[MOC] Mercedes Benz - laweta

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

[MOC] Mercedes Benz - laweta

#1 Post autor: makorol »

Pzredstawiam Wam mojego najnowszego MOCa - lawetę.

Obrazek

Na początku chciałbym powiedzieć, że jest to mój pierwszy model, w którym rama i wszystkie mechanizmy są z liftarmów. Było to dla mnie dość trudne, ale za to ile się nauczyłem !
Trochę o modelu:
Są w nim 4 silniki: 1 XL, 2 mediumy i 8735.
Dodatkowo zamontowalem światła i przełącznik w kabinie.
Działanie lawety mnie zadowala, chociaż nie udało mi się ustawic paki płasko - jest tam tyle kabli i różnych takich, że po rpostu nie było miejsca. Drugim minusem jest bęben wyciągarki umieszczony w podwoziu - przy wysuwaniu platformy, linka się skraca.
Ale poza tym, to myślę, ze laweta mi się udała, do tego to pierwszy MOC z liftarmów :P

Obrazek

Obrazek

Galeia: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=343609
Film:
[youtube]http://youtube.com/watch?v=A_0nN6X8sGk[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2008-09-21, 11:40 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

crises

#2 Post autor: crises »

Jak dla mnie bomba. O technikaliach nie potrafię nic napisać, ale estetyka modelu i przede wszystkim prezentacja są na szóstkę. Niejeden użytkownik tego forum może się od Ciebie uczyć jak pokazywac swoje MOCe.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Ładny, realistyczny, funkcjonalny MOC, gratulacje :)
Teraz ponarzekam:
- do braku zawieszenia się nie przyczepię, bo skala jest tak mała że pojęcia nie mam jak by je upchnąć
- w kabinie dałoby się chyba zrobić otwierane drzwi; ma wnętrze, więc jest miejsce na nie, a ładnie by to grało z jej realistycznym wyglądem
- uwaga natury bardziej ogólnej: to już któraś Twoja ciężarówka w konfiguracji europejskiej, z podobnym typem zabudowy i w tym samym kolorze. Zaczynam mieć problem z odróżnieniem jej od poprzedniej. Myślę, że wskazany by był jakiś bardziej odróżniający się MOC, jeśli ciężarówka to przynajmniej w innych kolorach, a najlepiej w wersji amerykańskiej i w innej skali. Może jestem przewrażliwiony, ale sam mając kilkadziesiąt zbudowanych MOCy staram się unikać podobieństw między nimi, a już szczególnie budowania kilku podobnych pod rząd. Co prawda pokazałem ostatnio dwie ciężarówki wyścigowe jedna po drugiej, ale wspólną miały tylko skalę i koła. Nie mogę teraz sprawdzić w Twojej galerii ile masz już na koncie ciężarówek, ale jeśli za chwilę zobaczymy kolejną, to trudno będzie Ci uciec od etykietki ciężarówkoroba :)
- jeszcze jedno: rozmiar filmu. Jeśli nie mogę go normalnie obejrzeć na łączu 1 MB, tylko muszę czekać kilka minut, tak ze 3 razy dłużej niż trwa sam film, to albo serwery YouTube ogarnął pożar, albo mocno przesadziłeś z jakością :) Nie wiem czym go edytowałeś, ja używając WMM staram się kompresować do jakości 340 Kb/s, w wyjątkowych przypadkach 512 Kb/s, nie więcej
- fajne zdjęcia z kamery na MOCu :)
Ostatnio zmieniony 2008-09-21, 12:21 przez Sariel, łącznie zmieniany 4 razy.

Jakub

#4 Post autor: Jakub »

Swietnie wykorzystałeś kierownicę do znaczka mercedesa .
Bardzo pomysłowa jest ta ciężarówka jak i wykonanie.
Nieźle też wykonałeś wycieraczki :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Jakub pisze:Swietnie wykorzystałeś kierownicę do znaczka mercedesa
Pomysł na znaczek Mercedesa z kierownicy Lego ma jakieś 8 lat :) http://www.el-caracho.de/html/models/actros.htm
To wcale nie umniejsza temu, co zrobiłeś. Po raz kolejny niespecjalnie jest się do czego przyczepić. Co najwyżej do łącza inetowego Sariela, które wyraźnie zepsuło mu humor.
Estetyczne, małe, kompaktowe i działające. Fajne :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Jakub

#6 Post autor: Jakub »

Cóż o tym ,że ten pomysł jest taki stary nie wiedziałem .
Znaczek czy stary czy nie i tak fajny :P

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#7 Post autor: makorol »

Dzięki :)
Wiem, że cieżaówki robią sie już nudne i trudno je odrożnić od poprzednich. Co do koloru, to musiałbym uzbierać dużo dodatkowych klocków. No chyba, żebym zrobił coś czarnego. Ale mam w najbliższych planach trochę maszyn budowlanych, więc można będzie odpocząć od ciężarówek :P
Otwieranych drzwi ni mam jak zrobić, bo w kabinie jest silnik, cały układ skrętu, światła, battery-box i ok 0,5 m. przewodów :)

PS. Chyba jestem pierwszy, który dał osłony z boxa 9v, na PF.
Ostatnio zmieniony 2008-09-21, 13:13 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

makorol pisze:Wiem, że cieżaówki robią sie już nudne i trudno je odrożnić od poprzednich
Ciezarowki nigdy sie nie znudza!!
makorol pisze:Co do koloru, to musiałbym uzbierać dużo dodatkowych klocków.
Ten jest jedyny sluszny, buduj w nim dalej :D
makorol pisze:Ale mam w najbliższych planach trochę maszyn budowlanych, więc można będzie odpocząć od ciężarówek :P
Jakos przetrwamy, ale bede z utesknieniem czekal na kolejna ciezarowke.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

rh

#9 Post autor: rh »

Sariel pisze:a najlepiej w wersji amerykańskiej
O nie ;) co to, to nie :) właśnie europejskie ciężarówki też są piękne i bardzo mnie cieszy, że właśnie Makorol robi europejskie wersje, a nie amerykańskie :) pozostaje tylko czekać aż ktoś zrobi np. SISU :)

Natomiast ciężarówka mi się podoba zdecydowanie bardziej od ostatniego IVECO :) chociaż koła - coś mi w nich nie gra, może chodzi o kolor felg?
Maciej Drwięga pisze:Estetyczne, małe, kompaktowe i działające. Fajne :)
To chyba najlepsze podsumowanie całej ciężarówki.

A jak na razie to zostaje mi czekać na galerię by się dokładniej przyjrzeć jej, a szczególnie konstrukcji podwozia :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#10 Post autor: makorol »

rh pisze:Natomiast ciężarówka mi się podoba zdecydowanie bardziej od ostatniego IVECO :)
No weź, IVECO było o wiele bardziej dopracowane. Ale dzięki :)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

Kolejny ładny i w pełni funkcjonalny model w twoim wykonaniu ;)
Świetnie poupychane mechanizmy. Mam jedno ale ;P zaokrągliłbym troszkę dach, moim zdaniem jest za płaski.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

makorol pisze:Dzięki :)
Wiem, że cieżaówki robią sie już nudne i trudno je odrożnić od poprzednich.
Ano własnie. Pora zmierzyć się z czymś z czym każdy prawdziwy mężczyzna musi się zmierzyć. Z ZAMKIEM. Ewentualnie jakąś kamieniczką :D

Co do modelu to ja mogę tylko powiedziać, że estetycznie jest bardzo fajny. Nawet te study jakoś nie rażą. Zresztą dzięki nim widać że to lego, bo inaczej możnaby pomyśleć, że to jakiś normalny samochód. No a na technice to tradycyjnie się nie znam :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#13 Post autor: makorol »

kris kelvin pisze:Ewentualnie jakąś kamieniczką :D
To już wkrótce :P

Dzięki !!
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#14 Post autor: Bartex0805 »

Bardzo fajne mocek, jak zawsze podobają mi się twoje prace. Są estetyczne i bardzo funkcjonalne. Nie wspominam już że masz tylko 14 lat a budujesz jak profesjonalista oby tak dalej czego ci życzę. Pozdrówka

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#15 Post autor: Bricksley »

Estetycznie bardzo ładny, białe felgi ładnie się komponują. Gdyby miał jeszcze otwierane drzwi byłoby super :)
makorol pisze:Działanie lawety mnie zadowala, chociaż nie udało mi się ustawic paki płasko - jest tam tyle kabli i różnych takich, że po rpostu nie było miejsca.
Jakbyś trochę bardziej pokombinował to myślę, że udało by Ci się uzyskać poziom.
makorol pisze:że jest to mój pierwszy model, w którym rama i wszystkie mechanizmy są z liftarmów.
Gratuluję udanego sukcesu, ale mam nadzieję, że nie opuścisz technic bricków i platów.
makorol pisze:Ale mam w najbliższych planach trochę maszyn budowlanych
Boję się myśleć o tym :D

Ogólnie fajna ciężarówka :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ