[MOC] Magiczny Statek JKM

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Magiczny Statek JKM

#1 Post autor: crises »

Kontynuując wątek z mojego pierwszego zlecenia przedstawiam Magiczny Statek Jego Królewskiej Mości.
Obrazek

Statek służy do transportowania Króla na jego osobistym Słoniu Transportowym podczas inspekcji królewskich włości. Załoga składa się z kapitana, obsługi słonia (obsługa przodu i obsługa tyłu oraz jednostki napędowej, czyli Maga.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Król podróżuje na swym wiernym słoniu, nie zsiadając nawet ze swego wygodnego siedziska.
Obrazek Obrazek Obrazek

Napęd składa się z trzech elementów. Kryształu Emocji, przetwornicy ze śrubą napędową oraz maga. Kryształ emocji został odkryty w kopalniach krasnoludów i szybko okazało się, że jest znakomitym źródłem energii. Jednak do działania wymaga dostarczenia niezwykle silnych emocji. Do tego wykorzystuje się hydrofobowego maga (hydrofobowy = niecierpiący wody), na dodatek masochistę. Dobrze opłacani, panicznie bojący się wody magowie, są zaczepiani na tyłach okrętu i swój strach poprzez magiczna laskę przekazują do Kryształu Mocy. Przetwornica zamienia energię kryształu i porusza śrubą. Czysta magia.

Obrazek Obrazek

Co do materiału, z którego wykonany jest statek. Wersja pierwsza naciągana - glina wymieszana z guano słonia :-) Wersja realna i tej się będę trzymał, bo na premię w tym etapie nie liczę - drewno.

Kadłub statku wykonany jest z normalnych dachówek, które musiałem odwrócić do góry nogami. Zrodziło to pewne problemy z górą statku i wykończeniem burt, ale jakoś mi się to udało i wszystko w miarę solidnie się trzyma. Co do zgodności statku i konwencji "historycznej". Takie fantasy z domieszką techniki (śruba) i współczesności (kapoki i koła ratunkowe), ale myślę, że to nie będzie problemem. W końcu należy uwalniać swą wyobraźnię i kierować ją na nowe tory. Ładunek waży dobre 5 ton. Statek służy głównie do transporu rzecznego i po kanałach Królestwa, ale na wyprawy morskie wzdłuż brzegu też się nadaje.

W galerii będzie jeszcze kilka fotek.

Ahoj.

MasterBlaster

#2 Post autor: MasterBlaster »

Cóż... niewiarygodnie dziwne pomysły są super :)
Stateczek piękny! Słoń ma troszkę dziwne oczy...
Co do Kryształu... ciekawe - a sam błazen by nie wystarczył? (Rozśmiesza króla i załogę - śmiech to także emocje!)
Co do słonia - miałem pomysł z użyciem tego przyciężkiego zwierzaczka - 4 słonie są silnikiem - płyną. na nich położona jest platforma do przewożenia ciężkich towarów (za dużo Świata Dysku ^^)
Gratulacje - i powodzenia!

Jakub

#3 Post autor: Jakub »

Słoń na statku i płytki /?
Hehe zwariowane pomysły:P
Za to bardzo ciekawy i estetycznie wykonany
Pozdrawiam

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Słonik!- bardzo ciekawie zbudowany, kły wygladaja na trochę za duże ale to nic.Bardzo ładnie wykonany baldachim.
Statek- Zgrabny, zbudowany ciekawą odwrotna techniką, no i ten rewolucyjny napęd... xD

PS Skad oni wytrzasneli kapoki w erze drewna i metalu? :D

Kaczor

#5 Post autor: Kaczor »

@lordofdragonss - kapoki są z korka ;)

A statek bardzo przyjemny, jeszcze fajniejszy jest słoń a już pomysł z panicznie bojącym się wody magiem służącym za "paliwo" godzien jest Pratchetta :D

Zastanawiają mnie funkcje obsługi przodu i tyłu słonia :O

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Kaczor pisze:pomysł z panicznie bojącym się wody magiem służącym za "paliwo" godzien jest Pratchetta :D
On jest z Pratchetta!!! Nawet tak samo się nazywali ci magowie:)
crises pisze:Kadłub statku wykonany jest z normalnych dachówek, które musiałem odwrócić do góry nogami
Miałeś ten sam problem co ja z wielorybem :)

Fajny statek, myślę, że też jest dosyć szybki. Podobają mi się beczki jako obijacze i fotel króla.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

crises

#7 Post autor: crises »

glaz_pimpur pisze:On jest z Pratchetta!!! Nawet tak samo się nazywali ci magowie:)
Jak się nazywali? Myślałem, że to mój autorski pomysł, bo historii ze Świata Dysku mało czytałem i tej nie pamiętam. Jednak najwyraźniej gdzieś mi to w podświadomości siedziało.
Jakub pisze:Słoń na statku i płytki /?
To nie zwykłe płytki. To granit i marmur, wytrzymają nacisk słonia.
MasterBlaster pisze:Słoń ma troszkę dziwne oczy...
Wywaliłem czerowne round plates. Same dziurki z "praleczek" wyglądają dużo lepiej.

Cała naprzód :D

Kaczor

#8 Post autor: Kaczor »

lordofdragonss pisze:Skad oni wytrzasneli kapoki w erze drewna i metalu? :D
Nie mówiąc o lornetce ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Pomysł z magiem bojącym się wody i tym kryształem jest super :)
Świetne słoniątko. I ci goście - jeden karmi, drugi odbiera. Fajna lektyka, ma nawet frędzle.

Zupełnie nie podoba mi się woda - wygląda jak coś pierzastego. Albo może powinno być jej więcej, na większej powierzchni.
Ostatnio zmieniony 2008-09-23, 04:11 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Ten statek wyszedł ci rewelacyjnie! Szczegółowo, z zachowaniem proporcji. Wszędzie pełno brązowego (ale to dobrze). No i pomysł na napęd- świetna alternatywa dla zużywających się paliw :) !

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

Świetny statek. Bardzo dużo szczegółów ! Świetnie zrobiona woda! Genialne !
Pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Kolejne drewniane pływadło, które ma "to coś". Wydaje mi się że nie potrzebna jest historyjka o magicznym napędzie. To co widać wystarcza w zupełności.

A ten słoń to czasem nie za ciężki? Machnie ogonem na bok i będzie plum :P\

Btw, JKM mi się z polityką kojarzy... :D
Ostatnio zmieniony 2008-09-27, 11:54 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#13 Post autor: rh »

Jerac pisze:Btw, JKM mi się z polityką kojarzy... :D
Nie tylko Tobie :) ale na to już przy poprzedniej konstrukcji dla JKM wspomniałem :)

A sam statek. Tym razem zaszalałeś jeszcze bardziej niż poprzednio. Statek z miejsca przyciąga uwagę, jak jeszcze dochodzi historyjka o magicznym napędzie to jest to naprawdę genialne :)
A woda przed słoniem ma służyć jako późniejszy prysznic by ochłodzić JKM? :)

ODPOWIEDZ