[MOC] Orkowy wóz do transportu Ogrów

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

[MOC] Orkowy wóz do transportu Ogrów

#1 Post autor: nori »

[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7183]Temat zlecenia pierwszego.[/URL]

Cytat:
Zbudowac NIETYPOWY pojazd towarowy. TRZEBA pokazac ladunek.
Fantasy: +1 punkt za pojazd z minimum 12 kolami


Przedstawiam:
Orkowy wóz do transportu Ogrów

Obrazek

Wiadomo że w potyczkach w świecie magii, po stronie Orków często stoją potężne Ogry. I mimo że te bestie są nieocenionymi sojusznikami, to jednak posiadają dość humorzaste charaktery, przez co Orkowie zostali zmuszeni wymyślić sposób by bezpiecznie je transportować. Bezpiecznie przede wszystkim dla siebie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wóz napędzany jest jednym smokiem, też niebezpiecznym, ale poza smokiem tylko Ogry mógłby go uciągnąć, a te siedzą w klatce. Więc wyboru większego jakoś Orki nie miały.

Obrazek
Obrazek

Jak widać smok jest spętany, by przypadkiem nie zachciało mu się poderwać do lotu.

Za pomocą mocnych łańcuchów smok ciągnie pierwszy moduł powozu, w którym urzęduje woźnica, a przy okazji jest miejsce na transportowanie potężnych maczug, czyli delikatnej i humanitarnej broni Ogrów.

Obrazek
Obrazek

Drugi moduł sprzężony z pierwszym także łańcuchami, to już miejsce gdzie urzędują Ogry. Jako że mają ciężki charakterek, Orki starają się nie przewozić więcej niż cztery sztuki takiego inwentarza. Dodatkowo, tak na wszelki wypadek, są związane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać Orki zbudowały wóz wykorzystując bale drewna, żelazne kraty oraz kości. Kraty musieli ukraść Krasnoludom, z kośćmi na szczęście nie było tyle problemów - dostarczyły je zaprzyjaźnione truposze...

Cała galeria.
Ostatnio zmieniony 2008-09-11, 15:08 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Kaczor

#2 Post autor: Kaczor »

Pomysłowe :) Do tego w klimacie całej serii.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Super klimatyczne :D Kojarzy mi się z V aktem z Diablo II :D
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#4 Post autor: grevious27 »

Bardzo ciekawy pojazd :) Podoba mi się pomysł ze smokiem.
Ostatnio zmieniony 2008-09-07, 19:36 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Dobreee! :-)
Ciekawy pomysl, rzeczywiscie nietypowy i dobrze wybudowany.
No i wreszcie na cos sie przydaly te wielkie kola z Castle :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Skąd wy bierzecie takie pomysły. Genialne, genialne, genialne!
No i mam dylemat trzymac stronę orków czy kosmicznego Toi-toia xD
Ostatnio zmieniony 2008-09-08, 06:08 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

lordofdragonss pisze:Z kąd wy bierzecie takie pomysły. Genialne, genialne, genialne!
Nie wiem SKĄD, ale 12 kół w Fantasy, które na dodatek wyglądają dobrze, to już coś.
Brawo Panie Nori :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Wow Nori.... To jest ekstra!
Utknąłeś 12 kół w czymś takim... no nieźle.
lordofdragonss pisze:No i mam dylemat trzymac stronę orków czy kosmicznego Toi-toia xD
Poczekaj na resztę prac - zobaczysz, że na pewno będzie jeszcze coś ciekawego:)
Ostatnio zmieniony 2008-09-08, 14:56 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Conrack1410

#9 Post autor: Conrack1410 »

A mi za to praca podoba się dość średnio

pewnie dlatego ,że zbytnio nie lubię prac będących bardzo zbliżonymi stylistycznie do oryginalnej serii

dokucza mi bardzo " fantastyczny " styl budowy wozu a także fakt w jaki sposób jest ciągnięty przez smoka - nie wyobrażam sobie jak taki smok z rozpostartymi do lotu skrzydłami mógłby uciągnąc taki wóz

D.

#10 Post autor: D. »

Niewątpliwie na plus pracy wypada zaliczyć to, że z powodzeniem mogłaby być seryjnym modelem... No ale właśnie, trąci wtórnością. Choć, sympatyczne to bardzo :)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#11 Post autor: nori »

Dziękuje wszystkim za miłe słowa, o wtórność raczej chyba trudno, nie wzorowałem się na czymś co rzeczywiście istnieje, model powstawał "z głowy" i takie rozwiązania jak kościane zadaszenie zostały wprowadzone praktycznie w ostatnim momencie (i z tego powodu że proste wyglądało dość .... wtórnie ;-) )
D. pisze:Niewątpliwie na plus pracy wypada zaliczyć to, że z powodzeniem mogłaby być seryjnym modelem
To chyba mogę potraktować jako naprawdę duży komplement ;-)
Conrack AFOL PL pisze:dokucza mi bardzo " fantastyczny " styl budowy wozu a także fakt w jaki sposób jest ciągnięty przez smoka - nie wyobrażam sobie jak taki smok z rozpostartymi do lotu skrzydłami mógłby uciągnąc taki wóz
Sposób fantastyczny bo i era fantastyczna, natomiast cóż jak następnym razem zobaczę smoka to się go spytam jak potrafi ciągnąć wóz ;-) Niestety nie wiem jak potrafi, ja sobie to tak wyobraziłem i w sumie nie spojrzałem pod tym kątem.
Przy okazji, według niektórych legend smoki to bardzo inteligentne stworzenia i potrafią używać języka ludzkiego (choć znając życie to tak jak wszystkie stworzenia we wszechświecie to znają tylko angielski).
Z drugiej strony jakby smoki były na tyle inteligentne to pewnie nie dały by się wrobić w tak niewdzięczną robotę jak robienie za zwierze pociągowe. No chyba że mają jakiś ukryty cel.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ramzes »

Klimatowa ta maszyna wyszła!
Chyba zaczynam powoli lubieć "Tolkienowskie Lego"

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Super ci to wyszło :) Bardzo podoba mi się pomysł na transporter ogrów. Obawiam się, że po nierównym i bagnistym terenie smok miałby rzeczywiście problem, żeby pociągnąć pojazd. No i dopracowałbym trochę samą obronność pojazdu- jakąś dużą broń czy coś, co by było w stanie obronić pojazd w razie braku orkowych posiłków. Świetny pomysł z kołami- przykład idealnego ich użycia :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#14 Post autor: Ither »

KUKUS pisze: No i dopracowałbym trochę samą obronność pojazdu- jakąś dużą broń czy coś, co by było w stanie obronić pojazd w razie braku orkowych posiłków.
Może laser? :D:D
nie zapominajmy, że to TRANSPORTOWIEC, a nie CZOŁG :D

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#15 Post autor: tomey »

Wóz jest rewlacyjny - zachwycają duże rozmiary i bigactwo szczegółów
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ