[MOC] Zamek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LICHI

[MOC] Zamek

#1 Post autor: LICHI »

Przedstawiam mój pierwszy zamek. Mam straszną tremę.....
Obrazek


GALERIA

Proszę o komentarze, nie mam jeszcze doświadczenia w budowaniu. Brakuje mi jeszcze sporo klocków.

Lichi

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#2 Post autor: Majek »

Hej LICHI ;)
Nie ma sięczego bać, bo my tu raczej na forum nie gryziemy.
Po tym jednym zdjęciu odrazu mówie, że zamek mi się podoba.
Czekam na upublicznienie galerii.
nie mam jeszcze doświadczenia w budowaniu
Doświadczenie w budowaniu uzyskuje się przez budowanie właśnie :)

~Pozdrawiam
Majek
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

O, krzew gorejący. ;)

Zamek ma niezłą, klasyczną bryłę, ale widać, że masz jeszcze spore braki w klockach.

Fajnie ze dodałaś w fosie tochę przezroczystej drobnicy, dla lepszgo oddania tafli wody, ale na przyzłość staraj się, żeby klocki ją udające nie wystawały ponad podłoże = zrób wyższy przynajmniejmniej o jeden plate (płaski klocek) brzeg.

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Na razie niestety widać tylko olbrzymie braki klockowe.
Ciężko coś więcej napisać po jednym zdjęciu, ale...
Po pierwsze straszny "misz-masz" kolorystyczny - szary, tan, sand green, jakiś kolorowy witraż...
Nie wiem jakie masz zasoby finansowe, ale żeby to ulepszyć wystarczyłoby z kilkanaście/kilkadziesiąt złotych wydanych na Allegro.
Bez tego ja bym nie publikował.
A po ujednoliceniu kolorystycznym nleżałoby poprawić w zasadzie całą resztę, od podłoża poprzez most, bramę...
No tak to na razie widzę.
Na pociechę dodam, że moje pierwsze budowle były w podobnym stylu :D

rasch22

#5 Post autor: rasch22 »

jak juz kolega wyzej zauwazyl braki klockowe to cos co meczy wszystkich ktorzy zaczynaja publikowac swoje pierwsze MOCe, moze na poczatek lepiej by bylo wybudowac cos mniejszego :)

ale nie zniechecaj sie im wiecej klockow i im mniej kolorowego nieladu tym chetniej i bardziej prace sa zauwazane

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Całkiem nieźle, jak na pierwszy raz- pamiętam, że też się stresowałem, jak pokazałem swój pierwszy model... całość wygląda na dość bawialną- to duży plus :) Jeśli znajdą się fundusze, warto dokupić trochę klocków i wykorzystać je do zamku. Ciekawy jestem, jak wtedy będzie się prezentować :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Cieszy przybycie posiłków, bo Dziurawa Strona MOCy ostatnio w natarciu i każda castlowa szabla się przyda.
Bryła zamku całkiem ładna, ale trudno tego się dopatrzyć bo za dużo jest kolorów. Zwłaszcza czarny jest mało fotogeniczny. Najbardziej przydały by Ci się szare klocki i to chyba pierwszy zakup jaki powinnaś zrobić.
Używanie gotowych skał nie jest zakazane, ale nie wyglądają one dobrze, zwłaszcza jak są ustawione "pod sznurek" i od razu widać, że to one zostały użyte. Dobrze jest trochę je poprzesuwać, w przód, w tył, w górę i pododawać trochę szarych klocków, żeby zamaskować ich "panelowatość".
Zdjęcia dobrze jest robić na jednolitym tle, żeby oglądających nie rozpraszał twój pies, albo niedostatek gniazdek w kuchni. Światło sztuczne też mogłoby być lepsze. Światło słoneczne jest zbyt silne i daje głębokie cienie. Kilka lampek biurkowych plus żyrandol powinny wystarczyć.
Przydałoby się więcej życia w twoim zamku. Dobrze jest pokazać jakąś historyjkę, a jeszcze lepiej jeśli jest śmieszna. Rozbawieni krytycy łagodniej patrzą na twoją pracę.
Mam nadzieję, że nasza krytyka nie zniechęci Cię do budowania, a będzie impulsem do tworzenia coraz lepszych MOCy.

LICHI

#8 Post autor: LICHI »

Bardzo dziękuje za wszystkie uwagi. Oczywiście macie racje. Są one bardzo dla mnie cenne..

Z klockami muszę trochę zwolnić, rodzina myśli że nic nie robię tylko kupuje klocki, prawie codziennie przychodzą do mnie paczki pocztą – już próbuje je dzielić między dom a pracę, żeby za bardzo się nie rzucały w oczy. (Bardzo ciężko nadrobić kilkuletnie zaległości w miesiąc).

A co do budowania – to nie ta klasa….., jak oglądam Wasze galerie to aż nie mogę uwierzyć że można tak ładne rzeczy zbudować, ale i tak będę budować - sprawia mi to ogromną radość.
Bardzo ciężko bez żadnego doświadczenia coś „zmaterializować”, ale może z czasem …..


A to był mój zerowy zamek (zbudowany 28 czerwca) – nie wiedziałam wtedy o LUGPolu i wydawał mi się bardzo ładny.
Obrazek

rasch22

#9 Post autor: rasch22 »

Zamek zerowy nie jest może szczytem kunsztu pod względem konstrukcyjnym ale o wiele bardziej mi sie podoba niż ten opublikowany jako MOC, po prostu rewelacja, bardzo bawialny musi być a kolory pewnie działały na dziecko jak lep na muchy. Jeśli mogę zapytać to jak długo się pociecha/y bawiły tym zamkiem :)

LICHI

#10 Post autor: LICHI »

rasch22 pisze: Jeśli mogę zapytać to jak długo się pociecha/y bawiły tym zamkiem :)
Córeczka (3.5 lat) bawiła się około tygodnia na pewno. A głównie to polegało na niszczeniu drzewa, przestawianiu ludzików i przejeżdżaniu koniem pod bramą - w wyniku czego odpadała.

A potem .... wszytkie kolorowe klocki zostały zużyte na wzgórze do zamku.... i troche mi teraz głupio...

rasch22

#11 Post autor: rasch22 »

nie martw sie mój syn ma teraz rok i 4 miesiące i już tez sie bawi klockami ;P a jego najlepsza zabawa to "find and destroy" albo "tato ten klocek na dole budowli to był mój oddawaj..." :) a potem sprzątanie :)

a i to ze w zamku MOCu wzgórze w środku jest innego koloru to nikomu to nie przeszkadza, w końcu tego i tak nie widać :)

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#12 Post autor: tobiasz »

Jak na początek nie jest źle szczególnie jeśli się nie ma odpowiednich klocków - ogólna bryła zamku została zachowana - w przyszłości wraz z większą ilością budulca na pewno zaprezentujesz nam o wiele lepsze prace
LICHI pisze:i tak będę budować - sprawia mi to ogromną radość.
- i to jest w tym wszystkim najważniejsze, nie ma co się za bardzo przejmować komentarzami

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Jest w Tobie potencjał dziewczyno. Ja od 30 lat buduję i dopiero na Lugpolu zobaczyłem, że można dym z komina zrobić z klocków. A Ty proszę - sama na to wpadłaś.
Dobrym sposobem na naukę jest oglądanie czyichś prac i zadawanie sobie pytania "Jak on to zbudował?". Jest wiele patentów prostych i efektownych zarazem.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14 Post autor: Qworg »

Pomijając braki klockowe to strasznie gładki ten zamek, tzn bardzo dużo gładki ścian niczym nieurozmaiconych, a przydałaby się gdzieniegdzie jakaś wystająca cegiełka (lub kamień). Są co prawda dwie pochodnie na ścianach ale one moim zdaniem tam nie pasują. Sama bryła zamku wygląda ciekawie.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ