[MOC] Dobry i zły naukowiec

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Dobry i zły naukowiec

#1 Post autor: crises »

Chciałbym Wam pokazać dwie miniaturki, które zrobiłem na konkurs o dobrych i złych naukowcach. Pierwsza jest w miarę realistyczna, a przy drugiej odbiło mi i pomysł jest z kategorii absurdalnych.

Obrazek
Obrazek

Pierwsza miniaturka pokazuje naukowca, któy wynalazł super wydajną odżywkę dla roślin. Jednak kropla i roślinka rośnie, że hej. W laboratorium ma sprzęt chemiczny, żabę w słoiku i mikroskop.
Druga miniaturka to szalona pani doktor, któa chce wszystko na świecie pomalować na różowo. Tak wiem, pomysł jest niedorzeczny, ale chciałem wykorzystać purpurowe klocki.

Wymogiem konkursowym było użycie maksymalnie 50 części w modelu. Nie było to proste, ale się udało.

Galeria 1 + [1] [2]

Galeria 2 + [1] [2] [3]

Pozdrawiam

Grand

#2 Post autor: Grand »

Zanim wszedłem do tematu myślałem, że będzie to coś w stylu doktora Jekylla i pana Hyde'a, ale wersja z szaloną panią doktor też mi się podoba. :-) Ta jej broń przypomina trochę takiego elektrycznego byka do ujeżdżania. :-D

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#3 Post autor: lugomina »

Swietny mikroskop zbudowales i te chemiczne kolby w zestawiku z dobrym naukowcem :)
Pomysl z szalona pania naukowiec chcaca przemalowac swiat na purpurowo jest boski!
Zycze powodzenia w konkursie! :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#4 Post autor: kamzel »

Świetne pomysły i równie dobre wykonanie! W obu pracach sporo jest humoru, co ważne przy tego rodzaju konkursie. Do tego fajnie opisane zdjęcia, nie trzeba się domyślać co jest czym. Życzę powodzenia!

Kaczor

#5 Post autor: Kaczor »

Bomba! :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#6 Post autor: caro »

Pomalować świat na różowo ? O zgrozo !! :D A co do scenek to masz ciekawe pomysly :D Ale tej żaby w słoiku to nie moge się dopatrzeć :P
Powoli Astra GSI

Jakub

#7 Post autor: Jakub »

Nawet po ciężkim dniu można się odprężyć przy Pana scence.
Gratuluje Panu pomysłu i zdolności :P

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajne miniaturki :) Ale bardziej podoba się wersja dobrego naukowca.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

Re: Dobry i zły naukowiec

#9 Post autor: Benny »

crises pisze: Druga miniaturka to szalona pani doktor, któa chce wszystko na świecie pomalować na różowo.
Padłem :D

Oba pomysły super, a wykonanie nie ustępuje ani trochę pomysłowości ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Laboratorium świetne; mikroskop, a w nim kwiatek jako preparat chyba najlepsze. Różowa pani naukowiec na swoim super sprayu też niezła. Pasowałaby jako negatywny bohater do kolejnego filmu z Batmanem.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#11 Post autor: Ither »

zgrredek pisze: Pasowałaby jako negatywny bohater do kolejnego filmu z Batmanem.
tylko, że wcześniej musiałby wpaść do jakieś puszki z chemikaliami, albo coś by musiało się jej wylać na ciało, albo ktoś by musiał ją już raz zabić, dajmy na to różowym sprayem.

Miniaturki niesamowicie pomysłowe, bardzo mi się podobają :))

crises

#12 Post autor: crises »

Dzięki za miły odzew. Nie byłem pewien jak moje wykręcone pomysły zostaną odebrane.
Grand pisze:Ta jej broń przypomina trochę takiego elektrycznego byka do ujeżdżania. :-D
Różowe działo może się obracać dokoła i pochylać do przodu i do tyłu, więc faktycznie z elektrycznym bykiem ma sporo wspólnego.
lugomina pisze:Swietny mikroskop zbudowales i te chemiczne kolby w zestawiku z dobrym naukowcem :)
zgrredek pisze:Laboratorium świetne; mikroskop, a w nim kwiatek jako preparat chyba najlepsze.
Przyznaję, że też jestem z nich zadowolony. Szczególnie z mikroskopu. Dość często miałem styczność z takim sprzętem i widzę, że dużo łatwiej się buduje znając temat.
lugomina pisze:Zycze powodzenia w konkursie! :)
Dziękuję, ale konkurentów mam zacnych. Łatwo nie będzie.
caro pisze:Ale tej żaby w słoiku to nie moge się dopatrzeć :P
Niestety nie doczekałem się przesyłki z żabą zieloną, więc dałem szarą. Przezroczysta kula mocno zniekształca zawartość sowjego wnętrza, ale uwierz - żaba tam jest :-)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#13 Post autor: Mikolaj »

zgrredek pisze:Pasowałaby jako negatywny bohater do kolejnego filmu z Batmanem.
Z batmanem? Raczej z Bondem - podły naukowiec zalewający świat różem.... Aż ciarki przechodzą:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

rekrutacja

#14 Post autor: rekrutacja »

grevious27 pisze:bardziej podoba się wersja dobrego naukowca.
Nnno, nie wiem czy faszerowanie roslinek chemia nalezy zaliczac do kategorii "dobry". Ja to bym roslinki zostawil mamie naturze, w tych flaszeczkach na pewno jest jakies paskudne DDT.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

Re: Dobry i zły naukowiec

#15 Post autor: pit »

crises pisze:Druga miniaturka to szalona pani doktor, któa chce wszystko na świecie pomalować na różowo. Tak wiem, pomysł jest niedorzeczny, ale chciałem wykorzystać purpurowe klocki.
Pomysł wcale taki niedorzeczny nie jest. Zapewniam Cię, że bardzo, ale to bardzo spodobałby się mojej czteroletniej córce :D

ODPOWIEDZ