[MOC] Przemeblowanie w Klockach-Zdroju

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Przemeblowanie w Klockach-Zdroju

#1 Post autor: pit »

Witam!
Ponieważ część osób wycofało swoje kamienice z Klocków-Zdrój, trzeba było zrobić małe przemeblowanie - czyli poprzestawiać pozostałe kamienice. Ale w jaki sposób przestawić kamienicę w całości?

Oto rozwiązanie - ciągnik do transportu ciężkich ładunków:
Obrazek
Pojazd składa się głównie z silnika okrętowego z doczepioną z przodu kabiną kierowcy oraz układem przeniesienia napędu z tyłu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na ostatnim zdjęciu widać wał napędowy.

Do transportu potrzebna jest również laweta
Obrazek Obrazek Obrazek
zaopatrzona w 24 koła (duży ciężar więc i kół musi być dużo).

Tutaj widać kabinę kierowcy
Obrazek

No i wreszcie ładunek
Obrazek Obrazek Obrazek

oraz sam moment przeprowadzki.
Obrazek

Zapytacie jak załadować kamienicę na lawetę...
Do tego potrzeba jednego Administratora lub kilku VIPów :)

Praca powiedzmy na czasie, choć właściwie na czasie była, jak wpadłem na ten pomysł, czyli po powrocie z Kielc.
A kamieniczka, no cóż, taka trochę musztarda po obiedzie :D

Praca jak zwykle na ostatnią chwilę, ale taki już jestem...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-09-15, 00:39 przez pit, łącznie zmieniany 2 razy.

Kaczor

#2 Post autor: Kaczor »

Kurczę to BTT wyzwala niezwykłe pomysły - silnik okrętowy na kółkach :D

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Rozwalił mnie widok silnika okrętowego na kółkach :D! Ta maszyna wygląda pokracznie ;P ale jest fajowa!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Pomysł z silnikiem okrętowym jest pierwszorzędny ale za to wykonanie nie przypadło mi do gustu. Nieco to wszystko przekombinowane. Pojazd wygląda jakby był zrobiony na złomowisku i pasowałby zdecydowanie lepiej do post apokaliptycznej wizji świata niż do Klocków Zdroju. Kamieniczki się nie czepiam bo sam zaznaczyłeś że jest tylko dodatkiem.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#5 Post autor: pit »

ImpreSariO pisze:Pomysł z silnikiem okrętowym jest pierwszorzędny ale za to wykonanie nie przypadło mi do gustu. Nieco to wszystko przekombinowane. Pojazd wygląda jakby był zrobiony na złomowisku i pasowałby zdecydowanie lepiej do post apokaliptycznej wizji świata niż do Klocków Zdroju. Kamieniczki się nie czepiam bo sam zaznaczyłeś że jest tylko dodatkiem.
Jeśli chodzi o silnik, to wzorowałem się głównie na tym:
http://www.mak-global.com/prod/prod.php.
Natomiast faktycznie trochę niefajnie wygląda tutaj połączenie starego i nowego odcienia szarego. Ale to również kwestia oświetlenia.

Kaczor

#6 Post autor: Kaczor »

No i w rzeczywistości raczej takie coś by nie zadziałało. Coś musiałoby się urwać ;) Taka moc na parę małych kółeczek...

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Świetny pojazd Pit, naprawdę robi wrażenie mocnego. :) Jest przekombinowany, w sensie pozytywnym rzecz jasna, ma bardzo dużo detali, aż trudno się połapać co do czego. Szkoda że dopiero teraz go zbudowałeś, w Kielcach musieliśmy dźwigać te kamieniczki aż do dziś bolą nas plecy. :P Naprawdę bardzo fajna maszynka, gratuluję...
Pozdrawiam,
Maciej

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#8 Post autor: djtermoz »

Mocno przekombinowane. Ale poniewaz to klocki to wszystko jest mozliwe bo inaczej to raz, ze brakuje Ci cysterny do tego silnika (to monstrum pije pewnie hektolitry paliwa na godzine pracy), dwa, ze podwozie wyglada troche slabo, trzy, ze przeniesienie takiej mocy na te male koleczka raczej sensownie nie wyglada, a cztery, ze jeszcze te kamienice trzeba jakos podniesc i postawic na lawecie.
Ale silnik ladnie wymodelowany...

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ramzes »

Ciekawy model Ci wyszedł. Połączenie samochodu i silnika okrętowego robi wrażenie:)
interesuje mnie przełozenie, bo na jedną oś taka moc to hoho:]
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-09-15, 19:29 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.

pkowalcz

#10 Post autor: pkowalcz »

Szczerze mówiąc nie podoba mi się ten model. Pierwsza rzecz to ogólna sylwetka - wygląda jak zdeformowana cysterna. Druga sprawa - sposób połączenia kabiny z resztą pojazdu: mam nieodparte skojarzenie z żółwiem wysuwającym głowę ze skorupy ;).
Paradoksalnie najlepsza w całej pracy jest zbudowana niejako w charakterze dodatku kamienica - bardzo ładnie zrobiony żółty detal z błotników i kwiatka, podoba mi się również wykończenie dachu serkami. Niestety niżej jest już najwyżej średnio ;).

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

pkowalcz pisze:Druga sprawa - sposób połączenia kabiny z resztą pojazdu: mam nieodparte skojarzenie z żółwiem wysuwającym głowę ze skorupy ;).
A to zle? ;)
Mi sie akurat ten pojazd podoba wlasnie dlatego, ze taki nietypowy (ale chyba tak tez brzmialo wymaganie BTT, nieprawdaz?).
Podziwiam tutaj mila dla mego oka forme - a wszelkie watpliwosci z real life (cysterna na paliwo, czy lamliwosc konstrukcji) odstawilam na bok, aby sie napawac :)
Paradoksalnie najlepsza w całej pracy jest zbudowana niejako w charakterze dodatku kamienica - bardzo ładnie zrobiony żółty detal z błotników i kwiatka, podoba mi się również wykończenie dachu serkami.
Tu sie zgadzam jak najbardziej - kamienica Kwiatkowska z owalem jest uhhhhrocza! :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ