[MOC] Ferrari 250 GTO

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

#16 Post autor: rh »

M_longer pisze:Światła.
Przednie.
Proste i efektowne.
Właśnie. Jakkolwiek bym nie próbował się zabrać za takie ferrari to zawsze wszystko się obija o światła. A tu właśnie jak Longer napisał - proste i efektowne. Na pewien sposób symboliczne, ale pasujące.
A tak poza tym to świetny model :) widać od razu rękę mistrza :) a swoją drogą ferrari samo z siebie jest piękne, sobie pozwoliłem przejrzeć pozostałe modele ferrari wykonane przez Ciebie .. ale ten chyba jest z nich najlepszy :) chociaż jeszcze 158 jest piękne :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#17 Post autor: V1 »

Tył jest po prostu genialny. Te boczne, skośnie umieszczone ścianki są najgenialniejsze.
Ten samochód kojarzę jako dość charakterystyczny, i patrząc na przód, maskę (swoją drogą wymodelowałeś ją rewelacyjnie), nie skojarzyłem że to on. Choć jak już zobaczyłem że to właśnie on, to za drugim spojrzeniem było lepiej.
Chyba przód jest o płytkę zbyt nisko opuszczony, być może naklejki - chwyty powietrza są nieco zbyt duże, a może dobrze by było pójść jeszcze dalej w stwarzaniu złudzenia i boczne naklejki zrobić nieco mniejsze, z opadającymi górnymi krawędziami, a wszystkie w środku zamiast całych czarnych zrobić cieniowane - wtedy z dobrze zrobionego zdjęcia trudno by było stwierdzić, czy nie są to prawdziwe wycięcia w masce.
Jeszcze myślę, czy nie lepiej by było dać przezroczyste 'slope 1x2' jako reflektory (ew. z czerwoną naklejką zasłaniającą część powierzchni bocznej) - te są ewidentnie za małe - a oryginał ma charakterystyczne, wielkie, wybałuszone patrzały w osłonach.
Tak tylko się czepiam i mądraluję :) Miło się skupić na takim modelu.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#18 Post autor: Ramzes »

Tył Ci wyszedł na prawdę taki ferrariowaty:)
Jak na skale minifig to autko świetne
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#19 Post autor: pit »

Poza tym, że jak zwykle świetny modelik, to delikatnie zasugerowałbym, jeśli się da, obniżenie o jedną płytkę tego przedłużenia przednich nadkoli zaraz przed słupkami.

I dodatkowe pytanie: w jaki sposób zamocowałeś przednie światła - tam chyba jest flex i ...?

Nexus 7

#20 Post autor: Nexus 7 »

Kolejna konstrukcja z cyklu niemozliwych. Tego sie nie da zbudowac!
A tak serio to oczywiscie bardzo udany model, najbardziej podoba mi sie tyl, mocno natomiast brakuje wiekszych szkiel przednich reflektorow.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#21 Post autor: Iskra »

....

Chcę takie mieć!
Idę sobie zbudować. :)

Tył jest obłędny. No i te szczególiki, które tak dużo dają - wydech, wlew paliwa.

Mogę być Twoją fanką? ;)

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

Oł men, ciężko to komentować, bo ja w takiej skali to nic nie potrafię. Cudne po prostu :)))

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#23 Post autor: Benny »

I jak tutaj komentowąc gdy już wszyscy wszystko powiedzieli...

Prawidziwe cacuszko :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#24 Post autor: Jerac »

Dziękuję.

Jeśli chodzi o przód - macie racje, reflektory są za małe. Ale to nie jest jedyny problem - przód powinien się cały zwężać, być bardziej zaokrąglony... Pomysł z skosami 1x2 + naklejkami po bokach - no, nawet się da, ale wtedy powstaje problem zaokrąglenia zderzaka pod nimi. jakbym nawet przyczepił serek na tego studa co to bym go miał na "lampie", to przód byłby za długi. Tak sobie myślę że mógłbym spróbować zbudować go mniejszego, na tych kółkach od mail vana. Na 6 by chyba wtedy wyszedł, a jeśli na 7 to było by rewelacyjnie bo właśnie na 7 proporcje lampy-maska-zderzak było mi łatwo poprawnie odwzorować. Niestety powstałby problem za dużych nadkoli...

Nexus - A wcale nie! Nie licząc dosłownie jednego haxa z tyłu, tj mocowania spoilera, cały model jest prawie bez snotu. Na spodzie płytka, boki brickami do góry...

pit - flex i naciągnięty na niego fragment wężyka pneumatycznego. To taki "sztuczny stud". Pasuje prawie wszędzie, ma dobrą przyczepność i łatwo "zbudować" sobie ich całe mnóstwo, o ile już pozbędziemy się rzecz jasna niechęci do traktowania flexów nożem.

A w ogóle to chciałem miurę ale ona ma jeszcze bardziej udziwnione światła ;p

EDIT:
Cały czas wracam myślami do prototypu:
Obrazek

Poza tym że ma rąbnięte proporcje - jest na 7 zamiast na 8 - ma chyba lepszy przód. Tj, podobniejszy... jak sądzicie?
Ostatnio zmieniony 2008-09-24, 10:07 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#25 Post autor: Bobofrutx »

Cały tył i tylne słupki to mistrzostwo ;] z boku mi się nie podoba ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#26 Post autor: Ciamek »

Węższy ma lepsze proporcje. Ten na 8 studów jest trochę rozpłaszczony na masce. Ale to nieważne skoro jest piękny : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#27 Post autor: martinbb »

Piękny tyłeczek w tej Ferrari :)
Inspired by NavySEALs

ODPOWIEDZ