[MOC] Inwazja?

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Inwazja?

#1 Post autor: crises »

Inwazja w średniowieczu nie była łatwym kawałkiem chleba. Kiepskie lądowanie, niegościnni wieśniacy i bliskie spotkanie trzeciego stopnia może skończyć się tragicznie.
Obrazek
Chodził mi po głowie pomysł wymieszania epok i stylistyk. Trochę space (tego z kiczowatych komiksów) i trochę castle. Oto efekt mojej pracy. Choć dioramka nie wygląda na skomplikowaną to miałem kilka "zacięć". Przede wszystkim jak zrobić latający spodek. Jeden wieczór spędziłem na kombinowaniu z okrągłościami i choć zapewne można zrobić by go lepiej (bez dziur) to wydaje się, że ten mój ma swój urok. Po drugie - domek, a zwłaszcza narożniki. Jak zwykle szukałem czegoś nowego. Nie wiem, czy to zauważycie, ale płytki są na różnej głębokości i są poprzesuwane względem siebie. To też mnie trochę kosztowało. Niestety jest pewna niedoróbka, ale może nie zauważycie ;-)
Koniec gadania, teraz zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Reszta będzie w galerii.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-08-10, 19:06 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Fajny pomysł. Budynek bardzo ładny. Latająca... salaterka (?) ciekawa. Wykonanie całości staranne i pomysłowe.
Zastanawia mnie tylko, czy średniowieczni wieśniacy z taką ochotą dążyli by do konfrontacji z szatańskim pomiotem?

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Świetny pomysł. Dom fajnie zbudowany, ale w średniowieczu kolory były raczej ciemne :)
Why so serious?

Jakub

#4 Post autor: Jakub »

Dom wieśniaka ??
Fajna scenka ,ciekawa ,pomysłowa :)
ładne zdjęcie to z tym kosmitą w spodku ,pewnie ma dużo widoczność :P
Pozdrawiam
Jakub

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Fajna scenka :) najbardziej podoba mi się domek- cacuszko bez dwóch zdań :) chociaż spodek posiada dziury to i tak wyszedł ci fantastycznie.

...wieśniacy mogą łatwo pokonać obcego- wystarczy, że ktoś bardzo szybko otworzy drzwi na oścież albo otworzy okno i wyleje na niego ciecz z chemikaliami (jak to często w średniowieczu bywało)...

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ramzes »

Inwazja Ci się udała :)
Podobają mi sie okna z parapetem, nom i w ciekawey sposób zrobiłeś gzyms działowy - taki detal a sprawia, że budowla prezentuje się o wiele ciekawiej.
pozdrawiam

lordofdragonss

#7 Post autor: lordofdragonss »

Tio ufo jest świetne. a sam pomysł bardzo mi sie podoba xD

lolas

#8 Post autor: lolas »

Bardzo dobry pomysl i rownie dobre wykonanie :-)

Skoro to wiesniacy, to przydalyby sie chociaz jedne widly ;-)
DOmek bardzo fajny, ale zbyt bogato zdobiony jak na wiejska chate -chociaz kto wie, moze to bogata wioska zyjaca ze sprzedazy zlapanych obcych ;-))

Dodatkowy plus za swietnie zrobione drzwi...

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#9 Post autor: Iskra »

Przyjemny domek, ale te okna to chyba małe oszustwo, co? ;)
Bardzo podoba mi się spode - taki kreskówkowy jest - i chyba o to chodziło? Szklana kopuła mogłaby być co prawda trochę większa w stosnku do całości, ale jak się nie ma co się lubi... :)

Rakenski

#10 Post autor: Rakenski »

Ja znalazłem niedoróbkę. Pani albo Pan w oknie ma pod ciemnymi włosami czerwone. Ogólnie tak jak mówili poprzednicy. Bardzo fajny pomysł i co najważniejsze świetne wykonanie.

crises

#11 Post autor: crises »

Dziękuję za porady i opinie.
zgrredek pisze:Zastanawia mnie tylko, czy średniowieczni wieśniacy z taką ochotą dążyli by do konfrontacji z szatańskim pomiotem?
Krewcy są. Pewnie napitek dodaje im animuszu.
grevious27 pisze:Dom fajnie zbudowany, ale w średniowieczu kolory były raczej ciemne :)
Po czerwonej oberży nie chciałem robić kolejnego czarno-brązowego domu.
Jakub pisze:ładne zdjęcie to z tym kosmitą w spodku ,pewnie ma dużo widoczność :P
360 stopni. Czasem tylko słońce razi.
lolas pisze:Skoro to wiesniacy, to przydalyby sie chociaz jedne widly ;-)
Chciałbym mieć widły. Niestety ciężko kupić i drogie do tego.
lolas pisze:Dodatkowy plus za swietnie zrobione drzwi...
Dziękuję. Zawsze mam problem z zawiasami, ale tym razem działają.
Iskra pisze:Przyjemny domek, ale te okna to chyba małe oszustwo, co? ;)
Takie malutkie, ale sprawdza się wybornie. Tak sądzę.
Iskra pisze:Bardzo podoba mi się spode - taki kreskówkowy jest - i chyba o to chodziło? Szklana kopuła mogłaby być co prawda trochę większa w stosnku do całości, ale jak się nie ma co się lubi... :)
Tak, chciałem dać taką większą, wyglądającą jak oko owada, ale niestety nie mam.
Rakenski pisze:Ja znalazłem niedoróbkę. Pani albo Pan w oknie ma pod ciemnymi włosami czerwone.
No proszę. O tym nawet nie pomyślałem. Faktycznie. Nawet się zastanawiałem, czy nie dać jej czerwonych włosów. No trudno.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Przesliczna inwazja! Bardzo rozweselajacy pomysl (czyzby po zabawie w ksiezniczki?)
Domek pod Zabuarem jest bardzo ladny i zgrabny i w sam raz nadaje sie jako surrealistyczna oprawa dla gosci z kosmosu.
Sam spodek jest uroczy. Zgniecione dachówki (czy tez gonty) pod spodkiem - bezcenne!
Niedorobienie to zadne niedorobienie tylko innowacja!

Na post greviousa dopowiem jeszcze, ze sredniowieczne domy spokojnie mogly byc kolorowe, czy to z muru pruskiego czy to z cegiel roznokolorowych, czy to z drewna i kamienia. Nie mowiac juz o domach sródziemnomorskich. Nie wiem, skad to przeswiadczenie, ze w sredniowieczu wszystko bylo czarne i brazowe.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Qworg »

Stateczek bardzo fajnie ci wyszedł, te dziury wcale mu nie przeszkadzają. Domek też bardzo fajnie wygląda tylko ten komin całkiem na środku dachu tak jakoś dziwnie, sprawdzałeś czy z boku nie wyglądałby lepiej? I chyba znalazłem niedoróbkę... :P
A sam pomysł to sam w sobie mistrzostwo.
Ostatnio zmieniony 2008-08-11, 15:47 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ