontrowersje nie ruszają, może dlatego że zdryfowałem już chyba całkiem na ateizm, ale faktem jest że mogłeś urazić kogoś tą pracą. Wydaje mi się jednak że uraziłbyś tylko skrajnych ortodoksów.

Pomijając kwestie etyki, w przeciwieństwie do reszty mi się praca podoba taka jaka jest. Szkielet mi nie przeszkadza, "martwy" motocykl jest doskonale zrobiony, jak zawsze...

Naszedł mnie pewien pomysł jak pokazać dokładnie tą samą pracę tak aby nie budziła aż tyle kontrowersji: Zbuduj szarą górkę z kawałkiem rozwalonej drogi, podziurawioną ścianę jakiegoś zniszczonego w wojnie budynku, całość obficie posyp "gruzem", po czym postaw to co zbudowałeś na szczycie - i będziesz mieć nie tylko doskonałą post-apocową scenkę, ale też ładnie i zgrabnie pokażesz akt Ukrzyżowania w nieco innej scenerii. Jeśli to o to chodziło, rzecz jasna :)
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 08:25 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

Podobnie jak Jeraca mnie takie prace również nie ruszają, jednak uważam, że niejedna osoba na tym forum może źle to odebrać. Chyba jednak tematy religijne nie powinny być tu prezentowane (przynajmniej nie w taki sposób).

Rakenski

#8 Post autor: Rakenski »

Poruszyłes zbyt wrażliwą tematykę. Mnie osobiście ta praca dotknęła. Mogłeś zostawic wrak motocykla przy rozbitym drzewie a na krzyżu odtworzyc figurkę prawdziwego Jezusa. Pod względem estetycznym praca na pewno ciekawa ale warta zmiany

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

za motorami nie przepadam, ale V1 budowałeś już lepsze wcześniej... ten jakoś słabo mi się podoba...

a co do szkieletu - to wszystko byłoby OK - gdyby nie było podpisu o Jezusie... uważam że całkiem niepotrzebnie do dodałeś... i to w sumie też mi się niezbyt podoba...
gdyby nie to - to szkielet na krzyżu wcale nie musi oznaczać Jezusa, więc wszystko by było OK - tak jak Jerac napisał - post-apokalipsowy klimat spokojnie by tu pasował...

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#10 Post autor: tobiasz »

Praca estetycznie wykonana aczkolwiek dla mnie ładnie i krótko mówiąc - niesmaczna oczywiste nawiązanie do aktu ukrzyżowania Chrystusa jest tu zdecydowanie nie do przyjęcia i kompletnie nie rozumiem osób którzy tworzą tego typu prace np. kontrowersyjne rzeźby, obrazy tego typu zwane przez nich tzw. sztuką - oczywiście można się domyślać co jest celem takich ludzi- w polskim w większości katolickim społeczeństwie takie prace wywołują oburzenie a przez to są nagłaśniane w mediach, twórca przez pewien czas zyskuje rozgłos a na końcu oczywiście jak wszędzie zwykle bardziej chodzi o pieniądze niż o prezentację swoich odmiennych poglądów, ale jeśli ktoś buduje takie rzeczy z klocków to już zupełnie nie wiem co nim kieruje tym bardziej że jest to w tym przypadku zupełnie nie trzymające się kupy porównanie - w czasach Jezusa nie było chyba motocykli, gdybyś właśnie zbudował taką scenkę bardziej w stylu post -apoc albo nawet tą samą , ale bez tego napisu byłoby zupełnie inaczej a nawet ciekawie, choć dla niektórych nawet i bez tego napisu już samo nawiązanie do krzyża w tej formie może być i tak niestosowne. Myślę, że forum o takich rzeczach jak klocki lego to nie jest miejsce na wywoływanie takich kontrowersyjnych spraw i chyba lepiej będzie jak każdy zachowa swoje poglądy dla siebie albo wyraża je w nieco inny sposób.
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 09:45 przez tobiasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#11 Post autor: smyk »

Jezus był cieślą. Ale raczej przy ukrzyżowaniu nie postawili jego warsztatu pod krzyżem.

Myślę, że Jezus mógłby być motocyklistą. Ale nie był...

ps. jeśli Jezus, to ksywka jakiegoś Twojego kolegi, który zginął w wypadku motocyklowym, to to wybacz, ale aluzja jest nieczytelna.

ps2. nasuwa sie pytanie: czy motocyklistów powinno się wieszać?
---------------------------------------------------------
Był taki wiersz, którego początek dobrze komentuje tę pracę:
Bóg

Czcigodne stworzenie
pełne majestatu
siedzi po prawicy
mojej wyobraźni

Stworzyłem Boga
na swój obraz i podobieństwo
...
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 11:31 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

Hmmm... Czemu ten szkielecik ma nozki z raczek?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze:Hmmm... Czemu ten szkielecik ma nozki z raczek?
Ten detal jednoznacznie identyfikuje postać wiszącą - to nie człowiek, tylko inny przedstawiciel naczelnych, zatem kontrowersje są zupełnie bezprzedmiotowe ;) .

A tak poważnie: Panie i Panowie, budowanie z Lego - zwłaszcza w wykonaniu osób tak utalentowanych jak V1 - jest sztuką, a prawem sztuki jest prowokować. Jako katolik mogę sobie pomyśleć: "eee, darowałbym sobie tego Jezusa" albo: "eee, na cholerę ludzi prowokować", ale na pewno nie będę robił z tego afery. Chodzi o elementarną równość - tu nikt nikogo nie obraża, po prostu ktoś wyraził swoją wizję w klockowym budulcu, koniec, kropka. Oceniajmy wykonanie, rozwiązania techniczne itd, a nie idee, bo dojdzie do tego, że A-wing Jeraca zostanie potępiony jako element new-age'owego pseudoświata z gruntu niezgodnego z wiarą chrześcijańską (bo tak Kościół ocenia uniwersum Star Wars).

Dlatego gorąco apeluję o oceny merytoryczne, a nie teologiczne.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Wieczorek

#14 Post autor: Wieczorek »

Praca chociaż zrobiona na kolanie to według mnie świetna. Model wraku bardzo dobrze się prezentuje.

A co do przesłania, praca może kogoś urazić, ale chyba każdy motocyklista zrozumie o co chodzi...

Marcinojad

#15 Post autor: Marcinojad »

dmac pisze:
Misterzumbi pisze:Hmmm... Czemu ten szkielecik ma nozki z raczek?
Ten detal jednoznacznie identyfikuje postać wiszącą - to nie człowiek, tylko inny przedstawiciel naczelnych, zatem kontrowersje są zupełnie bezprzedmiotowe ;) .

Jezus nie był małpą !!

:P

Zablokowany