[MOC] Macki w kosmosie

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Macki w kosmosie

#1 Post autor: crises »

Znów nadeszła pora na kolejną porcję macek. Tym razem w scenerii kosmicznej.
Obrazek
Trochę się tam dzieje, do tego sporo zdjęć napstrykałem. Najpierw krótko opowiem co i jak a potem fotki. Naukowcy wykopali dziurę w ziemi. Badali skład skał. Niestety szyb okazał się za głęboki i coś z niego wylazło. Dziurę powinna ogradzać energetyczna bariera, ale ta działa tylko częściowo, a reszty nikomu się nie chciało naprawić. Chaos, panika, ucieczka. Niestety jeden z badaczy miał pecha. Drugi próbuje włączyć bezpieczniki. Reszta zwiewa. Jednak dwóch ludzi zachowało zimną krew. Pierwszy próbuje nadać sygnał SOS, a drugi zaraz rozpocznie piłowanie.
Widoki ogólne: [1] [2] [3] [4]
Ucieczka i pojazd: [1] [2] [3] [4]
Pechowiec: [1] [2]
Urządzenie nadawcze: [1] [2] [3]
Pojazd ma "ruchome zawieszenie". Prymitywne i raczej tylko do wyglądania: [1] [2] [3] [4] [5] [6]

W galerii jest sporo zdjęć, więc zapraszam. Jest już zmoderowana - ekspres.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

O, Crises zwiększa rozmiar? : o)
Dużo ciekawych rzeczy: np. sprytnie nadziany ludzik, fajne zawieszenie w łaziku, antena nadawcza. Ale najbardziej podobają mi się opadnięte płonące kawałki - o ile to właśnie są płonące kawałki (bo to chyba jednak miało być coś innego - tak czy inaczej ja je tak odbieram ; o) )
Nie podoba mi się tylko chaos wdzianek.
Zdrufko, Ciamek

rh

#3 Post autor: rh »

O ile tematy futurystyczno-kosmiczne zdecydowanie nie są czymś, za czym bym przepadał, to jednak ta praca robi wrażenia i przykuła moją uwagę.
Po pierwsze ciekawy pomysł, wykonanie też świetne.
Po drugie widzę, że coraz częściej w małych pojazdach pojawia się jakakolwiek namiastka zawieszenia, a to też ciekawy krok (już nie tylko specjalność czysto technicowa).
Po trzecie - minifig nadziany na mackę-kolec - genialne użycie czerwonej główki i rączek. Po prostu mistrzostwo :) wg mnie oczywiście :)
Poza tym cała historia opowiedziana - świetne dopełnienie całości :)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Qworg »

Bardzo fajna scenka, ciekawy pomysł na przełączniki z łapek, fajnie wygląda to szare urządzenie (świetna antena i zastosowanie "rozczłonkowanych" wężyków(?) ). Zawieszenie w samochodziku wygląda świetnie. Sam samochodzik ma wygląd bardzo taki "księżycowy" (taki bardzo prosty i trochę kanciasty) ale mi się jakoś nie podoba.... niby trzyma klimat całej scenki.... jakby czegoś mu jeszcze brakowało (może to kolor?). Świetnie wyglądają te pojemniki na ziemi (tzn. świetnie jest ich wykonanie, a nie to gdzie lezą:P).
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 08:02 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

lolas

#5 Post autor: lolas »

Swietna scenka!
Ostatnio widzialem sporo dobrych MOCy w postapokaliptycznych klimatach, ale wszystkie byly bardzo zblizone stylem. Twoja praca jest nieco "cieplejsza" - swoista hybryda surowych szaro-czarnych prac ( http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=259679 ) i klasycznego Lego Space (ach ci niebiescy i czerwoni kosmonauci ;-))

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#6 Post autor: bartek_mi »

+pechowiec + krew na ziemi
+antena (w ogole caly kontener ale antena bardzo mi sie widzi)
+oswietlenie z serkow
+zawieszenie lazika
+beczk/pojemniki/miny - nie wiem co to ale fajne :)
-zabudowa lazika hmmmm spodziewalbym sie po T czegos bardziej wyrafinowanego (innym bym popuscil ale... :) )


p.s. 22 ruszona (i tak dobra, ale nas rozpieszczasz prezentacja swoich MOCy wiec sie czepne :) )

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Ha! Super!:)
Bardzo mi się podoba, zwłaszcza pojemniki:) Jedny d czego mam zastrzeżenia to pojazd, a raczej jego koła... nie specjalnie mi pasują.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

crises

#8 Post autor: crises »

Dzięki za opinie. Odpowiadając na Wasze uwagi:
Ciamek pisze:O, Crises zwiększa rozmiar? : o)
Powoli zbaczam w kierunku dioramek, co nie znaczy, że z miniaturkami skończyłem :-)
Ciamek pisze:Ale najbardziej podobają mi się opadnięte płonące kawałki - o ile to właśnie są płonące kawałki (bo to chyba jednak miało być coś innego - tak czy inaczej ja je tak odbieram ; o) )
Dowolna interpretacja "dzieła" nie jest zabroniona. Ja robiłem kapiącą krew, ale mogą być też płonące kawałki.
Ciamek pisze:Nie podoba mi się tylko chaos wdzianek.
Wymówka jest taka: jak to w życiu, stroje się różnią.
Prawda: nie mam tyle classic spejsowych kombinezonów.
rh pisze:Po trzecie - minifig nadziany na mackę-kolec - genialne użycie czerwonej główki i rączek.
Tutaj akurat z braku główki użyłem czerwonego round bricka, ale chodzi o to samo.
Worg pisze:ciekawy pomysł na przełączniki z łapek
Pożyczony, przyznaję się bez bicia.
Worg pisze:Sam samochodzik ma wygląd bardzo taki "księżycowy" (taki bardzo prosty i trochę kanciasty) ale mi się jakoś nie podoba.... niby trzyma klimat całej scenki.... jakby czegoś mu jeszcze brakowało (może to kolor?).
bartek_mi pisze:zabudowa lazika hmmmm spodziewalbym sie po T czegos bardziej wyrafinowanego (innym bym popuscil ale... :) )
Mikolaj pisze:Jedny d czego mam zastrzeżenia to pojazd, a raczej jego koła... nie specjalnie mi pasują.
Nie będę ukrywał, że niezbyt umiem budować pojazdy. Faktem jest, że czarny tu nie do końca pasuje. Trochę go złamałem kolorowymi pojemnikami na pace i niebieskim kierowcą. I tak, że to zawieszenie udało mi się zrobić.
Worg pisze:Świetnie wyglądają te pojemniki na ziemi (tzn. świetnie jest ich wykonanie, a nie to gdzie lezą:P).
Wpadłem na nie w ostatniej chwili i też mi się pododbają ;-)
lolas pisze:Twoja praca jest nieco "cieplejsza" - swoista hybryda surowych szaro-czarnych prac ( http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=259679 ) i klasycznego Lego Space (ach ci niebiescy i czerwoni kosmonauci ;-))
Do tego trochę problemów z balansem bieli i całość wyszła w ciepłej tonacji.
bartek_mi pisze:p.s. 22 ruszona (i tak dobra, ale nas rozpieszczasz prezentacja swoich MOCy wiec sie czepne :) )
Tak, niestety ta jest ruszona. Zapomniałem ustawić czasowy samowyzwalcz w aparacie. Dałem ją, bo ujęcie wydawało mi się ciekawe.

Jeszcze z takich drobiazgów opowiem Wam o barierze energetycznej. Każdy z czterech narożników jest generatorem. Te działąjące wysyłają promień i mają zielone światełko. Zepsute mają światełko czerwone. Dodatkowo na tablicy z bezpiecznikami dwie łapki są "on", a dwie "off". To tyle, gdyby ktoś miało chotę zgłębiać tajemnice płotu.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#9 Post autor: caro »

Wprawdzie nie przepadam za takimi klimatami,ale twoja scenka ma to-coś :) Mam zastrzeżenia do dwóch rzeczy.Pierwsza z nich to pojazd(jak juz kilka osob napisało) niespecjalnie pasują do niego koła.Tak samo sama scenka mogłaby być ciut większa bo moim zdaniem to ludziki troche z niej "spadaja". Ale to może tylko mnie się tak wydawać :D
Powoli Astra GSI

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#10 Post autor: spacelord »

Ciekawa scenka :)
Wszystko fajne, ale wg mnie pojazd jest najsłabszym elementem... jakoś słabo mi czarny pasuje, i w ogóle mógłby być bardziej kosmiczny ;)
No i dwie wolne macki nie mają kolców, a ta od pechowca ma - ale pewnie kolce się chowają ;)

ODPOWIEDZ