[MOC] Kupa koni

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Kupa koni

#1 Post autor: zgrredek »

Praca zrobiona z myślą o konkursie Andzi, ale nie jestem pewien czy spełnia warunki konkursu. Miał to być domek mieszczan, a wyszły mi trzy domki. Miało być na płytach 32x32 i 32x16, a ja w kolorze szarym miałem tylko trzy płyty 32x16. W dodatku ten odcień szarości nie występował w latach 80-90tych. W tych latach nie występowała też fujarka z której jest gryf gitary - pochodzi chyba z Harrego Pottera. No i źrebaczek to chyba też późniejsze czasy, ale właśnie go dostałem i nie mogłem się powstrzymać, żeby go nie umieścić. No i "element koński" miał być nieobowiązkowym dodatkiem, a u mnie stał się głównym motywem. Z powyższych powodów liczę się nawet z dyskwalifikacją.
Obrazek
GALERIA
Ostatnio zmieniony 2009-05-05, 09:26 przez zgrredek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

No coż można powiedzieć... świetna praca ! Szczególnie zachwyciła mnie ta karoca i ten żółty łącznik między budynkami
37236809 nowe gadu:)

Rakenski

#3 Post autor: Rakenski »

Powiem tak. Twoje prace stoją na bardzo wysokim poziomie. Ale z prac, ktore prezentowałeś, ta podoba mi się nabardziej. Jest super. Fajny pomysł i świetne wykonanie. Myślę że Andzia przymknie oko, a jeśli nawet nie wyjdzie to proponuje zgłosić pracę do MOC-a miesiąca. Gratuluję pracy!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#4 Post autor: Scrat »

Praca kapitalna, aż wstyd teraz mi swoją wystawiać. Czuć atmosferę średniowiecznego miasta. Czy jest wnętrze?

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#5 Post autor: Ither »

Jak Cię zdyskwalifikują to daj cynk i zastrzelę bandę ;DD

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Mi też się MOC bardzo podoba. Świetnie wykonana karoca i budynki. Mamy tutaj sporo szczegółów, które bardzo urozmaicają model. Hehe- dobrze, że ktoś sprząta po tych koniach :P

...jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to ulica- jest zbyt jednolita kolorystycznie i za mało urozmaicona (motyw koński to trochę za mało, ale pewnie się czepiam :P ).

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

To jest najczystszy klimat lat 80/90tych. Jak żywcem przeniesiony w nasze czasy. Można by się przyczepić do drobiazgów, ale po co.
Kareta jest wspaniała.
Brawo jak zwykle brawo :)
Ostatnio zmieniony 2008-08-25, 22:38 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

A ja się troszkę poczepiam, bo ile można chwalić ;-)
Trochę smutno jest i szaroburo. Szczególnie na drugim planie po lewej. Dodałbym trochę zieleni, np. jakiś bluszcz wspinający się po tej najwyższej kamienicy. No i kogoś wyglądającego przez okno/okna.

Praca mocno trzyma klimat lat 90-tych. Najbardziej podoba mi się powóz, brawo!

rasch22

#9 Post autor: rasch22 »

Coś pięknego, ja nie mam złudzeń twoja praca jest rewelacyjna, gratuluje :)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10 Post autor: Qworg »

Praca bardzo mi się podoba, szczególnie ścianka kamieniczki po prawej (ta wykonana z narożnikowych ścianek), tylko ten żółty łącznik.. niby pasuje ale sprawia wrażenie jakby był trochę na siłę robiony.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

crises

#11 Post autor: crises »

Domki, domkami, ale jaka ładna kareta. Gitara też niczego sobie. Don Kichot (lub jemu podobny rycerz) na jednym ze zdjęć sprawia wrażenie, że nie mieści się pod łącznikiem.
Podłoże niestety smutne. Pokusiłbym się o jeszcze jedną warstwę różnokolorowych płytek, ale niewykluczone, że jest tak jak jest, żeby spełnić wymogi konkursu. Domki bardzo fajne, ale ten na lewo, choć ładny i ma ciekawe okna, to trochę mi nie pasuje do reszty. Prawdpodobnie właśnie przez okna, które są inne od pozostałych. No i ostatnia rzecz - końskie kupki nie są czarne.
Jednak pomimo tego, że trochę marudzę, cała praca bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

Karetka fajowa. Mi również bardzo podoba się tudorkowe mieszkanie na przejazdem.
No i te romantyczne wszechobecne kupy... ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Qworg »

crises pisze:Don Kichot (lub jemu podobny rycerz) na jednym ze zdjęć sprawia wrażenie, że nie mieści się pod łącznikiem.
No może trochę autora wybronię :) W średniowieczu często budowano bramy i wejścia niższe aby konny nie mógł swobodnie przejechać (musiał się pochylić lub zejść z konia).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#14 Post autor: Ither »

Hippotam pisze:A ja się troszkę poczepiam, bo ile można chwalić ;-)
Trochę smutno jest i szaroburo. Szczególnie na drugim planie po lewej. Dodałbym trochę zieleni, np. jakiś bluszcz wspinający się po tej najwyższej kamienicy. No i kogoś wyglądającego przez okno/okna.
a mi się właśnie ta szaroburość podoba zdecydowanie. oddaje klimat średniowiecznego miasta - brudnego i szarego. jeśli ma mi czegoś brakować, to brakuje mi rynsztoku :P

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#15 Post autor: PatrykZ »

Bardzo ładna scenka i piękna budowla. Średniowieczne kamieniczki nie w skali mikro (nie jak budowle w zestawach tematycznych Lego). Zwróciłem uwagę na rycerza i giermka, wjeżdżają do miasta w pełnym rynsztunku. Prawidłowo, to historycznie poświadczony szpan tamtej epoki.
No i ten wszechobecny odór końskiego łajna.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

ODPOWIEDZ