7709 Sentai Fortress

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

7709 Sentai Fortress

#1 Post autor: Conrack1410 »

7709- Sentai Fortress

seria : EXO FORCE

Rok produkcji : 2006
ilość elementów : 1448
ilość figurek w zestawie: 8

średnia cena w internecie 190-250zł


Zestaw trafił do mnie przypadkiem - przeglądając allegro natknąłem się na aukcję gdzie kompletny zestaw w idealnym stanie wyceniony został na 115zł - postanowiłem kupić i przekonać się jak smakuje seria EXO FORCE.

PUDłO / INSTRUKCJA

Gdy tylko zestaw dotarł do mnie w oczy rzuciło się duże pudło z otwieraną tekturką z przodu wykonane dość solidnie. Jest no bardzo barwne kolorowe. Przedstawia w sposób przejrzysty wszystkie zalety zestawu ( otwierane elementy, działa itp). Podane są także rzeczywiste wymiary zestawu, lista wszystkich bohaterów a także różne motywy i konstrukcje które można zbudować alternatywnie.

Instrukcja jest stosunkowo gruba i przejrzysta.

Obrazek

Obrazek


KLOCKI/ FIGURKI


Zestaw zawiera 1448 elementów oraz 8 figurek - uważam ,że stosunek ceny do ilości części i minifigów jest atrakcyjny.

Po złożeniu zestaw zaskakuje wielkością i kolorystyką. Forteca mierzy 80cm szerokości i 45cm wysokości. Jest naprawdę bardzo duża i urozmaicona. Posiada dużo detali takich jak ruchome , przesuwane działa, otwieraną bramę, komorę regenerującą , świecące przewody ,wieżyczkę strzelniczą oraz bardzo dużo różnego rodzaju sprzętu i wyposażenia. Wszystko zostało ze sobą połączone w sposób przemyślany i solidny - łatwo można zmieniać ustawinie poszczególnych elementów bazy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na uwagę zasługują znakomite jak na mój gust modele robotów (maszyn kroczących czy jak kto woli mechów :-) )

Uważam je za bardzo atrakcyjne wizualnie i udane pod względem konstrukcyjnym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


PODSUMOWANIE


Muszę przyznać ,że zestaw zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Jest ogromny, dopracowany, bogaty w figurki i dużą ilość elementów - często unikatowych . Jest także atrakcyjny pod względem stosunku cena/jakość.

Powiem szczerze ,że dzięki temu zestawowi mam w planach poszerzenie "kolekcji" EXO FORCE o kolejne modele. Zestaw jest bardzo bawialny i z czystym sumieniem polecam go każdemu :-)
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 10:24 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#2 Post autor: grevious27 »

Zestaw ciekawy, w atrakcyjnej cenie. O ile mechy są warte uwagi, brama mnie nie uwiodła
(za bardzo kolorowa jak dla mnie). Zestaw nadający się na części (dużo i w wielu kolorach, tu kolory to plus:)). I te figurki!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czyste anime:)
Why so serious?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#3 Post autor: lugomina »

Dzieki za recenzje, blogoslawione niech beda przeceny exo-force! :)

4 z tych figurek to nieprawdziwe figurki, to tylko roboty :)

A napisz jeszcze ile czasu sie buduje fortece? A ile mechy?
Mozesz zrobic zdjecia poszczególnym modulom i jak sie to sklada. Intryguje mnie tez, jak sie otwiera ta brama - wrota przesuwalne?
Czy sa tez jakies modele alternatywne? I podlacz jeszcze liste klocków na peeronie albo na bricklinku.

I na koncu zrób wyliczenie: za i przeciw.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-07-23, 16:10 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Dzięki za recenzję, sam się zastanawiałem czy tego zestawu nie kupić - ma sporo przydatnych części do budowy myśliwców. Co do mechów - moim zdaniem niebieski jest ładny, reszta taka sobie.
Conrack AFOL PL pisze:Ignoruje zjawisko zwane trialówka, a Ty? ;)
A ja nie:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ