Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
5618 Troll Warrior
Autor Wiadomość
crises
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-24, 20:27   5618 Troll Warrior

Recenzja 5618 Troll Warrior

Dane techniczne
Seria: System/Castle
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 19
Liczba figurek: 1
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/5618-1
Cena: MSRP: ? Polskie sklepy: ok. 14 PLN, Allegro: ok. 11-24 PLN

Przedstawiam kolejny z tegorocznych impulsów, który stawiam na równi z czarodziejem pod względem atrakcyjności i przydatności (ze względu na figurkę i zwierzaka).

Opakowanie i instrukcja
Standardowo jak to w impulsach – małe, z dużym kolorowym zdjęciem tytułowym, zdjęciem figurki w skali 1:1 na bocznej ściance i reklamą dwóch dużych zestawów z tyłu. Wciskamy perforowany kawałek i dostajemy się do środka.

Klocki
W środku jeden woreczek z klockami i instrukcja. W książeczce kolejne reklamy i budowa modelu w 5-ciu krokach. Do tego pouczenie, że nie wolno strzelać do żółtych buziek.

Model
Budowa zajmuje całe 30 sekund, no może minutę jak się delektować, jednak to co otrzymujemy wynagradza minimalny czas budowy. Przede wszystkim figurka trola (dla mnie to jest ork, ale co tam). Według mnie jest super, a jego wredna buźka przyda się do niejednej winietki. Do tego brązowe nóżki i bardzo fajny (choć paskudnie nakrapiany) hełm. Trol trzyma w ręku ogromny miecz, a na wózku ma do dyspozycji jeszcze dwie dzidy, wszystko w kolorze Pearl Light Gray (kolor i plastik są fuj). Wózek niewielki, ale ma element do strzelania, czyli ładny Dark Red cone nadziany na szare fikuśne klocki, które się w tym roku pokazały:

Element balistyczny uruchamia się prztyczkiem paznokcia. Całość modelu uzupełnia szczurek. Sam w sobie jest bardzo ładny, ale zrobiony jakoś tandetnie. Plastik, z którego jest zrobiony nie umywa się do tego, który został użyty w np. żabkach z Cafe Cornera. Ten „szczurkowy” kolor jest matowy i „mdły”. Jednak zwierzak bardzo fajny.

Podsumowanie
To jest impuls, który każdy Castlowiec powinien mieć. Figurka, trzy sztuki broni, hełm i szczurek. Warto kupić. Z tej mordki można zrobić naprawdę paskudną księżniczkę.

Za
  • Figurka
  • Sporo uzbrojenia
  • Szczurek

Przeciw
  • Kolor broni
  • Kiepski plastik, z którego zrobiono szczura
Ostatnio zmieniony przez nori 2008-10-03, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  

KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2008-07-24, 20:33   

Nie!! Ja chciałem napisać tą recenzję !! :P ...

... a tak na serio recenzja jest udana i czytelna. Zamierzam niedługo nabyć ten niewielki zestawik. Dzięki Crises, na pewno przyda się twoja recenzja :P

p.s. cena może sięgnąć aż 24 zł ?? toż to rozbój w biały dzień !! :P
Ostatnio zmieniony przez KUKUS 2008-07-24, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

grevious27 

Wpisy: 515
Wysłany: 2008-07-24, 20:37   

Miły zestaw, na poprawę humoru. Impuls przydatny castlowcom ze względu na trolla. Miejmy nadzieję że jak wyjdzie elf, to dostaniemy podobny impuls :)

lordofdragonss 
Krówkolub

Wpisy: 619
Wysłany: 2008-07-25, 07:02   

Jedyne co mnie nie pasuje w tym zestawie to brak tarczy. Mogła byc zamiast tego szczurka. BTW z dwóch takich zestawików mozna śmiało zbudować wózek.

Klocki od pocisku są świetne do robienia innych broni. Wystarczy podpiąć coś u góry i tadah, mamy długa broń.

Jakub
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-25, 08:04   

Za taką cenę taki zestawik :?:
To chyba nie źle :)
I jeszcze strzela ///...\\\ ładnie i czytelnie napisana recenzja
Pozdrawiam

Benny 

Wpisy: 230
Wysłany: 2008-07-25, 10:21   

O, a ja nie wiedziałem, że "fikuśny klocek" to jedno, myślałem dotąd, że to po prostu patyczek z nanizanym pinem.

Dzięki za uświadomienie :)

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2008-07-25, 13:58   

Ładna, czytelna recenzja - muszę sobie sprawić parę takich orków by rozbudować swoją armię zombie:)
crises napisał/a:
Ten „szczurkowy” kolor jest matowy i „mdły”

Może się szczurek gdzieś wytarzał? :)

grevious27 

Wysłany: 2008-07-25, 16:04   

Mikolaj napisał/a:
Może się szczurek gdzieś wytarzał? :)

A może przestraszył się trolla ;)

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-25, 17:27   

co za wariaci płacą 24 zł za to? rotfl

dobra recka. Też nie wiem czemu dla nich to troll no ale nieważne niech sobie nazywają jak chcą my i tak wiemy lepiej.

Zestaw fajny, 3 takie zestawy + wieża oblężnicza i ma się już 6 orków.

grevious27 

Wysłany: 2008-07-25, 17:35   

Fistach napisał/a:
co za wariaci płacą 24 zł za to?

Może ci co kupili już zestaw 7200(final duel I) za 130 zł. i myślą że upolowali okazję.

Majek 
King Ghidorah

Wpisy: 143
Wysłany: 2008-11-08, 19:48   5618: Troll Warrior

Recenzja zestawu 5618 Troll Warrior

Dane techniczne:
Seria: Castle
Rok produkcji: 2008
Liczba figurek: 1
Liczba klocków: 19
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/5618-1
Cena: MSRP: $3.50 Polskie sklepy: 11-14 PLN.

Jako, że dzisiaj w Krośnie otworzony został nowy sklep z klockami, Majek udał się tam w celu sprawdzenia asortymentu. A przy okazji zakupił sobie malutki zestawik. ;)

Opakowanie i instrukcja:

Pudełeczko jest malutkie, standardowe jak na impuls. Na szczęście nie jest większe niż wymagałaby tego ilość klocków jakie się w nim mieszczą. Na przedniej ściance ładny obrazek prezentujący trola/orka, jego wojenny wózeczek i szczura. Na górnej krawędzi możemy zobaczyć jak wygląda ludzik w skali 1:1. Z tyłu reklama zestawów 7094 i 7048. W środku woreczek z klockami i instrukcja.

Instrukcja przedstawia jak złożyć zestaw w 5-ciu krokach. Na odwrocie ponownie reklamy, impulsy na rok 2008 i wyżej wymienione już 2 zestawy.

Klocki:

Klocków jest 19 i zostały wrzucone do jednego woreczka. Główną zaletą tego zestawu jest oczywiście figurka trola.

Wredna mina i "barbarzyński" tors to jego niezaprzeczalne atuty. Jedyne co mi się w nim nie podoba to hełm. Jest za trochę za duży i kojarzy mi się, nie wiem czemu, z serią Space. Jakoś bardziej pasowałby mi tu hełm oznaczony na Peeronie jako x1196. Trol uzbrojony jest w wyszczerbiony miecz (kolor PearlLtGray). Oprócz tego towarzyszy mu szczur, a reszta klocków użyta jest do budowy wózeczka.

Model:

Oto więc jest maszyna, którą trole podbijają ludzkie królestwa. Dwa kółka, dwie włócznie (w kolorze PearlLtGray) i pocisk (nazwy elementów tworzących pocisk brzmią złowrogo: Cone 1 x 1 i Technic Pin 1/2 with Bar 2L). Wózek nie jest skomplikowany, 30-50 sekund i cały zestaw jest gotowy.

Podsumowanie
Zestaw zdecydowanie uważam za udany. Decyduje o tym przede wszystkim figurka, ale także to, że otrzymujemy trzy sztuki broni i szczura. Jego bawialność również nie powinna nikogo zawieść (bawialność zestawu nie gryzonia) ;) .
Podsumuję to co najważniejsze dla mnie:
Za

• figurka,
  • broń,
  • szczur,

Przeciw

• hełm trola,
  • w sumie zamiast szczura mogłaby być tarcza,
  • ani jednej zapasowej części.

P.S. Moja pierwsza recenzja. ;)
~Majek

M_longer 
VIP

Wpisy: 4723

Wysłany: 2008-11-08, 20:09   

Czy jest sens w robieniu DWÓCH recenzji tak małego zestawu?
http://www.00453005_00000...opic.php?t=6882

Edit: Nori, w sumie racja :)
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2008-11-08, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 913
Wysłany: 2008-11-08, 20:11   

Sens jak najbardziej jest. Recenzji nigdy za mało.
Jednak kolejne recenzje zestawów już zrecenzowanych, proszę podpinać do już istniejących.
Ostatnio zmieniony przez nori 2008-11-08, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  

bartek_mi 

Wpisy: 282
Wysłany: 2008-11-08, 20:14   

zachecony recenzja Majka i ja skrobne swoja opinie, szczegolnie, ze mam zupelnie inne refleksje

zestawik nabylem "przy okazji" zeby nagrodzic real za spore stoisko klockowe (po wielu miesiacach biedy)

jak na impuls zestaw jest prymitywny - nie ma tego czaru i magii co chociazby betoniarka czy smieciarz. zestaw z czarnoksieznikiem oceniam o 3 poziomy wyzej :).
wyrzutnia zrobiona na sile - lepszy by byl sam wozek z jakims towarem. nie podoba mi sie miecz - komiksowo maswny i wielki.
plusy to szczur/myszon i zielone rece trolla (moga sie przydac).

moze ma to sens dla osobnikow budujacych troll-armie. dla mnie najslabszy impuls sezonu.

Majek 
King Ghidorah

Wpisy: 143
Wysłany: 2008-11-08, 21:20   

Cytat:
Jednak kolejne recenzje zestawów już zrecenzowanych, proszę podpinać do już istniejących.

Będę wiedział na przyszłość. :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu