[MOC] Marynistyka (dawne statki, okręty)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#16 Post autor: PatrykZ »

Cieszę się, że podoba się :-) Wybrane wnętrza statek posiada, choć jest pełną bryłą. Boczna ścianka tuż za pokładem dziobowym jest zdejmowana, kryje się za nią stanowisko sternika i oficera dowodzącego okrętem. Pokład pod dwiema szalupami aż po szyb załadunkowy przy kominie jest podnoszony do góry. Od góry jest dostęp do trzech kajut oraz do łazienki z natryskiem i WC. Cała wieżyczka działa głównego jest podnoszona do góry. Można dostać się do dolnego piętra na jednym z poziomów kazamatów. Dekiel wieżyczki też jest podnoszony do góry, można ustawić artylerzystów. Zostawiłem w pracy aparat, w poniedziałek wezmę i pstryknę zdjęcia. Mam nadzieję, że uwzględniając otrzymane wskazówki, o ile czegoś nie spapram, zdjęcia będą lepsze :-) Wtedy zrobię na statku trochę więcej zamieszania. A co sądzicie o wybudowaniu przez Was czegoś w tym klimacie? :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#17 Post autor: Vlado »

Statek bardzo fajowy.
Styl z konca lat 80. :)

Ciekawe szalupy.

Niektore zdjecia wygladaja jak kadry z "Pancernika Potiomkina".
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#18 Post autor: Emilus »

PatrykZ pisze:Cieszę się, że podoba się :-) Wybrane wnętrza statek posiada,
Jaki statek? Jeśli jednostka jest uzbrojona, to jest to Okręt na Boga!

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#19 Post autor: Ramzes »

Okręt robi wrażenie. Nie wielu odważyło sie budowac jednostki plywające. Tobie to chyba sprawia przyjemnośc, a to dobrze:)
Chociałbym zobaczyc jakiś okret, statek z XVI - XVII wieku - może piracki...(ach ten sentyment).

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#20 Post autor: PatrykZ »

Hej!

Mam wybudowany polski galeon "Wodnik" oraz szwedzkiego "Pelikanena" z okresu bitwy pod Oliwą, tylko, że nie zfotografowane. Jutro znajdę czas by pstryknąć jednemu z nich zdjęcia :-) Zróbcie im jakieś towarzystwo, może niszczyciel, kanonierka albo inne, galeony w barwach duńskich, pruskich, może kurlandzkich, albo angielskich które też pływały po bałtyku :-) Można zrobić zlot, znajdziemy miejsce i zrobimy własną ekspozycję z większą liczbą fotek, albo jakiś morski systemik bitewny RPG, to jest bardzo ciekawe! :-)
Co do techniki... Stary człowiek, stare metody :-) Dzięki Wam za cenne uwagi!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#21 Post autor: lugomina »

Loj.. jaka szkoda, ze zdjecia sa albo niedoswietlone albo niewyrazne.. troche przypadkowa ostrosc i flesz od czasu do czasu..

Sama wielkosc przedsiewziecia imponujaca i okret jest bardzo ladny (na kilku udanych zdjeciach :)

Jakby co, to tutaj jest pomocny, niezbedny i bezcenny wrecz artykul o foceniu klocków, fleszu i obrobce w programach graficznych:
http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=52323
Ostatnio zmieniony 2008-08-11, 01:31 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Mrutek

#22 Post autor: Mrutek »

W końcu jakiś okręt. Ciągle tylko auta, zamki, rakiety, i koparki. Dlaczego wybrałeś taki paskudny obiekt - było tyle pięknych i ciekawych pancerników? Sam się przymierzam do paru - na razie zbieram klocki... Na próbę wybudowałem niszczyciel. Stoi na półce ze 2 miechy. Nie wiem jak to coś dobrze sfotografować -ma ok 1mb.
Obrazek
Obrazek

pkowalcz

#23 Post autor: pkowalcz »

Sfotografuj koniecznie i załóż osobny temat, zdecydowanie na to zasługuje!
Tło takie jak na drugim zdjęciu jest bardzo dobre, jakby jeszcze udało się czymś zakryć ten karton pośrodku, to byłoby idealnie.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#24 Post autor: trubal »

GIGANT!
Robi świetne wrażenie. Jak ty w ogóle go podnosisz?? Świetny zaokrąglony dziób (zwężający się)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#25 Post autor: tobiasz »

pkowalcz pisze:Sfotografuj koniecznie i załóż osobny temat, zdecydowanie na to zasługuje!
Tak koniecznie zrób więcej zdjęć, świetny model, szczególnie dobrze Ci wyszedł opływowy kształt kadłuba

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

Galeon JKM Król Dawid

#26 Post autor: PatrykZ »

Jak zapowiadałem, zebralem się by zfotografować moją kolejną realizację. Tematyka marynistyki, ale okres nieco inny. Czasy świetności polskiego oręża, na morzu również. Do floty JKM zaciagało się wielu znakomitych niemieckich, duńskich, holenderskich żeglarzy stanowiących świetną kadrę dowódczą ówczesnej marynarki wojennej. Wyszkolone załogi złożone z Gdańszczan, Elblążan i Kaszubów dzielnie stawiały czoła na okrętach kaperskich flocie szwedzkiej. Szkoda, że w przeciwieństwie do mikrej floty lennego satelickiego księstwa Kurlandii (Łotwy) nie osiągnęliśmy żadnych zamorskich kolonii. Mało, gdyby kiedykolwiek przypłynęły do wybrzeży Afryki, bądź Haiti los kolonii wielonarodowej RP mógłby potoczyć się inaczej. A w naszym skarbcu na flotę zawsze pieniędzy było mało... Trochę rozpisałem się jak stara p.....oła, ale temat jest wielce ciekawy. Zainspirowany, postanowiłem wybudować okret z tamtej epoki. Post ten konsekwenstnie pojawie się pod tematem MARYNISTYKA, gdzie oprócz mojego pancernika pojawił sie piękny, gładki niszczyciel autora o ksywie Mrutek, gratuluję. Cieszę się, że dzieje się w tej tematyce, zapraszam innych do zabawy.

Zdjęcia galeonu dostępne będą od jutra w serwisie Brickshelf:

http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=336167
Załączniki
DSC00059.gif
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

Niszczyciel

#27 Post autor: PatrykZ »

Cieszę się, że pojawiła się kolejna realizacja o tej tematyce :-) Niszczyciel zrobiony bardzo szczegółowo i nie jako kanciasta bryła. Prawdę mówiąc pierwszy raz widzę tą technikę, wnosi bardzo wiele... Z jakiego okresu to okręt? Wygląda mi na amerykański z II WŚ. Czy tak?
Podobnie jak inni koledzy zforum, również polecam zacząć osobny wątek np. pod tytułem niszczyciel :-) Ktoś może może ma, lub nosi się z zamiarem pokazania innych modeli? Zapraszamy...

Miło byłoby spotkać się gdzieś w celu wspólnego obfotografowania, lub zrobienia większej makiety marynistycznej...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

Dlaczego właśnie Gangut

#28 Post autor: PatrykZ »

Już Ci odpowiadam, dlaczego ten, a nie inny. Kręcą mnie okręty z okresu poprzedzającego
i z I WŚ. To były jeszcze barwne czasy królów i książąt, trochę tak jakby na statkach pływali szlachetnie urodzeni arystokraci - rycerze. Kształt, rzecz gustu, rosyjskie pękate kształty pancerników i krążowników liniowych podobają mnie się. Kolorsytyka czarnych sylwetek połączona z białymi nadbudówkami i złotymi kominami tworzyła imponującą kompozycję. Choć zdradziła w bitwie pod Cuszimą. Gangut to jeden z mniejszych pancerników, a chciałem wybudować w proporcjach pasujących do ludzika Lego. Gdybym wybrał inny, byłby już za duży, a z tym miałbym kłopot :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#29 Post autor: pitrek02 »

Prosiłbym Cię, abyś na przyszłość korzystał z funkcji ,,edytuj". Double posting na tym forum jest zabroniony.
Dziękuję! :)
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 17:41 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#30 Post autor: kris kelvin »

Mrutek pisze:W końcu jakiś okręt. Ciągle tylko auta, zamki, rakiety, i koparki.
No, no, no... Tylko bez takich tutaj :)
Mrutek pisze: Na próbę wybudowałem niszczyciel. Stoi na półce ze 2 miechy. Nie wiem jak to coś dobrze sfotografować -ma ok 1mb.
No stary, i Ty to ukrywasz przed światem? Rób więcej zdjęć i załóż o tym osobny wątek.
Albo jakiś mod niech to wydzieli.
Krzywizna dzioba zrobiona fantastycznie. Reszta też nie gorsza. No jeśli to jest próba to czapki z głów.

ODPOWIEDZ