[MOC] Mobilna Platforma Lądowiskowo-Transportowa

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Mobilna Platforma Lądowiskowo-Transportowa

#1 Post autor: Jantin »

Pewnego pięknego poranka roku 2018 ktoś z inwencją w sztabie US Army stwierdził, że "fajnie by było mieć lotniskowiec kolejowy". Tak więc dział projektów dostał zlecenie, wykonał projekt i zorganizował konferencję z prezentacją. Wtedy to inny ktoś z inwencją spytał: "Po co to komu? Przecież i tak będzie użyteczne tylko na bezleśnych/niezabudowanych równinach i pustyniach, będą na tym lądować tylko śmigłowce i samoloty pionowego startu (za krótki pas) i łatwo to zablokować gdzieś na torach." Pomysł upadł jako militarny, za to niedługo potem do biura zgłosiła się NASA, stwierdzając, ze coś takiego znacznie ułatwi im życie z nowymi promami kosmicznymi. Wylądowanie na jednostce transportowej zaoszczędzi kosztów i wysiłków przewożenia promu z lądowiska do hangaru, a na pokładzie pojazdu będzie można umieścić jakieś sprzęty pierwszej potrzeby po lądowaniu. Tak tedy wymieniono podwozie kolejowe na wielkie koła, powiększono wagon kilkukrotnie i o dział techniczno-użytkowy, a na koniec dodano potężną jednostkę napędową. Na Cape Canaveral położono ogromne tory i specjalny hangar.
Oto on. Mikroskalowy, 1 stud = 2 metry.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I ładunek: 2 promy kosmiczne.
Obrazek

20-kołowy (16 kierownic i 4 koła z tyłu) MOC na 1-szy etap BTT 2008. Tak w ogóle to wyskoczył on nieco znienacka, prosto w całowakacyjną akcję reorganizacji kolekcji (która zresztą trwa). Tym samym modele będą raczej małe i raczej niezbyt różnorodne kolorystycznie.

GALERIA (nieopublikowana)

Czekam komentarzy, a zwłaszcza krytyki ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

To ja zacznę:
Fajne te wszystkie różności wystające po bokach, jak i cały pojazd - fajnie po prostu wygląda :)
Bardzo ciekawe użycie kierownic, i do tego pasujące do całości...

A teraz tak pożądana krytyka ;)
Góra jakoś mi się nie podoba :/ - to miejsce na statki całe takie płaskie, nic nie wystaje - i ogólnie odstaje klimatem od reszty...

Tyle :)
Ostatnio zmieniony 2008-09-13, 10:46 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Świetny pomysł,dobre wykonanie :) choć to czarne po bokach mi nie pasuje. Na pierwszy rzut oka wygląda jak czarne okna,a te już nie pasują do skali.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ramzes »

Ciekawie wykonałes promy kosmiczne, w takiej skali to na prawde nie lada wyzwanie:)
Platforma, również pieczołowicie wykonana, jedyne co mnie troszke drażni ( zręszta nei tylko mnie) to lądowisko. Czegoś mu brakuje.
pozdrawiam

Kaczor

#5 Post autor: Kaczor »

Kierownice miażdżą XD

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

Bardzo dobry pomysł na koła. Natomiast góra wydaje się dla nich trochę zbyt masywna...

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#7 Post autor: Iskra »

O kurczę, ale pomysłowo użyłeś tych małych kierownic. :)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Jantin »

spacelord pisze:to miejsce na statki całe takie płaskie, nic nie wystaje
Jakby wystawało, to by się promy zaczepiały xD Skala zobowiązuje, a jedyne co przyszło mi do głowy, to typowe wyposażenie pasa startowego: lampy, znaki, koleś ze świecącymi pałami... A lampa o średnicy 2 metrów wyglądałaby głupawo w realu.
Ramzes pisze:Ciekawie wykonałes promy kosmiczne, w takiej skali to na prawde nie lada wyzwanie:)
Kaczor pisze:Kierownice miażdżą XD
Iskra pisze:O kurczę, ale pomysłowo użyłeś tych małych kierownic. :)
caro pisze:Świetny pomysł,dobre wykonanie
Dzięki. Kierownice przyszły mi do głowy, bo pomysł 20 jakichkolwiek innych kół nieco mi nie leżał, a w Steampunku (nie mówiąc o fantasy) nic bym twórczego nie stworzył.

ODPOWIEDZ