[MOC] Amfibia

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Amfibia

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry !
Oto moja konstrukcja na drugi etap BTT08. Jako, że zlecenie numer 2 każe zbudować coś pływającego, to wreszcie miałem pretekst do zbudowania amfibii. W końcu nie mogę zbudować czegoś, co nie posiadałoby kół...
Obrazek
Jest to żółta amfibia, jakich wiele - takie pojazdy mieli Amerykanie (DUKW), Rosjanie (ZIS-485 czyli BAW) a także zapewne wiele innych państw. Właściwie jest to ciężarówka 'obudowana łódką'.

Ten egzemplarz posiada niewielką kabinę z możliwością osłonienia jej brezentowym daszkiem. Za nią znajduje się biała nadbudowa, chroniąca ładunek. Według zadania, mamy przewieźć 5 ton na odległość 500 mil morskich. Możemy to spełnić w ten sposób:
- Ładowność amfibii wynosi równe 5.5 tony, na jej pakę załadować możemy dość sporą ilość gratów.
- Jeśli chcemy, aby podróż była nieco bardziej komfortowa, amfibię można wyposażyć w niezbędny sprzęt - łóżko itp. - waga tego wyposażenia nie powinna przekroczyć 0.5 tony.
- W przypadku większej liczby ładunku, do amfibii doczepiona może być niewielka łódka.

Niestety ładunek na zdjęciach jest czysto symboliczny, nie miałem jakiegoś pomysłu co fajnego można by tu zamontować, zatrudniłem więc amfibię przy sprzątaniu brzegów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrowienia ;-]
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Fajne :) Bardzo podobają mi się te zaokrąglenia na dziobie, świetnie komponują się łańcuchy. Zdjęciom w galerii chyba pomogłoby lepsze doświetlenie.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Trucker pisze:W końcu nie mogę zbudować czegoś, co nie posiadałoby kół...
kiedyś trzeba zacząć ;)

Amfibia ładna, i sporo klocków więcej niż statek innego Krakowskiego Trialowca ;)
Ale 5 ton do amfibii? ;) ciekawe jak by to pływało...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Sympatyczna :)
Chociaż nie wiem czy akurat tutaj opony z terenowym bieżnikiem nie wyglądały by lepiej.

Ten etap BTT jest wyzwaniem dla osób nastawionych na budowanie konstrukcji na kołach...

Cóż, ktoś kiedyś stwierdził że BTT pobudza do myślenia.
I dobrze :D

ODPOWIEDZ