HA-4 Szturmowiec

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Two-Faced

HA-4 Szturmowiec

#1 Post autor: Two-Faced »

HA-4 to myśliwiec ciężko uzbrojony przeznaczony do szturmów. Nie wzorowany na żadnym z statków z uniwersum SW, gdyby nie droid to mógłby być po prostu myśliwiec przyszłości.

Obrazek

Misje może wykonywać zarówno w atmosferze (napęd hybrydowy jonowo-odrzutowy, w przestrzeni kosmicznej wloty powietrza są uszczelniane). Dzięki rusztowaniu u spodu można dobierać różne warianty uzbrojenia. (W sumie można by było doładować i więcej ale co za dużo to nie zdrowo). W tym przypadku na uzbrojenie składają się:

Uzbrojenie standardowe:
- 4 działka laserowe 1 i 2
- 2 ciężkie działka laserowe
* 1 ciężkie działo jonowe typu "Hammer" do niszczenia tarcz ochronnych okrętów, mocno opancerzonych celów naziemnych itp. Długo się ładuje i jest ciężkie, w razie potrzeby można odmontować. 3

Uzbrojenie podwieszane 4
- 2 wyrzutnie małych rakiet protonowych (po 6 w każdej)
- 2 wyrzutnie ultralekkich rakiet konwencjonalnych (po 3 na każdej)

Anteny nadawcza i odbiorcza, radar średniego zasięgu (do walki) i antena Systemu Kontroli Lotu umieszczone są w gondoli u spodu kadłuba (widok ogólny spodu). Szary rożek przed gondolą zawiera System Nawigacyjny i radar dalekiego zasięgu - do dalszych podróży (zamontowany hipernapęd ma jednak średni zasięg).

No i pilot - Joe "Rusty Leg", który wciąż lata swym nieco przestarzałym myśliwcem i opiera się postępującej modernizacji floty, nadrabiając umiejętnościami.

Obrazek
[GALERIA]

W sumie to najbardziej zadowolony jestem z faktu, że udało mi się toto na różne strony sklecić w całość. Jest też chyba troche kanciasty i niezbyt wykaflowany. Zapraszam do komentowania :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Fajny. Naprawdę ładny, trochę steampunkowy. Podobają mi się działka pod skrzydłami.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajna maszyna. Przypomina mi trochę X-winga :P
Why so serious?

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#4 Post autor: Benny »

Jakby usunąć ten statecznik z tyłu za kabiną... i ze skrzydeł te brązowe części od vulture droida to byłby, wydaje mi się, zgrabniejszy.

Ale poza tym fajne toto. Ładną ma sylwetkę, faktycznie taką iksłingową ;)

Jakub

#5 Post autor: Jakub »

Pilot ,Rusty leg, ^^ .Noga mu w tą drabinę nie wpada ::??::
Niezły model i dobrze zrobiony ...Nie wiem dlaczego ale jak zobaczyłem 1 zdjęcie to mi f-16 przypomniał///...\\\
Pozdrawiam

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Two faced pisze:Nie wzorowany na żadnym z statków z uniwersum SW
kiedy bardzo przypomina ten z SW, tylko kolory inne ;)

Wydaje mi się że brakuje mu w niektórych miejscach wykończenia (część za kabiną na pewno)... na niektórych zdjęciach - tych gdzie prezentuje się zgrabniej wygląda dużo lepiej, niż na zdjęciach np. z boku...
kolory też ciekawe - tak sobie myślę czy nie ładniej by mu było gdyby miał nieco więcej niebieskiego, bo ta odrobinka bardzo ładnie pasuje...

Two-Faced

#7 Post autor: Two-Faced »

grevious27 pisze:Przypomina mi trochę X-winga
Zapewne przez ten długi dziób i cofnięte skrzydła :)
Mikolaj pisze:trochę steampunkowy
Ech te brązy. Ale blisko blisko, w pierwotnym założeniu te duże olinowania z okrętów Piratów miały razem z mniejszymi drabinkami podtrzymywać gondole z silnikami, mam dwa brązowe śmigła, ale gorzej by było z uwiarygodnieniem że chodzą na parę.
spacelord pisze:ładniej by mu było gdyby miał nieco więcej niebieskiego
Mam pare slope'ów niebieskich i różnych bricków. Na razie czekają w kolejce na pewien mikroskalowy projekt, z którym pewnie się jeszcze trochę pogrzebię, a potem może pokuszę się na lifting szturmowca i przyciągające oko malowanie. Masz rację że część za kabiną jest zdecydowanie do dopracowania, ale cóż muszę bardziej dopracować dopasowanie klocków kładzionych zwykłym sposobem i bokiem.

Na częściach od vulture droida sporo się trzyma. W sumie to budowę zaczynałem od tyłu, a punktem wyjścia były brązowe narożne panele, pomyślane jako część silnikowa do mikroskalowego statku (nieudany i już zburzony :/ ).

Dziękuję za komentarze :)

ODPOWIEDZ