Power Functions Mini Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

Power Functions Mini Truck

#1 Post autor: Pietruch »

Witam
Power Functions Mini Truck

Obrazek
Zainspirowany ciężarówkami Longera i Piotrka postanowiłem wybudować własną. Ale jak to w życiu bywa zaraz na początku okazało się że brakuje kilku ważnych elementów, które przesądziły o wielkości projektu i poważnych zmianach pierwotnego planu. Największym problemem były koła, a raczej ich brak.

Teraz trochę danych:
Sam ciągnik waży: 400g
Całość waży: 1300g
Napęd: XL (2:5)
Sterowanie: Medium (1:9)
Rozmiar: wysokość 12s (najwyższy punkt 16s), szerokość 10s, długość 60s.

Nie wzorowałem się na konkretnej ciężarówce, przeszukałem galerie Google i wziąłem się za budowanie. :) Napęd przeprowadzony jest z naczepy przez oś obrotu składu do kół przez przekładnie kątową. Przełożenie jest idealne, choć na filmiku widać już słabnące baterie. Skręt poprzez silnik Medium znajdujący się za kabiną.

Z ciągnika jestem bardzo zadowolony mimo problemów, ale naczepa to już klęska. Przy tej wielkości zawsze wychodziła za masywna, muszę pomyśleć nad czymś mniejszym.

Mam w planach kilka podobnych ciężarówek, ale tym razem chcę postawić na wygląd.
Jako że jest to moja pierwsza tak mała ciężarówka liczę na komentarze i podpowiedzi, które są na wagę złota.

Chciałem dać ją do działu Tu i Teraz, ale chyba jest za wcześnie. ;)

GALERIA

Kilka fotek:
1
2
3

Na koniec film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KLnsaaMmSOc[/youtube]
Pozdrawiam,
Maciej

ktos12345

#2 Post autor: ktos12345 »

Nawet fajny model...ale kabina troszke nie proporcjonalna:) No i koła do przyczepy nie pasuja;) Ale ogólnie za model daje 5/6:)

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#3 Post autor: greenblue »

Pietruch, a czy naczepy nie można zrobić koncepcyjnie tak jak w technicu to bywa: dziurawa, jedynie rama z belek wskazuje, że to przyczepa. Lżejszą konstrukcję łatwiej uciągnąć.
Truck strasznie żółto-pusty. Coś w kabinie by się przydało!! Bo straszy :D
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Jeżeli to ma być klasyczny ciągnik siodłowy, to kabina wydaje się siedzieć strasznie nisko na kołach. Nie jestem specem od ciężarówek, ale jeśli nadkola dochodzą do samego okna, to gdzie jest np. miejsce na drzwi?

ODPOWIEDZ