[MOC] NRD nadjeżdza :) ( IFA W50 1:17 )

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#16 Post autor: TruckeR »

Robson1903 pisze:Moim zdaniem to mój najlepszy model, który powstał.
Moim też. Co tam jakieś MANy, Scanie, Mercedesy, to wszystko już było. IFA to jest coś!
aro_kal pisze:Szkoda, że paka jest różnokolorowa, tzn. użyłeś różnych odcieni szarego lub zżółkłych klocków.
A widziałeś kiedyś IFĘ z perfekcyjną blacharką, idealnym lakierem itede? ;-)
aro_kal pisze:Nie ujdzie jak dla mnie przedni słupek, bo takie mocowanie klocka jest zwyczajnie nieuczciwe i trzyma się to jedynie na słowo honoru.
Ale dla niektórych pojazdów to jedyne rozwiązanie :-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#17 Post autor: Robson »

V1 pisze:Czy zawieszenie nie powinno być nieco wyższe?
Moim zdaniem nie, jak ją budowałem to przykładam model do monitora do planów konstrukcyjnych i było idealnie.
V1 pisze:Mam wrażenie że w oryginale koła nie siedzą tak głęboko w nadkolach, ale może tylko mi się wydaje.
Jeszcze głębiej się nie dało a tak właśnie powinno być :P :/ Bo to taki śmieszny model jest...
I może mógłbyś wykafelkować pakę ? :)
Nie mam w tej chwili tyle tile szarych ale jak będą ...
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#18 Post autor: Scrat »

Nie znam się, ale model faktycznie ładny, zdecydowanie Twój najlepszy. Tylko taki ładny model zasługuję na zdecydowanie lepsze zdjęcia...

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#19 Post autor: Kubrick »

TruckeR pisze:
aro_kal pisze:Szkoda, że paka jest różnokolorowa, tzn. użyłeś różnych odcieni szarego lub zżółkłych klocków.
A widziałeś kiedyś IFĘ z perfekcyjną blacharką, idealnym lakierem itede? ;-)
Dokladnie. Jak sterylnie, to w supersamochodach. Ciezarowka, im bardziej poobijana, porysowana i do poprawek lakierniczych, tym bardziej urokliwa :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#20 Post autor: Robson »

Czy tak ważny jest odcień klocków ? Ważny jest model bardzo proszę o komentarze sugestie względem jego :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#21 Post autor: caro »

Dwa miesiące pracy...Efekt oszałamiający :D Ogladam Twoja galerie na brickshelfie i naprawde musze zgodzić się z resztą-To jest jak dotąd najlepszy Twój model :) Oby tak dalej! Powodzenia :)
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#22 Post autor: Robson »

No teraz model bedzie jeszcze LEPSZY !! Gwarantuje, ale poczekacie troche:P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#23 Post autor: Ramzes »

Mocyk na zdjęciach się ładnie prezentuje.
Ciekawie zrobiles atrape chłodnic, troche kombinowania jak mysśle było:)
Teraz to tylko brakuje Ci wpakować w to Pf medium, Xl i ruszyć w teren:P
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-09-02, 20:34 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.

hubertsumo

#24 Post autor: hubertsumo »

Model jest świetny. Bardzo podoba mi się jego kolorystyka a atrapa chłodnicy jest wręcz rewelacyjna. Nie mogę się doczekać co pokażesz następnego skoro mówisz że jest jeszcze lepsze niż ten model.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#25 Post autor: Maciej Drwięga »

Na początek powiem, że mi się podoba. Samochód trzyma charakter - własny, nie kopiowany z czegoś co już powstało i tylko zmienia się kolor w zależności od zasobności portfela. Fajnie zrobiony grill, ciekawie wyprowadzony dach i barzo ciekawe mocowanie koła zapasowego. Mówiłem to już w Kielcach i powtórzę raz jeszcze - fajne.

Teraz się trochę poczepiam :) Mogę ? :)
- Sariel wspomniał o zdjęciach i słusznie. Nawet nie chodzi o białe tło i naturalne światło. Używasz dość krótkich ogniskowych, które wypaczają perspektywę a jednocześnie robisz zdjęcia trzymając aparat nieco nad modelem. To zaczyna deformować model i zdjęcia takie jak to na przykład http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3394408 wyglądają średnio realistycznie: narożnik dachu i lusterko dominują nad resztą kabiny, ktora wydaje się niższa niż jest. Proponuję robić zdjęcia z obiektywem trzymanym na wysokości połowy kabiny, z większej odległości i używać zooma. Oczywiście statyw i naturalne światło konieczne. Nie bój się też pleneru. Jeśli chcesz używać szerokiego kąta to tylko wtedy, kiedy przerysowanie gabarytów ma jakiś cel - jak np. zrobiłem to tutaj http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1464600 czy tutaj http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1464605 - chodziło o sztuczne powiększenie kabiny modelu i zaburzenie jego długości (optyczne skrócenie) co dodało realizmu.
- gdzie jest silnik i skrzynia biegów ? Rozumiem, że silnik można sobie darować ale skrzynia powinna pojawić się za kabiną między podłużnicami podwozia i to z niej powinien wychodzić wał, nie z technic bricka / poprzeczki :)
- zamiast flamastra przy światłach powinieneś uzyć oponek od roweru i wiem, że już Ci to było mówione wiele razy nie tylko przeze mnie :)

Kilka uwag jeszcze jest - jak np. mocowanie dachu (te half piny psują efekt) albo zbyt cieńki most w stosunku do obudowy dyfra. To nie zmienia faktu, że samochód Ci wyszedł ładny i rzeczywiście lepszy niż poprzednie. Poprawisz niedoróbki ? Jeśli chcesz go dalej przebudowywać wywalę wszystkie swoje pomysły w szczegółach tutaj.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#26 Post autor: Robson »

Zdjęć to naprawdę mnie musicie nauczyć robić, bo mi zupełnie nie wychodzą.
Silnik i skrzynia biegów - miało być pfowanie ale nie starczyło czasu. I została dziura...
Oponki od roweru - tak to jest myśl - użyłem gumek białych ale one coś mało zakrywały :P
Most - prawda mógł by być z round brick 2x2 .
Na razie kończę do niego przyczepę ale jak to mi się uda to popoprawiam i pokaże :P
Cb1100RR

ODPOWIEDZ