GBC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lolas

#16 Post autor: lolas »

Dzieki za info Sariel. Zanim odpisales skasowalem swoj post bo juz znalazlem odp. na to pytanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#17 Post autor: TT »

Możemy zrobić tak, że 3-4 wybrane osoby, które na 100% nie nawalą zrobią moduł z przejściem piłek o 90st. Reszta zrobi moduły z przejściem piłki w linii prostej. Jeśli będziemy mieli standaryzacje na wejściu i wyjściu to nie będzie problemu z połączeniem w jedną całość i będziemy mogli sobie to dowolnie konfigurować.

Musimy ustalić teraz te standardy. I każdy będzie mógł już zacząć sobie dłubać przy swoim module.


ps. 1: Co do zasilania to też nie możemy nastawić się na to, że cała zabawa będzie trwała na okrągło, bo zapieczemy silniki.
2: Możemy wspólnie kupić piłeczki na bricklinku. Chociaż chyba gdzieś widziałem na necie w jakimś sklepie woreczek piłeczek...?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

TT pisze:2: Możemy wspólnie kupić piłeczki na bricklinku.
Może w Simply Bricks?
Mają piłeczki do kosza po 15 centów, i na dodatek chyba w zadowalającej ilości? ;)
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Si ... ID=1384851

czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

#19 Post autor: czempi »

Ja bym się na to pisał, myślę że do przyszłego roku spokojnie 1 moduł bym zrobił.
Na razie nic nie gwarantuje bo mam braki w elektryce (już pol roku buldka kupuje :/) no i ani jednej piłeczki, także jak uzupełnię kolekcję i wpadło by mi "parę" piłek w ręce, to wtedy dam gwarancje budowy modułu.
A i pisze się na zbiorowy zakup piłeczek myślę ze z 50-60 by starczyło do "testów" modułu,

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#20 Post autor: dzulian »

Tu się wtrące jako nie technikowiec :)
Ktoś w Kielcach mówił że ma masę piłeczek i nie może ich wykorzystać (ponad 100)
Kupił je z zamiarem takiego projektu, nie pamiętam kto to był ale nagłaśniając to pewnie się odezwie.
ps. pomysł świetny
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

pkowalcz

#21 Post autor: pkowalcz »

Duke pisze:Sam kiedyś dokonałem zakupu ok. 100 piłeczek z myślą to takiej zabawie, jak narazie leżą i czekają.
Panowie, czytanie z uważaniem się kłania... ;)

lolas

#22 Post autor: lolas »

Pamietajcie, ze 100szt to wcale nie jest jakas wielka ilosc. Kazdy modul bedzie mial w zaleznosci od sposobu dzialania jakas pojemnosc, a chodzi nam o to, zeby pileczki krazyly po wszystkich modulach bez przerwy.
Obawiam sie, ze konieczny bedzie zakup kilkuset pileczek - oczywiscie wszystko bedzie zalezalo od tego ile ostatecznie modulow zostanie zbudowanych

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#23 Post autor: trubal »

kurcze, na coś takiego to i ja bym się pisał :) troche tych części technicowych mam, leżą nie używane, a że z K-Z mi raczej nic by to nie zabrało, to pewnie bym dał radę :D
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#24 Post autor: szimonek »

Hippotam pisze:Standard jest tutaj: http://www.teamhassenplug.org/GBC/
jest nawet polska wersja przetłumaczona przez jednego z Forumowiczów którego nick mi w tej chwili umnkął (przepraszam)... Link: http://howtotell.homesweet.homedns.org/LEGO/?pageid=13
Wybaczam ci :-)
lolas pisze:Zminimalizujemy ryzyko przygotowujac wszystkie moduly standardowo
Co wbrew pozorom daje naprawdę duże możliwości, bo tak naprawdę trzeba się trzymać tylko wielkości, wysokości i położenie zasobnika wejściowego i miejsca wypadania piłek, tak aby moduły zestawione w linię trafiały sobie wzajemnie do zasobnika wejściowego.
Jeśli się trzyma standardu zdefiniowanego przez Steve'a i jego team, to wystarczą 4 moduły zestawione pod kątem 90 do siebie i całość się kręci, wtedy wcale nie trzeba nawet tak dużo piłek. Potem wystarczy aby modułów była parzysta ilość na płycie 32x32 i pętla sama się rozrasta. Zainteresowanych odsyłam do oryginału lub mojego tłumaczenia zasad.

Jeśli chodzi o piłki to posiadam około 200 sztuk, zawsze jak nie uda mi się dotrzeć do Kielc (dotychczas mi się to nie udało), to mogę piłki wypożyczyć na "event" :-)
Jakiś czas temu miałem ciśnienie na zbudowanie czterech modułów i zrobienie najmniejszej pętli, z braku czasu wyszedł mi jeden moduł - zdjęcie poniżej. Daję jako przykład, bo ktoś wcześniej o tym wspominał, to jest typowe rozwiązanie "jeden silnik + grawitacja".
Załączniki
Stoi na półce od roku i się kurzy...
Stoi na półce od roku i się kurzy...

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#25 Post autor: trubal »

W sumie to można zrobić wszystko w jednej linii, postawić przy długiej ścianie, a między zestawem a ścianą zrobić taśmę (jakoś:P) żeby wracały piłeczki do początku
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#26 Post autor: makorol »

trubal pisze:W sumie to można zrobić wszystko w jednej linii, postawić przy długiej ścianie, a między zestawem a ścianą zrobić taśmę (jakoś:P) żeby wracały piłeczki do początku
Albo zrobić to z takiego toru racers (mam, więc mogę to zrobić)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#27 Post autor: TT »

:) ...albo wyłożyć tory do kolejki i zrobić jakiś sprytny wózek który będzie pobierał i oddawał piłki - mindstorms. :)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#28 Post autor: pixel »

he he jesli dobrze pamietam 2 lata temu w kielcach byla mowa o gbc
cos o pileczkach mowil auri

podzielam zdanie sariela w 1 punkcie - trudno bedzie zrobic cos nowego w skali swiata
ale na naszym podworku wlasciwie wszystko jest nowe

philo machnal kilka naprawde fajnych modulow
mysle ze nawet zbudowanie kopii istniejacych modulow mogloby byc fajna zabawa
a dzieciaki spedzilyby wiecej czasu przy gbc niz przy KZ (bez urazy)

ale musle ze przyszly rok to najwczesniejszy termin powstania czegos... czegokolwiek w tomacie ;)

Hippotam

#29 Post autor: Hippotam »

trubal pisze:W sumie to można zrobić wszystko w jednej linii, postawić przy długiej ścianie, a między zestawem a ścianą zrobić taśmę (jakoś:P) żeby wracały piłeczki do początku
Nie trzeba - moduły można też łączyć pod kątem 90 stopni, więc wystarczy żeby liczba modułów była parzysta i większa od 4 i zawsze sie da zamknąc obieg.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#30 Post autor: trubal »

tak, ale mi chodziło o oszczędność miejsca, a poza tym, jeżeli nie będziemy mieli parzystej liczby modułów to co?
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

ODPOWIEDZ