Problem z procesorem RCX.

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jakub350

Problem z procesorem RCX.

#1 Post autor: Jakub350 »

Witam

Tak jak w temacie. Mój procesor RCX uległ uszkodzeniu. Proszę o pomoc lub konsultacje w sprawie jego naprawy. Przedstawiam problem:

1. Procesor nie reaguje po naciśnięciu na przyciski umieszczone na jego obudowie;
2. Wymieniłem baterie, po czym od nowa próbowałem odpalić RCX, dalej nic;
3. Rozkręciłem procesor. Stwierdziłem, że pewien dzyndzel łączący baterie z resztą układu jest urwany(mogłem go niechcący urwać ja, przy otwieraniu obudowy), a ścieżki na płycie przepalone(wydaje mi się, że przez kwas z baterii).

moje gg: 7988411

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#2 Post autor: Darek Mróz »

Zrób parę zdjęć i może coś da się wywnioskować. Blaszki doprowadzające zasilanie do płytki drukowanej RCXa mogą sprawiać wrażenie urwanych po otwarciu obudowy, ale tak ma być.
Najlepiej przywieź go w sobotę do Kielc :) (jeśli się wybierasz).
LEg GOdt Darek Mróz

Jakub350

#3 Post autor: Jakub350 »

Do Kielc bardzo chętnie bym jechał. Jestem tutaj nowy i niestety nie za bardzo w temacie. Co w tych Kielcach dokładnie się odbywa? Będę mógł zabrać tam swojego MOCa na jakąś wystawę? Jeśli ta impreza będzie godna uwagi, porozmawiam z rodzicami i no cóż... może pojadę ;)

Proszę o jakiegoś linka gdzie dokładnie będzie opisane co i jak. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#4 Post autor: greenblue »

Widzę, że nie tylko ja mam problem z RCXem. Mój przestał działać nagle. Nie wiadomo czemu :/ Być może to przez obcy kod, który chciałem wgrać do klocka. Nie sprawdziłem źródła i nie wiem.
RCXa nie rozbierałem wcześniej, a kabelki podłączałem zgodnie z wytycznymi. Akumulatorki nie wylały.
Darek, spotkałeś się z takim przypadkiem?
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#5 Post autor: Darek Mróz »

Jakub350: W Kielcach działo się początkiem sierpnia, w ten weekend będziemy sprzątać makietę Klocków-Zdrój, która stała w Muzeum Zabawek w Kielcach. Więcej o Kielcach znajdziesz na forum. Nie zwróciłem uwagi od kiedy jesteś na forum :).
greenblue: Nie spokałem się z przypadkiem, żeby zły kod unieruchomił RCXa, ale też nie robiłem tego typu doświadczeń :). Miałem natomiast inny przypadek w jednym z moich Spybotów: uszkodzona guma przewodząca od przycisku zasilania. Wklejenie nowej gumki z zestawu do naprawy pilotów zdalnego sterowania rozwiązała problem i Spybot włącza się za każdym razem.
LEg GOdt Darek Mróz

ODPOWIEDZ