[MOC] Pojedynek między czarodziejem a wiedźmą

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

[MOC] Pojedynek między czarodziejem a wiedźmą

#1 Post autor: nori »

Pojedynek między czarodziejem a wiedźmą.

W końcu musiało do tego dojść. Odwieczni antagoniści, czarodziej i wiedźma spotkali się by udowodnić sobie które z nich jest lepsze. Stanęli naprzeciw siebie na szczytach dwóch zapomnianych formacji skalnych, obrazujących zresztą ich charaktery. Kto zwycięży ? To na razie jest niewiadome, nawet dla Orków i Krasnoludów którzy przygotowują się do zakładów. Pewnie obstawiają swoich stronników, choć do końca pewnym być nie można....

Obrazek

Przedstawiam swojego pierwszego moc’a, dość prostą scenkę która powstała zupełnie przez przypadek. Bardzo przypadła mi do gustu postać Wiedźmy, a w zestawieniu z Czarodziejem jakoś sam powstał układ dwóch skał: jasnej z podstawą brązowo – zieloną i obrośniętą zielenią dla Czarodzieja i ciemną z wylewającą się lawą dla Wiedźmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy podstawach górek widać zbiorowisko Orków i Krasnoludów, Orkowie taszczą ze sobą skrzynię ze zdobycznymi klejnotami, Krasnoludy przyniosły wykopane we swoich kopalniach kryształy. Zaraz będą przyjmować zakłady ! ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skała Czarodzieja, jak wspomniałem, ma podstawę ciemno-zieloną, przechodzącą w brąz (jasny i ciemny) uzupełnioną gęstym listowiem. Góra zwieńczona jest skałami w kolorze jasnoszarym o dość nieregularnym kształcie.
Skała Wiedźmy to bezlistna formacja w kolorze ciemnej szarości, z wypływającą z jej czeluści lawą.

Obrazek

Sama lawa natomiast jest podświetlana, dzięki zastosowaniu układu fiber-optic i mikromotorowi.

Obrazek

Obrazek

Podświetlenie w dzień niestety jest mało widoczne, o wiele lepiej sprawdza się w ciemnościach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A oto filmiki prezentujące działanie lawy:
01, 02

No i cała galeria.

Tło dla zdjęć jest składanką z okładek instrukcji serii Castle – z jednego zaczerpnięte zostały chmurki (dość mocno pozmieniane), z innego błyskawica i zarys zamku czy też trawka.

Wreszcie udało mi się coś zbudować, była to zabawa więc na pewno jest mnóstwo niedociągnięć, no ale cóż, zapraszam do komentowania.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

+podswietlnie
+pojedynek
+prezentacja

+-nie wiem czy ten balagan na dole jest potrzebny. chyba bym wolal sterylnosc

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Qworg »

Świetny pomysł, wykonanie też mi się podoba ale..:) ja bym zrobił trochę inaczej ( w sumie to miałem w planie zrobienie tego.. i nadal mam ale będę musiał mocniej pogłówkować :) ) Mógłbyś wykorzystać te pomarańczowe klocki które podświetliłeś i dać je pod czarodziejem/czarownicą jako skałę zmieniającą się w lawę pod wpływem niecelnego płomienia/błyskawicy walczących postaci, to dodałoby dużo dynamiki do twojej scenki i np czarodziejowi przerażoną minę gdy ten próbuje złapać równowagę.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#4 Post autor: Pepin Krootki »

Pomysłowe rozwiązanie z lawą :). W sumie do tego co się dzieje na górze to nie mam żadnych zastrzeżeń. Jednak skoro napisałeś -
nori pisze:Kto zwycięży ? To na razie jest niewiadome, nawet dla Orków i Krasnoludów którzy przygotowują się do zakładów
. Mogłeś pokusić się o rozbudowanie tego wątku.
Np. poszerzyć o parę studów polanę, rozstawić tam parę ławek i stół przy którym dyskutowano by o zakładzie ( a na którym leżałoby już trochę klejnotów ), tu i ówdzie postawić parę kielonków, kawałków mięska i dolny plan MOCa byłby o wiele ciekawszy.
A tło, jednym słowem, bombastyczne :)
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#5 Post autor: grevious27 »

Bardzo ciekawe, tylko czemu krasnoludy i orkowie stoją że tak powiem na linii ognia. Nie boja się że odbity czar lub odłamki kamieni w nich trafi :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Ja bym jednak zamienił im skały. Wiedżma mieszka w lesie, zbiera ziółka, opiekuje się zwierzatkami itp. Natomiast czarodziej (mag) jak sama nazwa wskazuje mieszka w mieście lub ewentualnie na samotnej wysepce skalnej. Wysepka może byc pochodzenia wulkanicznego:). Dół bym powiększył i mniej ciasno zagospodarował. Poza tem:
-Bardzo fajny pomysł,
-wiedźma i czarodziej - tu czuje się magię,
-skały
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#7 Post autor: SeezSQ »

Bardzo klawy pomysł i wykonanie!!! góra wiedzmy bardziej mi się podoba ;]
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Jestem pod wrazeniem :D
Jestes kolejnym (po KUKUSie) castlowcem z Krakowa, ktory udowadnia, ze wie do czego sluzy technic :D Bardzo fajnie sie to swieci, robi naprawde mocne wrazenie.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

Kubrick pisze:Jestes kolejnym (po KUKUSie) castlowcem z Krakowa, ktory udowadnia, ze wie do czego sluzy technic :D
... no cóż- w końcu technic to też klocki :P

Nori, jak na pierwszy MOC to jestem pod dużym wrażeniem- zrobiłeś go naprawdę solidnie :) Pomysł z górami i magią- powiem szczerze, że pewnie nigdy bym na to nie wpadł. I ta świecąca lawa- geniusz!! Jestem pod dużym wrażeniem- wszystko świetnie uformowane, ładne wykonanie drzew z owocami, kolorystyka dobrze dopracowana... Powinieneś robić więcej MOC-ów, bo widzę, że ci naprawdę dobrze wychodzą ;) nawet tło idealnie pasuje do serii castle...

... jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to filmy- pomyśl nad zrobieniem ogólnego filmu całości i poszczególnych funkcji modelu po czym wrzuć na YouTube- będzie się lepiej oglądać :P ...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Klap klap klap klap! <owacje>
No, naprawdę super praca. Fajnie wymodelowane skały i ta świecąca lawa.... ekstra:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#11 Post autor: nori »

Bardzo dziękuję za miłe słowa, niezmiernie mnie cieszy że scenka się podoba.
Co do gór, mroczna jakoś bardziej pasuje do postaci, jakby nie było, negatywnej, jasna i zazieleniona do przedstawiciela "jasnej strony".
Fakt środek nie wyszedł tak jak zamierzałem, ale trochę zabrakło miejsca, drzewo i skała zajęły go trochę za dużo. Postaram się jednak coś tam powciskać, może się uda ?
Co do pomarańczowych klocków, to ich umiejscowienie zostało określone przez długość kabelków fiber-optic ;-) Lawa miała wypływać nieco wyżej i miały od niej odchodzić błyskawice po uderzeniu przez czarodzieja, ale z powodu braku miejsca wyglądało to trochę ... kiczowato ;-)
Jeszcze raz dziękuję za ciepłe przyjęcie modelu.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

lordofdragonss

#12 Post autor: lordofdragonss »

haha. genialny pomysł i wykonanie!
Góra, lawa, drzewko... No i przyjmowanie zakładów xD

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#13 Post autor: lugomina »

Pomyslowe wykorzystanie zestawu Gigantycznych Szachów :-)
Podziwiam podswietlana lawe!
Tylko ta czereda krasnoludów na dole jest dla mnie bardzo malo czytelna. W zyciu bym nie zgadla, ze maja cos wspólnego z tlukacymi sie na górze protagonistami, juz nie mówiac o przyjmowaniu zakladów.. krasnoludy nawet nie patrza w góre, nie trzymaja kuponów w dloniach..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#14 Post autor: spacelord »

Bardzo udany pierwszy MOC :)
Klimat Ci się bardzo udał, lawa bardzo fajnie wyszła. Zdjęcie główne też ładnie obrobione.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Podoba mi się lawa w skale, szczególnie że jest podświetlona w sposób dający pewne złudzenie ruchu.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ