[MOC] Statek badawczy Vega

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Statek badawczy Vega

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!
Zbudowałem statek kosmiczny!
Dzień na połączenie piłeczki z resztą, 2 dni na doczepianie różnych dziwnych części :)

Obrazek

Polski bezzałogowy statek badawczy 'Vega' decyzją Króla rozpoczął służbę w Instytucie Podboju Narodowego (przed wojną - Podboju Wszechświata) w grudniu 1946 roku. Jest bezzałogowy, bo taki był potrzebny, a załogowe już też wtedy regularnie latały. Tyle historii :). Co dokładnie bada, i po co - tego nie wiem. Nie wiem również jak lata, dokąd, ani z czego jest zbudowany. Ale mam nadzieję, że ktoś mi to wyjaśni.
Nie ma ramy, łańcucha, kół ani błotników. Nie ma także karabinów ani wyrzutni pocisków, wszak to czasy pokoju, już 7 lat po aneksji Rzeszy (w całej Europie spokój, nasz nowy program resocjalizacyjny przynosi efekty: Mussolini piecze murzynom frytki z batatów, a Hitler pracuje w synagodze jako ministrant) Za to ma silniki rakietowe, antenki, czujniki, rurki, światełka i stateczniki. Mam nadzieję, że niczego nie brakuje.
Jeśli coś jest nie tak - proszę o wytknięcie i/lub wybaczenie.

Dziękuję,

Kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek

[ Galeria ]
Ostatnio zmieniony 2009-09-10, 15:42 przez V1, łącznie zmieniany 7 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

V1 pisze:w grudniu 1946 roku
Może trzeba było dać do "Oddechu historii"? ;o)
Nie jestem znawcą statków kosmicznych i właściwie nigdy nie wypowiadam się w tym dziale. No ale dziś nie mogę nie wyrazić podziwu dla faktu jakie części tu użyłeś; balustrada to jeszcze pikuś, ale to wielgachne koło, które ja uznałem za niewykorzystywalne i schowałem na samo dno szafki, Ty użyłeś i nawet wykorzystałeś to, że ma dziurki. Dręczy mnie co to za makaron przy głównej dyszy. Czyżby baty?
Ostatnio zmieniony 2008-09-23, 05:41 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

Nawet nie chce mi się myślec, jak to się wszystko trzyma... coś strasznego. :) Zdecydowanie nie do oglądania o 6 rano.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Nono, konkretna rakieta! Czy to zemsta za moje wtargnięcie w Twój motocyklowy świat? :D

Co to jest to coś co zgreedek nawet zidentyfikował, tzn to coś co formuje dolny kawałek kadłuba?

Dolna połowa podoba mi się bardzo, to znaczy tak bardzo jak tylko może. Jest doskonała, od odwróconej dyszy poprzez to szare "coś", aż do użycia pasiastych tiles.

Sam czubek też jest dobry.

Ale te greeble na środku, pomimo iż również genialne (owinięta rurka!) chyba w takiej klasycznej rakiecie powinny być zakryte.

I dlaczego galeria jakaś taka inna niż BS? Wolna jest :D

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Lepszy byłby Instytut Podboju Narodowego - skrót taki bardziej życiowy :D
Generalnie to by się nadawało do wątku crisesa - zjadamy własny ogon :)

Kaczor

#6 Post autor: Kaczor »

Czuć klimat lat 40. - 50. ;)

Trurl

#7 Post autor: Trurl »

Świetne, jeden z najfajniejszych statków kosmicznych jakie widziałem - nareszcie jakaś odmiana od stylistyki space opera. Robot kojarzy mi się z filmami SF z początku lat 60, czyli tak jak powinien. Rakieta ma niezbyt aerodynamiczny kształt (zwłaszcza środkowa część wygląda dziwnie, jakby zdjęto osłony), ale może przeznaczona jest jedynie do lądowania na ciałach bez atmosfery :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Zgredek - tak, ten makaron to baty - 8 sztuk, splecione najpierw ze sobą w pierścień, a następnie grubymi końcami przeplecione przez oba szare koła, żeby z drugiej strony móc na końcówki przyczepić klocki '1x1 w.studs on 4 sides'.

Miaucząca maruda - trzyma się nieźle, można nią polatać dookoła żyrandola, problem jest z samym zmontowaniem, trzeba kilka rzeczy przytrzymać jednocześnie, i dopiero złączyć czymś tam. Jak już się, cholera, uda, to jest dosyć mocne, nawet jak na moje delikatne rączki.
(Flexów ani innych przewodów nie ma wcale.)

Jerac:
Czy to zemsta za moje wtargnięcie w Twój motocyklowy świat?
Zemsta :) Nie ukrywam, że cieszy mnie pozytywna opinia mistrza legowego kosmosu i okolic, hmmm... co pokażę komuś zdjęcia Twojego Junaka, to traci oddech!

Owinięta rurka jest owinięta fabrycznie. Ale muszę Ci powiedzieć, że poddałeś mi tym samym świetny pomysł!
Bebechy faktycznie powinny być zakryte, ale widywałem różne wizje, na których pojazdy kosmiczne miały bebechy (pokrętła, przełączniki, różne przewody i rurki) właśnie poodkrywane, więc wyobraziłem sobie, że żyję w czasach, kiedy prawidłowość wizji była nie do zweryfikowania.
Poza tym jednym z impulsów był dla mnie Wostok:
Obrazek
(zdjęcie pudełka modelu plastikowego)
który parę rzeczy ma wywalone na wierzch. Nawet wymyśliłem jak zrobić pierścień kuleczek dookoła (to są zbiorniki paliwa?), ale nie mam wystarczającej liczby kuleczek, a od 2 miesięcy jestem na odwyku antybricklinkowym, więc buduję tylko z tego co dziecku zostało.
Galeria jest taka, dopóki nie ma BS. Jak ocenzurują, to przełączę.

Trurl:
może przeznaczona jest jedynie do lądowania na ciałach bez atmosfery
O! Dzięki, będę tak mówił :)
Instytut Podboju Narodowego
O! (2nd)
Ostatnio zmieniony 2008-09-23, 10:53 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

:)
jak ja lubię takie klimaty... Jedyne do czego się przyczepię to robot, w dziwnej kolorystyce (żeby nie było, że marudzę - robot ma bardzo fajną głowę, kojarzy się z filmem "zakazana planeta")
:>
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Kaczor

#10 Post autor: Kaczor »

A tak w ogóle to rakieta powinna być obła i chromowana ;)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#11 Post autor: Iskra »

V1 pisze: Miaucząca maruda - trzyma się nieźle, można nią polatać dookoła żyrandola,
Ależ ja wierzę, w ogóle mnie to nie dziwi, odkąd przetestowałam pod kątem wytrzymałości Twoje motorki i nie rozleciały mi się w rękach. Co nie zmienia faktu, że łączysz klocki w sposób iście szatański. :P

Dół jest świetny - wyżej faktycnzie zbyt dziurawo i ze wszystkim na wierzchu. No i sama część z piłeczką... Dziwnie ją tam zamontowałeś, na pewno można lepiej. :>

P.S.
O, masz ocenzurowaną Jane w avatarze. :)

pkowalcz

#12 Post autor: pkowalcz »

Co to jest ten ciemnoszary okrągły klocek w dolnej części kadłuba?
Te białe droid army na kopule są paskudnie wygięte.... brr! Po jakimś czasie trzymania w takiej pozycji chyba mogą spaczyć się na dobre.
Ta cała plątanina w środku... przypomina to nieco mocowanie czaszy balonu (w tym wypadku: kuli na górze).
Mikolaj pisze:Jedyne do czego się przyczepię to robot, w dziwnej kolorystyce (żeby nie było, że marudzę - robot ma bardzo fajną głowę, kojarzy się z filmem "zakazana planeta")
A mnie, nie wiedzieć czemu, przywodzi na myśl "Bajki robotów" Lema ;)
V1 pisze:Nawet wymyśliłem jak zrobić pierścień kuleczek dookoła
Hmm... Piny z kulkami? Mikrofony Belville? Amunicja z pistoletu na kulki? Inne klocki, które nigdy nikomu by nie przyszły na myśl w takim zastosowaniu? ;)
Iskra pisze:O, masz ocenzurowaną Jane w avatarze
Wrażliwi protestowali

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Amunicja z pistoletu na kulki?
!!!!!!! Przecież w bioniklach są różnokolorowe kulki do strzelania, mają średnicę klawisza w klawiaturze, a można je poprzyczepiać naokoło dwiema skrzyżowanymi gumkami do czegoś, i będzie jak w Wostoku! Dzięki za pomoc!
\/1 ______________

Nexus 7

#14 Post autor: Nexus 7 »

Dobra komunistyczna s-f, jak ze wczesnego Lema. Czyms takim to mogl latac pilot Pirx.
Technicznie wspanialy model. Estetyka dosc niezwykla ale ma przez to swoj urok.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#15 Post autor: martinbb »

Ehhhh... jeśli już V1 zaczyna budować rakiety i inne takie, to znak by pakować graty i znikać :D

A tak na poważnie, piękny kawałek latającego ustrojstwa, moc detali i ko(s)miczny opis :D
Inspired by NavySEALs

ODPOWIEDZ