8297 Off-Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Michal

#31 Post autor: Michal »

Sariel pisze:Tak jak w 8297, nie bardzo da się tego dyfra użyć inaczej:
Hmm, i te dwa sprzężone (na sztywno?) PF XLe z akceleracją napędzają dyfer przez krótki kardan i z20? Jaką akcelerację dałeś?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#32 Post autor: Sariel »

Są połączone sumatorem i nie ma kardana. Akceleracja przed dyfrem prawie trzykrotna.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#33 Post autor: MacGyverek »

mienso123 pisze:Ta zabawka charczy pierdzi i strzela, ale to nie jest prawdziwy technic. Zauważyłem że lego chce na siłę urozmaicić swoje modele. Światła są dla mnie niepotrzebne, a zawieszenie można by regulować na jakimś pokrętle. Po co marnować baterie jak nie można czymś pojeździć...
Powiem Ci tak: jedni wolą pokrętła, a inni zdalne sterowanie, a jeszcze inni zabawki autonomiczne (mindstorms). Zauważ, że każdy w zestawach lego znajduje coś dla siebie. Jak Ci sie nie podoba Off-Roader ze swiatłami i silnikami to kup sobie telehendler lub excavator to sobie tam pokręcisz korbkami. LEGO ma dobrą polityke dla każdego coś... Jedynie co można im zarzucić to rezygnacja z instrukcji modelu alternatywnego, dużych skrzynek (po co) oraz braku wytłoczek w skrzynkach na klocki. Ale to nie temat na takie dywagacje.

Osobiście Off-Roader mi się podoba. Oczywiście, że żal kilku rozwiązań, na które liczyłem widząc po raz pierwszy ten model no ale cóż...
Ostatnio zmieniony 2008-08-12, 13:55 przez MacGyverek, łącznie zmieniany 1 raz.

ammarmar
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-28, 16:14
Lokalizacja: Gdańsk

#34 Post autor: ammarmar »

Przeglądam tak sobie spisy części tegorocznych nowości, te recenzje, ceny na Allegro i kurczę, tak sobie myślę, że idealnym zestawem na ten rok byłby 8293, pod warunkiem, że... byłyby w nim nowe siłowniki - idealne do PF'a (czy ktoś już czasem nie doszedł do podobnego wniosku?).

Chyba najfajniesza jest koparka, mimo czerwonego koloru.

Jestem ciekawy jak są wybierane tematy nowych zestawów. Terenówka to powiedzmy coś (w miarę) nowego, ale zarówno telehandler jak i koparka całkiem niedawno były (8419, 8283: wciąż bez problemu dostępne w sklepach), więc... będąc takim "zwykłym" klientem chyba nie kupiłbym np. drugiej koparki tylko dlatego, że nowa jest większa (i droższa)

Wiem, zrzędzę, ale ogólnie lubię budować "dziwne" rzeczy (np. suwnice :) ) i tak trochę wieje nudą ostatnio.

Jeśli ma ktoś ochotę na off-roadera, to chyba warto poczekać, aż ceny "znormalnieją". Ten zestaw nie jest moim zdaniem wart ceny, którą obecnie trzeba za niego zapłacić.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#35 Post autor: Gandalf »

Model jest naprawdę fajny, wprowadzenie świateł to rewelacyjny pomysł(tym bardziej, że kiedyś w systemie były różne rodzaje świateł, a w technicu światłowody, które nie wiedzieć czemu znikneły). Regulacja zawieszenia może nie jest imponująca, ale jest(to tak jak regulacja zawieszenia w niektórych luksusowych samochodach, jak Mercedesie klasy "S", większy to bajer niż przydatność). Full amortyzatory, dyferencjały, jeszcze jaby się komuś udało z tego zrobić jeżdżącą wersję na pilota to już byłoby naprawdę super. Jakby nie patrzeć model jest bardziej zaawansowany technicznie niż jego poprzednik(chociaż niektórzy go wolą).
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#36 Post autor: Sariel »

Gandalf pisze:model jest bardziej zaawansowany technicznie niż jego poprzednik
Dyskutowałbym. Poprzednik miał skrzynię biegów 5+1 i napęd 4x4.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#37 Post autor: Gandalf »

Sariel pisze:
Gandalf pisze:model jest bardziej zaawansowany technicznie niż jego poprzednik
Dyskutowałbym. Poprzednik miał skrzynię biegów 5+1 i napęd 4x4.
Napęd 4x4 to jest tylko umowne ustawienie zębatek(ciężko to nazwać napędem bez silnika), natomiast skrzynia biegów to też atrapa, a mnie chodzi o realnie przydatne elementy w modelu(nie mówię o przydatności elementów do trialówek itp.) takie jak prawdziwe światła czy silnik obsługujący 2 funkcje. Po za tym elementy pneumatycznych drzwi i atrapy silnika są w obu modelach. W poprzedniku jest co prawda jeszcze mała pneumatyka, jednak mało przydatna z kiepsko wyglądającym haczykiem psującym wyglądem całą konstrukcję. Takie jest moje odczucie na temat poprzedniego modelu(chociaż nie posiadam ani jednego ani drugiego).
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#38 Post autor: Sariel »

Gandalf, trialówka pojedzie bez świateł i bez całego jednego silnika PF Medium, a bez napędu na wszystkie koła nie. Napęd 4x4 to całe specjalistyczne zawieszenie złożone z rzadkich części, a nie jakieś tam ustawienie zębatek. Skrzynia biegów jest jak najbardziej działająca, możnaby przenieść ją do trialówki jeśli tylko zniosłaby obciążenia w TrTr. W 8466 nie ma żadnej pneumatyki, a jedynie instrukcja jak dorobić z tyłu prostą wyciągarkę wykorzystując dodatkowy zestaw typu supplemental z pneumatyką.

ammarmar
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-28, 16:14
Lokalizacja: Gdańsk

#39 Post autor: ammarmar »

Teraz, gdy dostępne są naprawdę mocne silniki, Lego mogłoby się pokusić o zrobienie "prawdziwego" supercara, z napędem i z działającą skrzynią biegów (tym razem na serio), sterowaną również zdalnie.

Taki model sprzedawałby się chyba nawet lepiej niż buldożer.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#40 Post autor: Gandalf »

Sariel pisze:Gandalf, trialówka pojedzie bez świateł i bez całego jednego silnika PF Medium, a bez napędu na wszystkie koła nie.
Pod warunkiem, że chcesz robić trialówkę i że masz silniki potrzebne do jej zrobienia. Ja napisałem tylko, że dla zwykłego szaraka(nie konstruktora trialówek) ten model wydaje mi się lepszy.
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#41 Post autor: Sariel »

Napisałeś "bardziej zaawansowany technicznie", nie "lepszy", stąd cała dyskusja, którą proponuję zakończyć.

Martin_TP

#42 Post autor: Martin_TP »

Faktycznie LEGO by mogło, ale sobie najwidoczniej wyliczyli że jednak lepiej taki sprzedać. Może kiedyś zrobią to o czym marzymy, ale czy też nie fajniej jest sobie samemu coś takiego zbudować?

Ja tam właśnie 8297 wykorzystam jako postawę do przebudowy/rozbudowy na terenówkę napędzaną PF-ami. Off-Roadera już mam (no prawie mam :P, ale już jedzie do mnie z Hollandii bo był dużo taniej niż w Polsce), to teraz tylko jakieś PFy dokupić bo nie mam żadnego (chyba najlepiej Buldożera bo cenowo + części+ elektryka wychodzi najsensowniej), na jedynym silniku jaki mam z 8421 to nic tu nie zdziałam :(

Mam nadzieję że się PFy i i całą mechanikę ładnie da upchać w tym modelu.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#43 Post autor: MacGyverek »

To czekamy potem na relację z upchnięcia elektroniki i pełna mobilność modelu ;)

Martin_TP

#44 Post autor: Martin_TP »

Upchnąć się da z tego co widzę, bo miejsca jest sporo, tym bardziej że już battery pack już jest upchnięty, a trzeba dołożyć PF XL (napęd) i PF Medium (skręcanie). Gorzej już z przełożeniem napędu itd. żeby to wszystko z kołami etc. połączyć. No nic, coś się wymyśli. Zresztą najpierw muszę mieć go w rękach i PFy dokupić
Ostatnio zmieniony 2008-08-20, 09:31 przez Martin_TP, łącznie zmieniany 1 raz.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#45 Post autor: MacGyverek »

Już ktoś zrobił Off-Roada na sterowanie FILM
Dodatkowe zdjęcia:
ZDJĘCIE1
ZDJĘCIE2
ZDJĘCIE3
Ostatnio zmieniony 2008-08-22, 17:17 przez MacGyverek, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ