8297 Off-Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Michal

#16 Post autor: Michal »

Sariel: przede wszystkim bardzo dziękuję. Stoję przed zakupem większej ilości części i Twoja recenzja bardzo pomogła. Przy okazji, mam jedno pytanie: według spisu części na BrickLinku Off Roader nie ma ani jednego nowego kardana (tylko cztery stare). Z Twojej recenzji wynika że są nowe kardany. Czy pamiętasz może ile tam jest starych, ile nowych kardanów? Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Cztery nowe, zero starych.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

Michal pisze:według spisu części na BrickLinku Off Roader nie ma ani jednego nowego kardana (tylko cztery stare)
Ktoś się machnął, i to nie pierwszy raz, bo 8294 miał początkowo w spisie części największą łyżkę, 32030 :>
Ale to chyba na skutek zamieszania z dodawaniem nowych części do bazy BL.

Awatar użytkownika
lizak86
Posty: 62
Rejestracja: 2007-06-22, 22:28
Lokalizacja: Kwidzyn
brickshelf: lizak86

 

#19 Post autor: lizak86 »

Jak zobaczyłem ten model z battery boxem z tyłu to pomyślałem "zdalnie sterowany, napęd na 4 koła, skrzynia biegów, do tego, światła i wyciągarka - pięknie". A tu żadnego sterowania z pilota jak w buldku, brak napędu na 4 koła i skrzyni jak ma 8466, wygląd tez taki jakiś dziwny, już mi nie imponuje, a nawet go nie kupiłem... Jak patrze na 8466 którego mam na monitorze to cały czas jestem pod wrażeniem tej konstrukcji. Wielki, masywny, bez elektryki, a jednak jak dla mnie lepszy. Co do koloru nowego off roadera to jest takie see, ratują go te kontrastowe "naklepki", wole te zielone panele z 8466. Jeśli kupie go to tylko i wyłącznie na części

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Lizak, jeśli nowe Lambo Reventon jest ciemnoszare, znaczy że kolor jest trendy ;)

Awatar użytkownika
lizak86
Posty: 62
Rejestracja: 2007-06-22, 22:28
Lokalizacja: Kwidzyn
brickshelf: lizak86

 

#21 Post autor: lizak86 »

Sariel pisze:Lizak, jeśli nowe Lambo Reventon jest ciemnoszare, znaczy że kolor jest trendy ;)
No niech tak zostanie - ciemnoszary hit tego sezonu ;)
Ostatnio zmieniony 2008-08-09, 13:20 przez lizak86, łącznie zmieniany 1 raz.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#22 Post autor: MacGyverek »

lizak86 pisze:Jak zobaczyłem ten model z battery boxem z tyłu to pomyślałem "zdalnie sterowany, napęd na 4 koła, skrzynia biegów, do tego, światła i wyciągarka - pięknie". A tu żadnego sterowania z pilota jak w buldku, brak napędu na 4 koła i skrzyni jak ma 8466...
Sariel, a może jakoś tam jest miejsce by upchnać 2 silniki i odbiorniki podczerwieni z buldka?? Jest szansa?? Szkoda, że projektanci nie pomyśleli to takim czymś... Na pewno by zwiększyło bawialność...
Ostatnio zmieniony 2008-08-09, 13:55 przez MacGyverek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

Jak się wyrzuci połowę liftarmów ze środka to i słoń się zmieści, ale chyba nie o to chodzi. Zresztą byłby problem z podłączeniem napędu, bo wał napędowy do podwozia wchodzi przez skrzynię rozdzielczą, tam jest już napchane tyle zębatek że coś by trzeba powyrzucać.
Edit: muszę powiedzieć, że ten nowy dyferencjał może się okazać lepszy od starych. Testuję go właśnie w pojeździe ważącym koło kilograma, z napędem na tył dwoma PF XLami z akceleracją, więc przez dyfer przechodzi całkiem spory moment obrotowy. Nawet kiedy bawię się w ruszanie na przemian w przód i w tył, nic nie przeskakuje - ba, koła napędowe (bliźniaki) potrafią złapać lekki poślizg, a dyfer pracuje idealnie. Oczywiście nie są to pewnie obciążenia na miarę TrTr, ale mam wrażenie że stare dyfry w takich warunkach powiedziałyby głośne nie.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#24 Post autor: Emilus »

Zbuduj coś (może w open) z tym dyfrem na GPM, to zobaczymy.

Michal

#25 Post autor: Michal »

Sariel pisze:muszę powiedzieć, że ten nowy dyferencjał może się okazać lepszy od starych. Testuję go właśnie w pojeździe ważącym koło kilograma, z napędem na tył dwoma PF XLami z akceleracją
A mógłbyś wrzucić zdjęcie tego rozwiązania? W ramach testowania nowej części, która pojawiła się pierwszy raz w tym modelu, oczywiście (żeby nie było że OT).

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Tak jak w 8297, nie bardzo da się tego dyfra użyć inaczej:

Obrazek
Obrazek

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#27 Post autor: MacGyverek »

A jak wyglada sprawa kardanów? Są mocniejsze?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

Nie mam jeszcze realnego porównania. Tylko to, o czym pisałem, czyli że sprawiają dużo lepsze wrażenie niż stare, no i żadnego jeszcze nie złamałem.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#29 Post autor: mienso123 »

MacGyverek pisze:A tu żadnego sterowania z pilota jak w buldku, brak napędu na 4 koła
Ta zabawka charczy pierdzi i strzela, ale to nie jest prawdziwy technic. Zauważyłem że lego chce na siłę urozmaicić swoje modele. Światła są dla mnie niepotrzebne, a zawieszenie można by regulować na jakimś pokrętle. Po co marnować baterie jak nie można czymś pojeździć...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

Światła są potrzebne większości budowniczych jak podejrzewam, ja już praktycznie nie wyobrażam sobie pojazdu bez nich.
Zawieszenie trochę ciężko byłoby regulować pokrętłem, bo pokrętło podnosiłoby się razem z całym nadwoziem, prawda?
Raczej nie pojeździłbyś tym modelem na pojedyńczym PF Medium - nawet nie miałbyś jak skręcać. Pamiętaj, że Lego adresuje swoje modele przede wszystkim do dzieci, i jeśli dadzą im jeżdżący półtorakilowy skomplikowany model, to zaraz będą skargi że spadł ze stołu i się rozsypał, wjechał w kota, czy podciął nogi jakiemuś małolatowi. Tak naprawdę jeżdżące zdalnie sterowane zestawy Lego można policzyć na palcach jednej ręki, i były to prawie wyłącznie modele z modułem RC, poskładane z kilku gotowych elementów i garści klocków dla ozdoby.

ODPOWIEDZ